Květen 2011

Nééé, ŠEPS!! :'(

30. května 2011 v 20:49 Něco jako deník
Ahoj..tak je to tady..
dneska vypadne Šeps, áách jo. Superstar je debilita a nesleduju to, koukám jen na Šepse:D
Je to borec, co umí pobavit, ale nejvíc se mi na něm líbí, že MÁ STYL.
Je spousty šampónů, hoperů, metalistů a tak, ale reggae nikdy nebylo tolik populární a přes to se mu to líbí a je to jeho styl..
Je mu jedno, kolik lidí to poslouchá, neřídí se jima..Líbí se mu to..
Teda..ted už si každej hraje na to, jak poslouchá reggae, jak miluje Boba Marleyho, ty média jsou na to ovlivnění strašný. Jak řiká kámoška ; že všichni jsou jako ovce..Prostě on s tim přijde, oni to slyšel prvně, ale už jsou znalci, protože to je prostě IN..
Ach bože, jaká demence. Mně se líbí Šeps a reggae snad ani nepoznám, od Boba Marleye jsem snad slyšela jen "don't worry, be happy"..:D
Nejradši bych, aby vyhrál on..Joo, jel by si na Jamajku, zhulili by se s kámošema.
On umí pobavit a řekla bych, že o to jde..Bože, zpívat umí každej DEBIL, i já umim zpívat aj ty umíš zpívat!!
Umí to každej..všicni zpivaj ve vaně..Zpěv prostě NENÍ talent.
Ale umět pobavit, to už prostě každej neumí.. Ňáka Gunčíková, O M G, sledujou to převážně holky, takže mi přijde zvláštní, že posílaj hlasy holce..A Adamec? Twlee, kdyby byl hezkej, tak chápu..Ale tohleto..bože můůj!!
Jenže lidi jsou tak zakřlý a fanděj těm "talentům" a ne tomu, kdo umí rozesmát..Kam ten svět spěje..?!:/

Co je na tom špatnýho??

29. května 2011 v 23:13 Něco jako deník
Zdá se vám něco špatnýho na tom, že skoro v 15ti letech mám lepší zájmy, než je škola?
Na výzo budu mít trojky..Ale ne.. " S timhle tim budeš leda recyklovat odpad, nebo utírat nádobí.."
S tim se dostanu i na Harvard, když budu chtít!!
Zaprvé, mám lepší známky, než měli rodiče..tak co se jim na tom nelíbí??
Né, prostě skoro každej mýho věku má čtyrky od shora dolů, to je naprosto normální (kromě totálních vypatlanců v naší třídě, to je na zabití, nenávidim naší třídu), ale já jsem měla vždycky vyznamenání, takže u mě je to divný.
Ale na tom přeci není nic divnýho..Jo, mám na víc, já vim.
Jenže je pro mě asi důležitější, co si o mně myslej ostatní a že v jejich očích nejsem ten nechutnej šprt. A k čemu mi bude vyznamenání, myslíte, že půjdu kandidovat na prezidenta USA a nedostanu se tam, že jim budu cpát svoje vysvědčení ze základky, jak jsem měla samý jedničky?! Že jsem chytrá holka..
Ono totiž..stejnak ti lidi se samejma jedničkama jsou v běžnym životě nejblbší..Neznaj praktický věci. Furt jen škola, škola a maj v hlavě leda obsah učebnic..
Jo, znám i lidi ze zvláštní školy a nestydim se za to, protože jsou fajn a jejich názory jsou na úrovni, ve škole třeba nejsou nejchytřejší, ale to neznamená, že jsou hloupí.. Myslim si, že jsou inteligentnější, než většina jedničkářů, co znám..Pak znám i lidi, co nechoděj nikam..Tk tomu řikam pohodovej život..:D
A pak znám člověka, co v hlavě nemá skoro nic, jen kopu blbejch nápadů a má jen obyčejnou maturitu a je to úspěšnej podnikatel a nedávno se odstěhovali do Německa (táta mýho kámoše).
A ten prohlásil "Život není o vzdělání, ale o známostech"..A asi taky o štěstí, že?
Dotáhl to fakt daleko, asi až moc, protože bych mnohem radši, aby zůstali v Česku..ale důležitý je, že jsou šťastní..
A že když byl malej, tak taky nebyl svatej..a přesto to dotáh, kam chtěl..
Dál, než ty šprti, co stejnak skončej jako nuly..Protože třeba jako jeden kluk od nás ze třídy, vim jistě, že se dostane z nás všech nejdál, protože to je borec a umí se prosadit, má čtyrky a je v pohodě, ale umí to ukecat, museli byste ho znát, špatně se to popisuje.. A známostí má taky dost..


