Leden 2011

Výzo

31. ledna 2011 v 20:38 Něco jako deník
Ahoj, tak co výzo? U mě fajn, mám jen 5 dvojek, no jsem machr, já vim :D
Ale vcelku trapas, když se mě někdo zeptá, co výzo a všichni 4 atd a já vždycky že dvojky..no a taky nějaký trojky, možná i čtyřky..:D
Jako vyznamenání je fajn v tomhle roce, ale stejnak už není tak důležitý jak dřív, když se teď dělaj zkoušky všude. Ale i tak to mám jako jistotu, páč zkoušíme ve škole nějaký Scies testy či co, to jsou zkoušky z matiky, twl je to 30 příkladů (někde 60) na 60 minut..
Já nevypočítala ani jeden (na konci každý hodiny to zkoušíme) a to na to máme cca 6 min.
Asi budu muset sázet na štěstí :D

Prci, prci, prcičky

30. ledna 2011 v 17:24 Filmy
Tak tenhle film zná snad každej. Je o klucích, co se snažej "zasunout", tenhle film já miluju.
Viděla jsem všechny díly snad stokrát a stejně jsem z toho úplně mrtvá :D
Stiflerové jsou borci, nejvíc se mi líbí Dwight, protože je nejhezčí a takovej týpek, ten je prostě boží :)
Nejvíc jsem nemohla z toho, jak (už nevim jakej Stifler) se koukal na porno, a víte co u toho dělal a pak tam přišla jeho babča a jak to viděla, tak dostala infarkt a umřela :D :D :D :D :D
Víc vám toho sem psát nemusim, však vy to určitě znáte ;)Nějaký video ze dvojky :) ↓Které plemeno se ti líbí? :)

29. ledna 2011 v 15:44
Ahoj, dám sem plemena, která se mi vždycky moc líbila. Hlasujte v anketě, které z nich se vám líbí nejvíc a pište, které ještě :)

Vydrař

29. ledna 2011 v 15:25 Dogypedia
 • původ plemene: Velká Británie
 • hmotnost v dospělosti: 30.00-55.00 kg
 • výška v kohoutku: 58-69 cm
 • nutná péče o srst: alespoň dvakrát týdně
 • délka srsti: dlouhá
 • povahové vlastnosti: přátelský, milý, aktivní
 • vztah k ostatním zvířatům: nadstandardní
 • vztah k dětem: nadstandardní
 • vhodné prostředí: cetrum města / periferie / venkov
Vydrař patří mezi stará lovecká plemena. Ve Velké Británii se objevuje již ve 12. století. Mezi jeho původní předky můžeme zařadit vendéského griffona. Patrně je také potomkem bloodhounda. Vznikl přikřížením velkého drsnosrstého teriéra, foxhounda či nivernéského hrubosrstého honiče. Ve větším počtu se v Anglii začal vyskytovat okolo roku 1870 a až tehdy začala jeho specializace na lov vyder. Na konci 70. let se lov vyder ve Velké Británii zakázal a počet vydrařů s rapidně snižoval. Jeho počty udržel také fakt, že byl společně s velšteriérem oblíbeným smečkovým psem na lesní hony. Později byl založen klub tohoto plemene, který se usilovně snažil o jeho přežití. Roku 1981 byl uznán standart vydraře. Dnes je rozšířen nejen ve Velké Británii a USA, ale také v Evropě. V Severní Americe je dodnes používán k loveckým účelům, loví však medvědy a jezevce.

Ach bože.

27. ledna 2011 v 22:08 Něco jako deník
Ach jo, jako každej den, co přijdu ze školy, jsem si sundala mikinu a hodila ji na koš s prádlem.
No a teď jdu do koupelny a táta se mě ptá, čí je ta bílá mikina. A já že moje, proč?
A on, že ji právě zničil, protože tam něco dělá s ohněm a špejle s ohněm spadla na MOJÍ mikinu. Je tam tisíce hadrů, ale ne, spadne to na mojí.
Nejen, že je černá (původně bílá) a děravá, ale taky smrdí, jako bysme ji vytáhli z popelnice!
Moje oblíbená mikina! Ach bože! A myslim, že jsem si ji kupovala ze svýho, takže mi nakulí 6 stovek =D

