Únor 2011

Dnešek-agility atd

28. února 2011 v 19:43 Něco jako deník
Ahoj, tak dneska nic moc zvláštního, Ve škole bída a děs, psali jsme z chemie, vůbec to nechápu, to vlastně vůbec nikdo..A ta učitelka prostě nepochopí, že nám to má vysvětlit a ne že jen píše, jak to má bejt..
Pak mě zkoušela z dějáku, myslim, že mám trojku, copak já za to mužu?? Prostě mě nesnáší! :D
Ale u ní je trojka dobrá, to je nejhorší (nejpřísnější) učitelka na škole..Pak písemka ze zemáku, takže ne písemka, ale práce celý třídy..:D Jí je to uplně jedno, ona je ráda, že máme dobrý známky..:D
O hoďce volna jsme s kámoškou hnaly do Billy koupit kočičí granule (Purina One)-jedny do útulku a druhý nevim co s nima..:D
Možná, že to budu skladovat na narozky, co maj v květnu..V květnu maj totiž narozeniny 4 zvířata z 6 :D
Během šesti dnů, docela dobry..:D
No a pak jsme byli na agilitách, Čakouš ok, ale zdá se mi, že nějak fláká slalom O_o Bídák jeden, chodí tak pomalinku..:D
Jo a přišla jsem domů a Líbouš (taťka) mi říkal, že když na konci roku nebudu mít žádnej trojec, tak že mi koupěj novej mobil!
Strašně bych chtěla HTC..já mám teď dotykovej krám, bože, jak já ho nenávidim, mám ho něco přes rok a furt na něj nadávám a ptám se Líbouše, jestli si ho se mnou nechce čenžnout..:D
Ono totiž já si ho koupila a nikdo dotykáč neměl, byla jsem první ve třídě a najednou bum Vánoce a maj ho všichni. Tak je to vždycky, něco objevim, nikdo to nemá, koupim to, bum a maj to všichni!
Na to jsem alergická. Prostě dotykový krámy šíleně nenávidim!!
Vybrala bych si nějak normální, nejlíp HTC nebo nějakou Nokii..;) Jenže bez trojek to asi nedám hele..:D

Zvolte psa měsíce

28. února 2011 v 15:00 Pes měsíce
Ahoj, máte tu na výběr z 4 psích plemen. Vyberte to, které je vám nejsympatičtější, prostě jaký chcete a o kterym byste se rádi něco dozvěděli :)

Hip hop ;D

27. února 2011 v 19:55 | handicapovanej debil |  Něco jako deník
Ahoj, tak jsem zas tak brouzdala po youtubku, asi před 4 dněma a narazila jsem tam na Karfu. Je to fakt borec, hip hop (c-walk) fakt válí, to je neuvěřitelný, jak mu ty nohy kmitaj o_O
Dneska jsem poslala odkaz kámošce, tak jsme se rozhodly, že spolu začnem chodit..teda jako chodit na hip hop :DD
Já vim, já vim, už jsme měly chodit na kick box, street dance a všecko možný, ae tohle jako fakt..(tak to bylo i u ostatních, no..) :D
Ještě si o tom něco najdem. Jinak jsem si nějaky kroky zkoušela, a pak jak jsem vyskočila a dopadla, tak mi ruplo v kotníku, já myslela, že umřu, jsem se dobelhala k ICQ, abych napsala kámošce, jak mi tam ruplo (ja vim, děsně zajimava informace :D ) a pak jdu vybrat špinavý hadry do skřině s oblečenim a jeden šuplik mi na tu nohu spad, ty vole, to byla boleeest..! :D
To jsem myslela, že umřu!
Tak jsem se dobelhala na wc, udělala si džus, dobelhám se zpátky k iCQ, sednu si na míč a najednou bum, spadla mi sklenička, rozbila se a všude džuš..:D Tak už se radši nikam nebelhám a sedim..:DD

Jinak Karfa :) ↓ V budoucnu sem dám víc jeho videí ;)