Zubní kartáčky a pasty

26. května 2011 v 22:50 →Péče o zdraví
Při shlédnutí reklamy, kdy se na nás z obrazovky usmívá sympatický veterinární lékař a nabádá nás k pravidelné prohlídce zubů u našich psích miláčků, mluví o čištění zubů u psů a o prevenci proti zubnímu kazu, by mnozí nezasvěcení řekli, že lidé už neví, co vymyslet, firmy co vyrábět a jak vydělávat. Ale při pohledu na křeslo ve veterinární ordinaci v již zmíněné reklamě si jistě každý z nás vzpomene na svoje zuby a svého zubního lékaře. Zamrazí nás jen při pomyšlení na zánět dásní nebo obyčejný kaz. V dnešní době, kdy se psi se stali součástí naší rodiny, nechováme je jako pouhé hlídače a stali se našimi společníky a kamarády, vyžadují tudíž také jako všichni členové naší rodiny starost a péči. Postupem času a vyšlechtěním nových plemen jsou psi náchylnější k vytváření zubního kazu a také k tvorbě zánětů. Určitě velký vliv má na stav zubů u psů i nesprávné krmení a celková skladba potravy. Každý z nás musí přiznat, že neodolal loudícím očím našeho pejsánka. Součástí jeho stravy se bohužel staly čokolády, zákusky a jiné nám tak oblíbené sladkosti. A následek toho každý pozná nejen na váze, ale i na nutnosti zvýšené prevence ochrany zubů.

Tak jako nám, tak i psům slouží k ochraně zubů pasta na zuby a kartáček. Pravidelné prohlídky u veterinárního lékaře, který kromě jiného doporučoval čistit psům zuby a současně nabídl k vyzkoušení vzorek pasty na zuby s kartáčkem. Byla jsem sestrou poučena, že k čištění se používá výhradně pasta na zuby pro psy. Použití naší pasty by mohlo vážně podráždit žaludeční sliznici, neboť pes na rozdíl od nás, pastu polyká. Že musíme dbát na to, aby po čištění zubů měl k dispozici dostatečné množství vody v misce. Rovněž kartáček je speciální, určený pro psy Tenkrát bylo pro mě až neuvěřitelné, že pes klidně seděl a sestra již naučenými pohyby mu čistila zuby. Po úkonu ho náležitě pochválila, na což nesmíme zapomenout.

V dnešní době již na trhu existuje past několik druhů a různých příchutí (například pasta s příchutí hovězí, kuřecí atd.), které jsou pro psa velmi lákavé, takže stačí jen vystihnout, kterou příchuť má náš miláček nejraději. Navíc kvalitní pasty jsou obohaceny o enzymatické látky, které pomáhají ke snižování tvorby zubního kamene. Pro citlivé zuby můžeme použít speciální pastu na citlivé zuby. Pokud si nejsme jisti, která pasta by našemu miláčkovi chutnala, výrobci nabízí testovací balíčky s kartáčkem na zuby a vzorkem pasty. Kartáček by měl být měkký a tvarovaný tak, aby pro nás bylo používání co nejpohodlnější a pro psa příjemné. Kromě klasických kartáčků podobných lidským, existují i kartáčky, které se navlékají na prst. Velmi ideálním je kartáček pro psy oboustranný, na který si psi zvykají rychleji a nedráždí jim dásně.

Psy zvykáme na čištění zubů od útlého věku, tedy začínáme u štěněte. Pes si na čištění zubů brzy zvykne a nedělá mu to problémy. Čistit zuby ovšem naučíme i psastaršího, vyžaduje to však hodně trpělivosti. Záleží na povaze psa a vzájemné důvěře mezi ním a jeho pánem. Na rozdíl od nás lidí, kteří si čistíme zuby nejméně dvakrát denně, u psů to stačí dvakrát až třikrát za týden. Pokud necháváme našeho psa "hřešit" a dopřáváme mu sladkosti jako sobě, měli bychom zuby čistit každý den. Dobrou prevencí proti vzniku zubního kazu je rovněž použití funkčních pochoutek, kterých je na našem trhu dostatek. Odměnou za péči o zuby našeho psa je výborný stav jeho zubů a také jeho "svěží dech".Doublin yeah .))