Jinak kámoška mi dělala nějakou numerologii, fakt to sedí.
Vyšlo mi (zkráceně):
 • otevřená, odvážná, energická a zásadová
 • Je ochotná riskovat. Má dobrou logiku a výmluvnost. Ráda komunikuje s druhými.Má ráda úspěch a ocenění.
 • Je zvídavá. Má jasno v tom, co chce. Nemá ráda, když se jí říká, co a jak má dělat. Je povrchní.
 • Je náladová a nedůtklivá. Je konfliktní. V některých případech se z ní stává podvodník a lhář. V rozčilení je hrubá a podrážděná.
 • vnucuje své názory druhým
Takže to první sedí, druhý úplně přesný. Třetí taky, čtvrtý bohužel taky :D
A toho pátýho jste si určitě všimli..:D Je toho dost, ale to by se vám nechtělo číst, ke všemu když mě ani neznáte osobně a nemůžete posoudit ;)


Chcete taky něco zjistit? Napište mi do komentáře datum narození + rok :)

Výmarský ohař

27. ledna 2011 v 18:30 Dogypedia
 • původ plemene: Německo
 • hmotnost v dospělosti: 25.00-40.00 kg
 • výška v kohoutku: 59-67 cm
 • nutná péče o srst: alespoň dvakrát týdně
 • délka srsti: krátká
 • povahové vlastnosti: vnímavý, poslušný, rodinný typ
 • vztah k ostatním zvířatům: přátelský
 • vztah k dětem: přátelský
 • vhodné prostředí: venkov
Velkovévoda Karl August von Weimar měl údajně dovézt předky dnešního výmarského ohaře z Čech. Je ale rovněž možné, že pocházejí z  francouzských šedých popř. stříbrnošedých psů. Jisté je, že první zvířata byla na začátku 19. století chována na výmarském dvoře. Výmarský ohař získává konečnou barvu očí a srsti až od osmého měsíce života. Existuje ve dvou druzích srsti: krátkosrstý a dlouhosrstý.


Řekněme NE krutému testování!

27. ledna 2011 v 16:25 →Nezavírejte oči !
První etapa proběhla 11. března 2009, kdy sedmým dodatkem Směrnice o kosmetice nabyly účinnosti dva zákazy, a nelegálním se stalo:
 • testování
  kosmetických přísad na zvířatech kdekoli v Evropské unii bez ohledu na to, zda existuje schválená alternativa,
 • prodávání nebo dovážení
  do Evropské unie jakýchkoli přísad používaných v kosmetice (nebo kosmetiky samotné), které byly testované na zvířatech po tomto datu (marketingový zákaz).

x)

26. ledna 2011 v 22:35 Něco jako deník
Ahoj, dneska ve škole vcelku pohoda. Jinak večer nás s kámoškou napadl naprosto geniální nápad. Ještě vám ho sem psát nebudu (btw: netýká se to blogu), napíšu vám sem, až se nám podaří. A tim, že se nám podaří, si fakt nejsem jistá :D
Kdyby jo, bylo by to úžasný a řekla bych i vám a mohly byste si tý (dejme tomu) "funkce" taky užívat. Jojo, bylo by to fajné x)
Jinak večer jsem chtěla poslat nějaký peníze ochraně zvířat, ale ten odkaz byl 7 let starej, tak jsem poslala svobodě zvířat DMS :) Kdybyste chtěli taky, tak tady.
Já jim posílám docela často, i když pokaždý někomu jinýmu. Když nemůžu pomoct jinak, než finančně, tak co mám dělat..
Jinak na zejtřek je přednastavenej článek o testování kosmetiky ;)

Krokodýl nilský

25. ledna 2011 v 18:25 Plazi

Výskyt

Krokodýl nilský je rozšířen téměř v celé Africe kromě severozápadní a jihozápadní časti. Najdeme ho všude tam, kde je tekoucí anebo stojatá voda nebo močály.

Fyzický popis

Krokodýl nilský má šedé až tmavě olivové zbarvení prokládané světlejšími místy. Tělo je široké a mohutné a hřbet i ocas jsou pokryty hrbolky a výstupky. Hlava je oproti aligátorovi úzká a dlouhá a podle některých zdrojů váží u velkých samců 90-100 kg. Oči, uši a nos má krokodýl v jedné rovině. Když je ponořený, tak jsou z něj vidět jen tyto části hlavy, zbytek těla je pod vodou.  Krokodýl má 64-68 špičatých zubů a může s nimi pouze kousat a trhat, nemůže žvýkat. Krokodýlům se zuby vyměňují jako žralokům, když se nějaký vylomí, je nahrazen zubem, který vyrůstá pod právě vylomeným.  Krokodýli patří mezi studenokrevné živočichy a svoji teplotu regulují i za pomoci slunečních paprsků. K ohřátí na slunci jim vydatně pomáhají osteodermy (kostěné desky), umístěné pod silnou kůží.  Krokodýl patří mezi dravce s explozivním výkonem a krátkou výdrží. K velké rychlosti a výbušnosti při útoku mu pomáhá. Velice pozoruhodným orgánem krokodýlího těla jsou jejich játra a plíce, které krokodýl umí ve svém těle posouvat a měnit tak tím svoje těžiště. Svaly bránice jsou totiž spojeny se stydkou kostí a krokodýl tak díky nim může posunovat játra spolu s plícemi a korigovat polohu těla nebo hloubku ponoru. Samci dorůstají větších rozměrů než samice.