Ps: dneska jsem se snažila o dess, hmmm, jen mi to zkazilo náladu..:D

První agility-co s sebou atd

26. února 2011 v 23:04 →Psí sporty
Jestli jste se rozhodli začít chodit na agility a našli vhodný klub, tak hurá na agiliťáckou premiéru.
Počítejte s tím, že pejsek bude poněkud vyjevený, jestli nikdy neviděl takovou kopu psů. Jestli ale chodíte na cvičák nebo tak, tak to nebude nic nového.
Na agility by bylo vhodné, kdyby měl pes základní výcvik, abyste ho mohli bezproblémově přivolat a aby se vám s někym neporval. Pokud je vzteklý, tak to může být zezačátku trošku těžší, ale jestli narazíte na dobrý tým, tak to hravě zvládnete.
Před agilitama byste mu neměli dávat nažrat, aby se víc snažil za pamlsky. Pamlsky by měly být měkké.
Pokud mu dáváte až večer, tak není co řešit, snad bude i přesto o pamlsky stát...
Dále se hodí hračka, protože psa skvěle motivuje. Třeba můj pes běhá za tenisákem mnohem rychleji, ale také více chybuje, protože se soustředí víc na tenisák, než na mě.
Hlavně nezapomeňte misku na vodu a vodu, i když většinou na cvičácích bývají studny atp, kde si vodu můžete načepovat.
Na zimu se to ale většinou vypíná.
Oblečení si zvolte pohodlné a nějaké, které nevadí, když zašpiníte-někdy se i úplně zničí. Sem tam na vás nějaký pejsek může skočit.
Samozřejmě vodítko, když si prohlížíte parkur, pes tam nesmí být a musí být někde přivázaný. Ale ne každý klub na to bere ohled. A to by mělo být asi vše.

(zas) bowling

26. února 2011 v 18:00 Něco jako deník
Ahoj, tak ted jsem přišla z bowlingu, byli jsme se známejma. Bylo nás celkem 6 a já byla druhá, se mi dneska moc nedařilo, první místo mi uteklo o 3 blbý body..:/
Normálně mívám minimálně přes 145, ale dneska jsem měla nějakejch 140, nevim, co se mnou bylo. Byly tam nějaký jakože i ceny a byly dobrý, twl, pitomý 3 body!!!!!!:D
No a hádejte, co jsem vyhrála já..Mi to Martina podala, taková malá krabička s nápisem Top Topic, no já si to spletla s Tonicem, tak jsem to tak radostně čapla a řekla díky a šla si ty bonbony (jsem myslela, že to je reklamní) rozbalit..
No a jak jsem to chytla, že to otevřu, tak pak koukám dole nápis "Pepino". Twl to bylo teda :DDD
Takže jsem vyhrála 1 kondom, super no :D
Jednou babča našla v kalhotech takovej sáček, no velikostí to odpovídalo obalu od kondomu..Hodila to po tátovi a prej "Tady sis něco zapomněl" a Líbouš (táta), jakože co to je a babča at nedělá, že neví a on že to není jeho a babča ať se nestydí..A on že to fakt není jeho a babča že na kondomech není nic špatnýho..
A pak to vzala do ruky mamka a prej : "To si Ilouch (já) nakradla v letadle, to jsou ty vlhký ubrousky na ruce" :DDDDDDDDDDDDDDD Babča expert, jak se vyzná, že na nich není nic špatnýho..:D
To mě rozsekalo..:DDD

Dnešní agility

26. února 2011 v 14:00 Něco jako deník
Ahoj, tak dneska jsme byli cca po 2 tydnech na agilitách. Nejdřív byl Čakouš vyjevenej a otravoval ostatní pejsky svym vítáním, ale pak to bylo ok.
Zas tam byli nějací nováčci, já vim, jsem hrozná, ale nemám ráda nováčky. Mám ráda svoje lidi a svůj klid, že si chcu skáka tak si jdem skákat a ne že musíme všichni čekat, protože je právě puštěnej problémovej pes.
My tam přijdem, byl tam novej pes, Čakouš ho chtěl přivítat a ta holka, mohlo jí bejt cca 12 obracela oči v sloup, co to mám za nevychovanýho čokla, tak zaprvé, já jsem tam člen a ne ona, tak ať mě nesere, za druhý je vychovanej a kdybych chtěla zavolám si ho a za třetí hovno o tom ví, tak ať ze sebe nedělá něco, co není..!
No a nováčků je tam dost, ale já prostě nemám ráda nováčky jžš..! A když už, tak at jsou aspoň dospělý a ne takovýhle prcci!
Dospělý jsou vlasně celkem v poho a sympatický..ty mi vlastně nevaděj..ale toto..to je na zabití. Já byla taky nováček, jenže já nejsem jak oni, já o tom nic nevim, tak ze sebe nedělám, jak se v tom vyznam a radilo nám dost lidí, s hodně lidma jsem se bavila a nebyla jsem hnusná!!
No ale to jé jedno, jsem vam nechtěla dělat referat o tom, jak nesnašim novačky :D Prostě se postavil parkur, úrovně A2, A3, první pokus byl špatnej, jsem udělala chybu a utek mi. Druhej pokus byl excelentní, byl rychlej, prostě super.
Většina psů chybovala hned na začátku, kde byly skočky do tvaru L, nwm jak to popsat, ale Čakouš v poho a pak ještě byl tunel pod áčkem, tam taky bylo spousty chyb, ale Čakouš to nesplet ani jednou. Třetí běh byl slušnej, jen jsem tam udělala chybu..:D Mu to furt kazim. Ale je to prostě můj šampionek, no..:)