21. května 2011 v 23:22 Něco jako deník
AHojda, tak dneska jsme byly s Elsou a s Čakinem na Dubce (ae jsem pojmenovávala složku v pc a všecko už mám obsazený, tk sem dala Doublin..:D)
Joj, tak to bylo něco dneska..:D Nejdřív jsme si seděli uprostřed dubky..jako có..pohoda, že..
Tam provoz lidí, ae my si tam hačáme..fájn, tak zas až takovej provoz nebyl:D
No a pak jsme šli na hřiště, kde jsem si všimla, že je i jedna holka, Elsy kámoška a naše budoucí sousedka..(drsné, že:D).
No a ještě s jednou holkou, co zná..No a nějak jsme je šli pozdravit a bavili jsme se s nima a byli tam i nějací kluci..
A jeden že esli si může pohladit Čakouše a já že jasné..no a pak sme tam nějak kecali a oni nějak taky..
A Čakouš furt otravoval a tak si s nim jeden začal hrát..no hrát..spíš ho mučil..:D
Vzal větev a furt mu tim mával před hlavou a Čakouš skákal a skákal a furt běhal a běhal a pak měl žízeň, tak jsme jak vesničani museli nabrat vodu do pytlíku (u správce toho hřiště) a chudák pes musel pít z pytlíku..:D
A pak si zas hráli a hráli a ten kluk ječel jak holka a pak začal utíkat a Čakouš za nim (už nebyl tak rychlej, byl hotovej..) a on řval "POMOOOC, POMOOOOC" a celá Dubina čuměla..:DDD
Pak vylez na strom a mával na něj ze stromu, chudák pes, my z toho všichni nemohli:DDD
Všichni z Čakouše byli hotoví, jakej je to magor, taky tam běhal svý oblíbený kolečka..:D
Po 5 hodinách jsme se dopracovali domů, já se super pocitem, jakej je utahanej a on jen, co se vrátíme, už nám zas cpe míček..:D

Video :) (natočeno při cestě na to hřiště)

utulek, narozky

20. května 2011 v 22:31 Něco jako deník
ahojda, tak dneska sme byli v utulku, poprve v chrudimskym..celkem dobrodružny..:D¨
vic k tomu napišu, až budu mít fotky (jsou na Ťuynym fotaku, tak to musi dat do pc).
Jinak Bertak měl ted 19. narozky, už je mu 7..a to už je konec toho narozeninovyho obdobi..:D
Koťatka zrovna spinkaj, jenže Chlupína se rozhodla, že se asi budou stěhovat..dneska, když sme se bvratili s Čakoušem z prochazky, tak hledala naky misto a furt mnoukala..
a ted před chvili mamce přinesla Karla do ložnice..Nedivte se tomu jmenu..:D
Dneska u mě byla Elsa s Karlem (karel je holka:D) a pojmenovávali jsme je..:D
Jeden mourák je Adidas (ae to už sem mu dala hned prvni den, pač ma pruhatou hlavu), jeden zrzavej je Karel, takovej buřtík (Karel je zrzka), pak tu máme Jáju a Páju (mourák a zrzek) a pak Bluetooth..:D
Ale asi jim ta jmena nezustanou, mamce se neliběj..:D Uvidime..:D Ps Bluetooth sme nevymejšleli my, ae jeden kluk (to snad poznate, že my inteligenci se to nerovná:D)


Máme je! Ťuťánci jsou na světě!!