Chování

Velcí krokodýlí samci žijí někdy jako samotáři a jindy ve skupinách. Samci jsou silně teritoriální, občas agresivní a někdy zabíjejí ostatní samce, samice i mladé jedince. Velký krokodýlí samec nesnese ve svém teritoriu jiného, přibližně stejně velkého samce. Krokodýl se pohybuje ve vodě pomocí mohutného ocasu. Silný ocas používá nejen při lovu a plavání, ale také při obraně a zastrašování jiných predátorů, například lvů. Krokodýli mají také velice dobré navigační schopnosti a vědci se zatím nedokázali shodnout, podle čeho se orientují.


Potrava

Krokodýl nilský je velmi úspěšný predátor, jeho kořistí jsou savci, plazi i ptáci. Dokáže se pomocí silného ocasu vymrštit nad vodní hladinu a chytit ptáka sedícího na větvi, ale stejně tak je schopný zabít například buvola, antilopu, jiné krokodýly nebo také jiné predátory jako lvy, hyeny nebo levharty, kteří se přišli napít do jeho loviště. Jsou zaznamenány i případy, kdy velcí krokodýli zabili dospělého hrocha nebo mladého slona. Když jsou poblíž další krokodýli, tak se okamžitě připojují a kořist roztrhají na kusy. Krokodýl totiž nemůže žvýkat a tak polyká kusy masa nebo těl svých obětí. Metabolismus těchto plazů je mnohem pomalejší než metabolismus savců a krokodýli tak vydrží bez potravy až jeden rok.

délka 3-6 m
hmotnost až 1000 kg


Pažoutek

24. ledna 2011 v 20:55 Páža
Ahoj, rozhodla jsem se, že vám sem napíšu něco o Pažoutkovi. Někdo to ví, protože jsme sb už dlouho. A někdo ne..
Btw: pusťte si k tomu toto

Dnešek (aneb nevim, jakej jinej článek)

24. ledna 2011 v 19:51 Něco jako deník
Ahoj, dneska jsme nebyli na agilitách, ale byla jsem s kámoškou ve městě. Po dlouhý době.
Nějako je všechny zanedbávám a nějako s nima nechodim ven, to by mě teda zajímalo, co já to vlastně dělám, když nejsem s nima..:D
Koupila jsem si 2 encyklopedie o psech (rozhodla jsem se, že vám je všechny oskenuju a dám sem), knížku o strečinku a nějakej pracovní sešit němčiny. A pak ještě něco pro kámošky, ale to vám sem nemůžu napsat, protože sem choděj :D

Jinak vám moc děkuju za supr návštěvnost :) ↓


Navstevnost za minuly tyden (17.1. 2011 - 23.1. 2011) je:
Pondeli: 35
Utery: 70
Streda: 51
Ctvrtek: 30
Patek: 38
Sobota: 50
Nedele: 49

Celkem: 323

Gepard

23. ledna 2011 v 14:45 Kočkovité šelmy

Výskyt

Geparda najdeme v téměř celé Africe, i když na některých územích už jen ostrůvkovitě. Najdeme ho nejčastěji na otevřených prostranstvích jako jsou savany a polopouště, ale také na křovinatých savanách.

Fyzický popis

Gepard patří mezi kočkovité šelmy, ale svojí stavbou těla spíš připomíná šelmy psovité. Samci jsou o něco větší než samice. Má štíhlé tělo s klenutým hrudníkem a vtaženým břichem. Hlava je poměrně malá a čelisti jsou slabé s malými zuby. Nozdry jsou velké a široké. Srdce, játra i plíce jsou také velké, právě kvůli gepardově rychlosti. Dlouhé nohy, páteř i ocas mu propůjčují vlastnosti sprintera. Na nohou má nezatažitelné drápy, které slouží spolu s ocasem k prudkým změnám směru. Srst je krátká, na zátylku delší. Základní zbarvení je od žlutobílé po světle rezavě hnědou. Celé tělo je pokryté černými skvrnami, které jsou plné. Od očí k ústním koutkům vedou černé proužky. Břicho a vnitřní strany nohou mají světlejší podkladovou barvu. Na ocase je několik černých kroužků, tyto prsteny má každý gepard jiné a je možné je podle nich velice dobře identifikovat. Špička ocasu je bílá. Mláďata mají hřbetní hřívu, která je stříbřitěčerná. Toto zbarvení začínají ztrácet ve 3 měsících, ale někdy je ještě patrné ve dvou letech.