Do 15 můžeš, od 15 musíš, od 18ti je to tvoje občanská povinnost

25. února 2011 v 20:40 Na téma
Ahoj, upřímně, tohle téma mě fakt docela překvapilo. Nečekala bych, že takový téma blog dá, protože vědí, že hodně holek (a minimum kluků) je tu pod patnáct..
Mně bude 15 za chvíli, takže já bych vám tady o tom mohla dost vyprávět, teorie mám hodně.
Ale pochybuju, že by vás to zajímalo :D Možná ty stejně starý, jak já, by to zajímalo..
No asi je vám jasný, že tohle téma hodně probíráme ve škole..obzvlášť kluci..
I když je pravda, že zrovna dneska jsem se Ťuy ptala prej : "Tak jak to chceš udělat s tim Mackem?..si to udělej, jak chceš", btw Macek je kocour..no a Kýta z toho byla mrtvá smíchy, když jsme se domlouvaly, jak to uděláme s tim Mackem..:D
Nebo ve škole když učitel něco řekne, nebo nakreslí na tabuli válec. Neřikám, že já nejsem taková.
Někdy jsem z něčeho úplně mrtvá a někdy je to trapný, až to bolí..
Ale kluci jsou celkem extrém..Většině je 15 nebo za chvílu bude a jsou to strašní experti, strašně se vyznaj a přitom o tom vědí velký hovno..a hrajou si na borce, jak by píchali a furt si o přestávkách sundávaj kalhoty (obzlášť jeden), si je normálně sundá a začne se tam drbat..
A ptaj se, kdo je vykouří atp. Jsou směšní, ale nejhorší na tom je, že to nevědí.
Taky určitě víte, že chlapi to žádaj víc než ženský.. Já mám teorie hodně, ale praxi žádnou, znám spousty poloh, to jsou moje nejoblibenějši rubriky v časacich :D
Nemůžu vám k tomuhle říct víc než jen to, že chlapi jsou nechutný nadržený prasata a frigidní manželka je pro každýho noční můra (tak tohleto jsme s kámoškama zjistily v praxi, kterou vám sem z jistýho důvodu nemůžu napsat).
Maj ve všem lehčí život, kdyby chodili aspoň na tu blbou vojnu, aby měly holky aspoň jednu výhodu..
Jenže život prostě není fér.;)
Písnička k tématu ;) ↑

Odjel mi Bertik :(

25. února 2011 v 16:34 Něco jako deník
Ahoj, tak dneska mi odjel Berťák. Bylo divný, přijít domů, kde čekal jen Čakouš, kterej mě ani nepřivítá a hned mi cpe míček. Na Berťáka jsem si zvykla.
Byla jsem zvyklá, že když přijdu domů, tak mě někdo nadšeně vítá, pak tahá na procházky, kde si příjemně provětrám hlavu a že se mám s kym pomazlit.
Fakt jsem si na něj zvykla a bude se mi po něm stýskat, i když za chvíli za babčou zas pojedem. Jestli zhubnul, to nevim, protože dostat ho na váhu fakt nešlo. Ale snad jo.
Dostával jen samý kvalitní granule a konzervy, tak se aspoň srovnal. Teď, když už tu není, tak můžu jít s Čakoušem cvičit, tak se jen převleču a jdu.
Ono s oběma se cvičit nedá, to je hrůza a když jen s jednim, tak druhej je pak uraženej..