18. května 2011 v 22:10 Více rošťáků najednou
jojojojo!!!
Už jsou naše (teda Chlupínky) koťátka na světě!
Dneska ráno mamka prohlásila, že Chlupína porodí. A já že blbost, že dneska ještě ne.
Když vycházel taťka do práce, tak byla Chlupča zalezlá u rohu skříně a ne a ne ven a když ji taťka vyndával, tak strašně řvala.
Dneska jsem se vrátila dom okolo 15.30 a Chlupča nikde asi hodinu..
Tak si řikám: aha, tak už rodí..
No a volala jsem jí a volala, když už neukáže koťata, at se jde najíst, at ji pak můžu sledovat a kotatka přinyst..:D
Jenže bylo 20h a ona nikde, začla jsem mít strach, že měla nějaký komplikace nebo tak. Šli jsme se projít s Čakoušem a pak jsme se vrátili a Čakouš čuchal jak blázen (jsou víc cejtit, když mrouskaj a když poroděj), tak si řikám "no bravo, najíst se přišla" a najednou mamka na balkoně: "DĚLEJ, DĚLEJ!!" a já: co? "No dělej, pojd se podívat!!"
Tak sem se sebrala a hnala sem..a přiběhnu..a tam Chlupína a u ní 4 skrčci..:)
2 zrzaví a 2 mourovatí..Porodila někde venku, ale čekala celej den, až odejde Čakouš, pak je přinesla, teda lépe řečeno jen jedno..Zbylí 3 nechala před dveřma, ale naštěstí to mamce bylo divný, tak se šla podívat..
No a teď to tu píšu, mezitim přišel taťka, tak sem mu je běžela ukázat no a Chlupína chtěla ven, tak jsme jí pustili..a asi 2 minuty na to klepala, že chce dovnitř..a v tlamě co..? Já sem zařvala: "bože, krysa!! fuj!!" a ono to bylo další kotě..
Takže už jich máme 5..:D (tohle je též mourovatý).
Chudáka ho tam nechala, díky bohu, že si vzpomněla!! Jen ještě nevíme, jak to uděláme, Chlupína vevnitř 8hodin nevydrží, nám to tu zdemoluje..:/ A když necháme otevřený dveře (ono je to terasa a ona na ní šplhá..), tak by je zas chtěla odnýst a upadli by jí..:/ Zejtra je taťka doma, takže zatim nemusíme tolik řešit..
Moje první fotečka:


Jináč Světluna porodila včera..Celkem 3 a všechny mrtvý:( Jenže je blbý, že se nemá jak zbavit mlíka..ty vole, to si ještě musim nakoumat, ale mám strach..:(

Chlupči a Muriel narozky

17. května 2011 v 23:22 Více rošťáků najednou
AHoj, takže včera měla Chlupča s Muriel svý první narozky..Muriel dostala granulky a Chlupína takový balení Gourmet paštik a Felix kapsičky a upatlala jsem jí takovej dort..mám to na fotce, tak kdyžtak dodám..:D
Chlupínky porod už se blíží ! Čekáme ho okolo 20.5., takže už by teoreticky mohl přijít teď..
Jinak dneska sme hráli volejbal proti devítkám (v každý třídě je utvořený 1 družstvo..já hrát nechtěla, ae ŤUŤA mě tam nechala napsat, ačkoliv sem ho hrála jen párkrát v životě..:D ONi ho hrajou na sportovkách (volitelky), jenže já mám němčinu, takže tu teorii vůbec neznám a plácám rukama podle svýho..:D) a vyhráli jsme..
Což mě celkem překvapilo..:) Jó, ještě, že já sem od přírody takovej talent na všecko a na co sáhnu, to mi jde..:D
Jinak už mizim spát, zejtra píšem na zkoušku Scio testy (jen jako zkouška pro osmičky), tak at se vyspim, což už se teda moc nevyspim no..:D Držte mi palce.;)

.Hračky proti nudě

15. května 2011 v 21:20 →Psí výbavička
Čakouš nic takovýho ještě nemá, ale chci mu to pořídit..:)

Z knížky: Můj pes (Caroline Davis)

Tejden pohody skončil

14. května 2011 v 14:07 Něco jako deník
Ahoj, tak včera (respektive dnes), nám končí tejden pohody..Joo, super to tyden..:)
Jelo se do Anglie (od nás ze třídy jeli 4) a jeli tam i nějací učitelé, tak jsme se ani moc neučili..
Z naší "party" jsem tam byla jen já, Elsa a Ťua, takový trio..I když většinou jsme nebyly samy, vždycky se k nám přidali nějací kluci exoti..:D
Jo, byl to tejden plnej srandy..a odpočinku..:D Ale je pryč..(dost rychle).
Za chvíli jedu za Elsou..dopoledne jsme byli na agi..
A toť vše..;)

U tý písničky ↑ u toho textu nesedí smrt..ae jinak jakž takž k článku sedí..:D

Čakoušek má narozky:))

13. května 2011 v 21:49 č: články
Takže dneska má Čakoušák svoje 2. narozeniny.. Už je to velkej chlap..:)
Tak jsme mu všichni popřáli a dostal nějaký dárečky, samý pamlsky, s dortem jsem se nepatlala, protože by se z něj stejně podělal.
Čakouš má citlivej žaludek a tak furt jen granule a granule..;)
Těch Dentalek jsem rovnou koupila víc, protože pro to musim chodit každou chvíli a rovnou se mi to hodilo jako dárek..:D
Pak nějaký Friskies pamlsky, Let's bitky, Candiesky, ty psí lámací pamlsky a nějaký vzorečky ze závodů (k narozkám se to hold hodí..:DD).

Jedna velká díra ;)

12. května 2011 v 21:09 Na téma
No takže konečně nějaký ucházející téma, na který se dá něco napsat. Já bydlim v jedný díře, která se nazyva Pardubice..
Město, kde by sice mělo bejt 100 tisíc lidí, ale motá se tu spíš určitej spolek lidí, kterej zná každej.
Rozděluje se na 4 městský části + centrum..A pak jsou nějaký okolo..
Prostě naše město jako kdyby se skládalo z pár škol..Zná se tady každej s každym.
Proklatej facebook ;D
Znám hodně lidí z hodně různých koutů republiky, když jsem hrála závodně tenis a jak jezdim od Kooperativy na tábor atd, ale můžu říct, že tady jsou snad vážně nejhorší lidi.
A kdyby se naše parta začla bavit s někym další, tak ten zná někoho, kdo zná někoho, kdo chodí s náma do třídy nebo tak..je to tu strašně malý..
Někdy je to sice sranda, ale kolikrát se nám to vymstí..A skladba těch lidí?
Kluci se sebevědomim, až z toho málem hořej, protože se kolem nich motaj ty kravičky, co si hrajou na kdovíjaký hoperky a drsňačky, co kouřej a lezou do prdele snad všem klukům a jsou zralý na přes hubu.
To snad znáte, ne?! Samý to přiblbý hihňání a tak, no vážně je celkem těžký se někdy udržet..;)

Krásná písnička..:)

11. května 2011 v 22:18 Youtube
Ahoj, takze jsem tak brouzdala po facebooku a objevila jsem u jednoho kluka, jak hraje na kytaru tuhle písničku..
A druhej kluk k tomu zpíval, fakt krásný..Ale to vám sem dát nemůžu..když je to jen na fb a není to přes yt..
No a vlastně ten kluk, co hrál na kytaru je vlastně asi holka, no asi před 5 měsícema to řešilo celý město..:D Já ho v životě neviděla, ale myslim si, že to je holka. Měří 155cm a na to, že je mu 15 je snad až přehnaně romantickej a jednou se na fb dostala fotka, jak vaří a má tam PRSA! Ho (jí) tak trochu podrazil jeden kámoš..(Takže si je nejspíš svazuje)
No a taky má na fb fotku se světlýma krátkýma vlasama, 2 dny na to má tmavý dlouhý a další 2 dny na to tam má zas ty krátký světlý..že by paruka..?? No nevim, řešime to s kamoškou na icq..:D

Fakt nádherná písnička..:) Strašně se mi líbííííí.:)

Vysvětlení ↓

8. května 2011 v 18:19 Agility
Takže, někdo z vás článek pod tímto nepochopil..:D Takže vám to trošku upřesním.
V agility jsou 3 velikostní kategorie- S (small), M (medium), L (large).
Ve velikosti L je nejvíc psů a hlavně bordery, kelpie apod.
Ve velikosti S jich je o něco málo míň. A v M jich je vždycky nejmíň, protože to vejškový rozmezí je malý.
S (small): do 34,99cm
M (medium): 35-42,99cm
L (large): od 43 cm