Včerejší bowling :)

24. února 2011 v 17:03 Něco jako deník
Ahoj, tak včera jsme byly s kámoškama na bowlingu, celkem nás bylo 5 a hrály jsme na 2 dráhách.
Bylo to sice trošku blbý přebíhat furt z jedný na druhou, ale co :D
Nahrála jsem 154 a Ťua, sviňucha jedna, mě předhonila, asi 157 měla nebo kolik. A to jsem zrovna složila super písničku i s tancem "Tata je king", to je na dlouhý vyprávění, já jsem Tata, Ťuy je jako Ťutinka, no jsme celá famílie a je to fakt složitý :D Btw: mně je 54 :D
Takže písnička s tancem byly super, sice se opakovala furt 3 slova, ale musim se pochválit..;D Já prej "Tata je king, tata je king a všichni jedéém Tata je..co?" a měly doplnit king a všichni prej : "Nula!"..:D
No ale bylo to fajn :) Mám nějaký fotky-momentky, ale to sem radši dávat nebudu :D Jen jednu rádoby uměleckou..
No a jinak budu dělat nový video z našich fotek, tak vám to sem pak kdyžtak hodim, budou tam i fotky z bowlingu :)

Sen? Rekonstrukce psího útulku

22. února 2011 v 22:18 Něco jako deník
Ahoj, narazila jsem na jedny stránky, kde realizujou sny. Můj sen je mít vlastní útulek.
Ale to vzhledem k mýmu věku není možný..
Takže si přeju rekonstrukci pro nějakej útulek. Neznáte nějakej, kterej zoufale prosí?
Je to něco za něco, takže určitou procentuální část ceny se musí odpracovat. Musíme bejt minimálně 3, kdybych překecala kámošky, je nás 7, což se rovná míň práce.
Jenže by nás nejdřív museli vybrat, to bych potřebovala vaší podporu, co nejvíc hlasů sehnat. Pomohli byste nám? No a rekonstrukce útulku vyjde na pěkně draho, takže práce si myslim, že bude hooodně.
Jsou to dobrovolně prospěšné práce pro město, jenže vzhledem k našemu věku jsou tam jen nějaký divný... To bysmě něco vybrali, ale výběr v našem věku je fakt malej :/
Ještě to promyslíme, ale prosím, podívejte se, jestli nezjistíte, že nějakej útulek je fakt zoufalej a jestli byste nás podpořili, aspoň malinko nám můžete pomoct, byly bysme vděčný!

Anatomie kočky

22. února 2011 v 17:00 Anatomie psa
Kostra kočky se skládá z lebky, páteře, žeber s hrudní kostí a kostí končetin. Spojení pákovité stavby zadních končetinn a silných zádových svalů umožňuje kočce velice rychlý start a mohutné skoky, není však vhodné pro dlouhodobý výkon (kočka tedy kořist neštve, ale přepadá ze zálohy).
Dospělá kočka má 244 kostí a 512 svalů. Velice pružnou páteř z volně spojených obratlů umožňující ohnutí těla prakticky o 180 stupňů tvoří 7 krčních, 13 hrudních a 7 bederních obratlůů, kost křížová (ze 3 srostlých obratlů) a 20-26 obratlů ocasuu (u bezocasých koček 0-4, zbytek chybí nebo není vyvinut).
Na předních končetinách má kočka 5, na zadních 4 prsty se zatahovatelnými drápy. Kočka má při chůzi drápy zatáhnuté a došlapuje na spodní plochy prstů, které jsou vybaveny měkkými polštářky. To jí umožňuje tichý pohyb, který je důležitý pro úspěšný lov. Mimovolným důsledkem je fakt, že stopy kočkovitých šelem díky tomu lze snadno odlišit od stop šelem psovitých Drápy na předních nohách si kočka obrušuje pravidelným škrabáním, zejména o dřevěné předměty (v přírodě to jsou hlavně stromy), zadní si okusuje.
Lebka kočky je středně dlouhá, s dobře vyvinutou mozkovnou a silnými čelistmi. U kočky rozeznáváme chrup trvalý a mléčný. Mléčný chrup kočky má 26 zubů. Koťata se rodí jako bezzubá, zoubky se prořezávají 10-30 dní po narození. Výměna mléčného chrupu za trvalý probíhá obvykle od 3. do 6. měsíce věku. Trvalý chrup se skládá z 30 zubů, přičemž z horní čelisti jich vyrůstá 16, z dolní 14. Skus je klešťovitý, to značí že řezáky obou čelistí se dotýkají řeznými plochami. Při posuzování pravidelnosti skusu u šlechtěných plemen koček se povoluje tolerance 2 mm. Větší odchylky se označují za předkus či podkus a jsou nežádoucí vadou. Vzhledem k její možné dědičné podmíněnosti se jedinci s předkusem či podkusem vyřazují z chovu.