No a samozřejmě v L je Čakouš v nevýhodě, když má okolo 43-44cm (přesně to změřit moc nejde, stojí na špičkách nebo se krčí apod.). No a právě je tak nějak na hranici, tak nám paní rozhodčí nechala zapsat 42,5cm, takže jsme v M.
Ve velikosti S běhalo 33psů, v M 10 a v L 36, takže to je fakt rozdíl.
I když nám je jedno, kde se disknem..:D
A jsme u dalšího- tzv. disk je diskvalifikace a ta následuje po tom, co pes udělá překážku ve špatnym směru, nebo jde na nějakou jinou (třeba má jít skočku a jde na tunel), odběhne z parkuru a nebo na parkuru udělá potřebu a taky za hrubý zacházení se psem. Takže vás diskvalifikují, ale běh si doběhnout můžete, klidně bez chyby, ale prostě jste disklí a čas atd se nezapisujete, zapíše se vám pouze D. Což znamená, že se nemůžete umístit nebo tak..Prostě vás vyloučej..
Pak tam byl zmiňovanej jumping, to je běh, kde jsou skočky, tunely, dálka, zeď, slalom..a to je asi vše..
Pak zkoušky, zvlášť pro A1, A2, A3 (to je prostě úroveň) a abyste z A1 postoupili do A2 musíte složit 3 zkoušky na výbornou a z A2 do A3 to činí 5 zkoušek na výbornou.
A pak open neboli agility, kde jsou, nebo spíš můžou být (většinou tam nebývá stůl) úplně všechny překážky..
Kdyby tam bylo ještě něco, co nechápete, tak napište..:)
Snad se vám to aspon trochu ujasnilo..:)

Disk? Ano, ano, ano...

7. května 2011 v 21:41 č: agility
Táákže, dneska jsme byli na našich prvních oficiálních závodech. Nejdřív jsme se šli přeměřit, nejdřív měl 45, pak 47, pak asi 43..No a L(large) jsou od 42,9..Tak řikala, at nám teda napíšou 43,5..:/ A pak řikala, že to je přesně ta hranice..
Ptala se, esli nechcem jet na republiku nebo tak a já že to neee a ona, at mi tam teda napíšou, že má 42,5.
Takže jsme v M, jupííííí, jupííí, jupíííí! :)
Ale ne na dlohuo, musíme se jet nechat přeměřit do Jičína..:/ :D Byly tam i stejně velý kelpie jako Čakouš, ae jsou v L..takže v M se asi moc neohřejem..:D
První běh..jumping..Mno..v jedný části se zeď neběžela a v druhý jo no a já to trošku spletla a šli jsme na ní už v tý první..:D Takže disk, moje DEMENTNÍ chyba, fakt je mi to líto, pak běžel skvěle..
Twl ta moje paměť..:D Druhej parkur-zkoušky, ty jsem si ani moc nepamatovala..:D
Jenže..Čakouš zavětřil, ucejtil háravku (bylo jich tam 6!!!) a chtěl utýct a po směru si to vzal přes skočku, tudíž jasnej disk..no a pak jsem ho přivolala a doběhli jsme to..
No a 3. běh- open, tunel pod áčkem, no a já volala áčko a on jen strčil hlavu do tunelu a hned jí zas vyndal a běžel na to áčko, ale stejnak disk..No a co, tak jsme 3x disklí, já se za to nestydim.
Petra se nás ptala, jak jsme běželi a já že disk a ona:" no ale já myslela, jak jste běželi, jakej z toho máte pocit.."
Ono totiž většina lidí se v každý kategorii diskla..Třeba doběhla jen desetina..;)
A nic si z toho nedělali a v klidu si to doběhla..A to se mi líbí, disk sem, disk tam, prostě je to všechny baví a to je hlavní..:)
Třeba kámošky teriérka si ani jedno nezaběhla, protože jen, co jí sundali obojek, tak prchla..Disk..
Mě jen tak něco neodradí a už vůbec ne žádnej disk, my se disknem ještě milionkrát, ale prostě nás to baví a o to v agilitách jde..:) Dnešek byl super a neodešla jsem s prázdou, v úvodnim balíčku je 1kg granulí, vzorky a pamlsky, a v tombole jsem vyhrála šampon pro psy a kočky, kterej dám Berťákovi k narozkám..:) ( v tombole bylo asi jen 15 cen, já mám ale štěstííí).
Taky jsme to komentovali a zapisovali, když se to konalo na našem cvičáku, takže to bylo borcovský hlásit ty stavy a tak..:D Jen jsem trochu, trochu HODNĚ spálená a dost lidí mě o tom informovalo, vypadá to strašně, snad do pondělka vyblednu..:D

*News*

5. května 2011 v 21:27 Něco jako deník
Ahoj, takže dlouho tu nebyly novinky ohledně mých zvířat..Takže vezmeme to stručně:

Obrázková anatomie kočky

5. května 2011 v 15:00 Anatomie kočky
Anatomie kočky

Anatomie kočky

1 tělo
2 slabina

3 hřbet
4 kořen ocasu
5 ocas
6 špička ocasu
7 hýždě
8 stehno
9 pata
10 zadní noha
11 břicho
12 prsty
13 přední tlapka
14 přední noha
15 loket
16 hruď
17 hrdlo
18 brada
19 pysky
20 nos
21 nosní hřbet
22 čelo
23 stop
24 ucho
25 krk
26 temeno
27 oko
28 hřbetObrázek “http://www.modrykocour.cz/news/tajemstvikocicichoci.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Hlavním orgánem kočky jsou oči velice dobře přzbůsobené ke koukání ve tmě Kočičí zornice nejsou jako u člověka... Naše zornice mejí tvar kolečka, které se při změně světla zmenšuje nebo naopak zvětšuje ! U kočky je to na velkém světle jen malá černá čárka, ale ve tmě jsou to i někdy jen černé oči ! tímto rozšiřováním zornic kočkám umožňuje lépe pozorovat v noci svoji kořist...
V noci jsou kočky nejaktivnější !

Anatomie

4. května 2011 v 14:00 Anatomie kočky
Kostra kočky se skládá z lebky, páteře, žeber s hrudní kostí a kostí končetin. Spojení pákovité stavby zadních končetinn a silných zádových svalů umožňuje kočce velice rychlý start a mohutné skoky, není však vhodné pro dlouhodobý výkon (kočka tedy kořist neštve, ale přepadá ze zálohy).
Dospělá kočka má 244 kostíí a 512 svalů. Velice pružnou páteř z volně spojených obratlů umožňující ohnutí těla prakticky o 180 stupňů tvoří 7 krčních, 13 hrudních a 7 bederních obratlůů, kost křížová (ze 3 srostlých obratlů) a 20-26 obratlů ocasuu (u bezocasých koček 0-4, zbytek chybí nebo není vyvinut).
Na předních končetinách má kočka 5, na zadních 4 prsty se zatahovatelnými drápy. Kočka má při chůzi drápy zatáhnuté a došlapuje na spodní plochy prstů, které jsou vybaveny měkkými polštářky. To jí umožňuje tichý pohyb, který je důležitý pro úspěšný lov. Mimovolným důsledkem je fakt, že stopy kočkovitých šelem díky tomu lze snadno odlišit od stop šelem psovitých Drápy na předních nohách si kočka obrušuje pravidelným škrabáním, zejména o dřevěné předměty (v přírodě to jsou hlavně stromy), zadní si okusuje.
Lebka kočky je středně dlouhá, s dobře vyvinutou mozkovnou a silnými čelistmi. U kočky rozeznáváme chrup trvalý a mléčný. Mléčný chrup kočky má 26 zubů. Koťata se rodí jako bezzubá, zoubky se prořezávají 10-30 dní po narození. Výměna mléčného chrupu za trvalý probíhá obvykle od 3. do 6. měsíce věku. Trvalý chrup se skládá z 30 zubů, přičemž z horní čelisti jich vyrůstá 16, z dolní 14. Skus je klešťovitý, to značí že řezáky obou čelistí se dotýkají řeznými plochami. Při posuzování pravidelnosti skusu u šlechtěných plemen koček se povoluje tolerance 2 mm. Větší odchylky se označují za předkus či podkus a jsou nežádoucí vadou. Vzhledem k její možné dědičné podmíněnosti se jedinci s předkusem či podkusem vyřazují z chovu.

Zpomalení

2. května 2011 v 22:02 Oznámení
Ahoj, tak jak jsem psala už minule, na blog nemám moc času.. Zaprvé teď nejsem tolik na pc, jsem venku nebo s Čakoušem a za druhý, rozhodla jsem se, že květen budu mít jako takovej ozdravující měsíc, budu žrát jen zdravě a sportovat..:D
Takže pc tak trošku odpadá a budu tu fakt jen minimálně..
Články různý jsou přednastavený a tenhle tejden se určo ještě ozvu, jelikož v sobotu máme s Čakoušem naše první oficiální závody, takže to se ozvu 100%, to budou nervy..:D
A možná, že když tohle napíšu, tak zas se budu zajimat jen o blog, prostě zákon schválnosti..:D
Tak se zatím mějte, zejtra oběhnu ;)