Psí oko

22. února 2011 v 16:24 Anatomie psa

Super játrové pamlsky

20. února 2011 v 21:07 Psí kuchařka
Z knížky: Můj pes.

Video-pejsci v útulcích

19. února 2011 v 22:24 Útulek


Dneska jsem udělala takový video s pejskama v útulcích.
Nějaký fotky jsou z netu, nějaký naše..
Snad se vám bude líbit ;)


Berťula :)

19. února 2011 v 19:02 B : fotky

Poznej plemeno 2

19. února 2011 v 13:25 Poznávačky
Ahoj, tak předchozí poznávačka byla nějaká lehká a to jsem si řikala, že celej název určo nebude skoro nikdo vědět :D Věděli jste ho všichni, jste dobří, ale první to uhodla Ťua, tak jí jdu dát reklamu nahoru do boxu a vy máte ještě druhou možnost uhodnout tohle plemeno, taky o reklamu na 1 den ;)

Jsou to vlastně 2 druhy a kdo uhodně i to další "rozdělení", nebo prostě ten druh, tak vyhrává taky reklamu (ale musí to bejt první, kdo to řekne celý ;) )

Poznej plemeno!

19. února 2011 v 11:00 Poznávačky
Co je to za plemeno? První, kdo uhodne, vyhrává na den reklamu ;) 
Ps: Chci přesný název!

Co vás čeká a nemine-březen 2011

18. února 2011 v 21:41 Info
Ahoj, rozhodla jsem se, že budu dělat "Co vás čeká a nemine", takovej rozvrh měsíce, abyste věděli, na co se těšit.
A nejspíš bude každej měsíc zaměřenej na něco jinýho, ale to ještě uvidíme ;)

Takže březen bude následující:

V březnu se zaměřim především na hlodavce. O těch tu moc nic nemám, což je škoda.
6.-12. března budu pryč, jedu na Šumavu (od Kooperativy), pak samozřejmě napíšu bližší info.
Články ale budou přednastavený :)
Založim asi do horního boxu písničku měsíce a do levýho boxu psí plemeno měsíce, o kterém budete rozhodovat vy - pomocí ankety.
Pes měsíce neznamená jen obrázek v menu, ale bude tu o něm pár článků a nějaký fotky a tak.
Pak taky bude určitě nějaká party, protože blog bude slavit 2 roky :)

www.dogs-are-best-friends.blog.cz

Kastrace u psů

18. února 2011 v 20:48 →Péče o psa

Moc se mi to nepovedlo :( Ale snad to aspoň u psů přečtete.

Z knížky: Můj pes (Caroline Davis)

Sorry

18. února 2011 v 19:08 Něco jako deník
Ahoj, omlouvám se, že jsem tu nebyla. Ale tak nějak jsem se pohádala s mámou (kdyby to někoho zajímalo, tak kvůli masu). Vůbec to nechápu, musela jsem kvůli tomu i uklízet a !dát jí noťas!, což nechápu tu logiku, že nechci jíst maso a sebere mi noťas.
Takže jsem tu nebyla. A nejspíš ani nebudu. Dneska je doma Líbouš (taťka) a dal mi ho.
A zastal se mě, když na mě řvala. A pak se kvůli mně hádali :/
Ani se se mnou teď vůbec nebaví, vlastně pokrok od včerejška - dneska mi aspoň řekla nazdar, včera nic. Jo, jen ať jí dám žákovskou a navalim noťas a jdu se učit (poprvé v životě mi řekla, at se jdu učit!!), tak jsem šla spát..:D
No tak teď vás oběhnu a zejtra a v neděli tu asi budu a pak zas nevim..fakt si mě prosím nemazejte, já za to nemůžu :(