Chování

Gepard je nejrychlejší savec na světě. Je to samotářský lovec a ve skupinách se zdržují pouze mladí samci nebo samice s mláďaty.

Potrava a lov

Gepard je lovec, proto ho obvykle neuvidíme požírat mršiny. Je to poměrně slabá šelma a tak nemá sílu ukrást kořist jiným predátorům. Loví nejčastěji malé antilopy a gazely, pakoně ale také menší savce například zajíce a občas i ptáky. Někdy vysedává na vyvýšeném místě, pozoruje okolí a vyhlíží potencionální kořist. Loví tak, že se ke kořisti pomalu přibližuje a svými dokonalými smysly si vybírá oběť. Jakmile je asi 50 metrů od kořisti vyrazí. Díky své obrovské rychlosti (přes 120 km/h) a neuvěřitelnému zrychlení (100 km/h za cca 2.5 sekundy) se velkými skoky (dlouhými až 8 metrů) přibližuje k oběti. Páteř v tomto případě pracuje jako pružina a ohýbá se do tvaru písmene S a ocas slouží jako kormidlo, pro náhlé změny směru. Sprint je krátký, většinou trvá kolem 20 sekund a zřídka bývá delší než 1 minuta. Pokud v této době nedostihne oběť, lovu se vzdává. Protože se jeho tělo při tak velkém vypětí přehřívá i přes rozšířené nozdry a horní cesty dýchací. Úspěšnost lovu se odhaduje kolem 30%. Při dostižení oběti, malá zvířata zabíjí kousnutím do hlavy. Větší zvíře zezadu porazí tlapou a zakusuje se do hrdla.

Rozmnožování

Samci i samice žijí odděleně. Pouze v období páření se setkávají. Samčí teritorium je větší a může se překrývat s teritorii několika samic. Samice po 90-95 denní březosti vrhne 1-5 mláďat a stěhuje malé gepardy každých pár dní, protože lvi a jiní predátoři zabíjí její mláďata. Při shánění potravy totiž musí mláďata opustit a tak se až 90% gepardů se nedožije dospělosti.

Je gepard: kapský, severoafrický, súdanský, východoafrický atd, ale tohle je obecná charakteristika.


Nepijte čaj Lipton!

22. ledna 2011 v 23:22 →Nezavírejte oči !
Tvůrci z čaje Lipton provedli bolestivé, invazivní testy na zvířatech. Zde jsou některé detaily:
Králíci byli krmeni s vysokým obsahem tuku-strava a pak daný čaj, jestli to ovlivnilo plaketu, která se vytvořila na tepnách zvířat '. Po experimentu byli králíci zabiti.
Myši byly krmeny složkami čaje aby se zjistilo, zda mají nějaký vliv na střevní zánět. Po zkoušce výzkumníci zabili myši udušením nebo zlomením vazu.
Potkani byli nuceni jíst stravu s vysokým obsahem cukru a pak jim byl podán čaj aby výzkumníci zjistili, jestli to má vliv na jejich cukrem zpusobené poškození mozku.Selata byla infikovaná  E. coli toxinem a poté je krmili čajem s cílem zjistit, zda způsobuje průjem. Výzkumníci řezali střeva prasat, zatímco zvířata byla stále naživu.
Žádný z těchto testů nebyl vyžadován zákonem. Ve skutečnosti regulační orgány uvádí, že testy na zvířatech nejsou dostačující k prokázání zdravotní tvrzení o produktu.
Pokud chcete, můžete poslat e-mail Dave Lewisnovi, dave.lewis@unilever.com, prezidentovi společnosti Unilever Americas (Lipton je mateřská společnost), a zdvořile ho požádat o zastavení zkoušek čaje a čajové přísad na zvířatech. Může se ale stát, že zpráva nebude doručena.

Přeložila Canis a Wolfie..šiřte to dál (kopírujte) a HLAVNĚ NEKUPUJTE LIPTON!

Vegetariánství

22. ledna 2011 v 20:52 Na téma
Mám tady několik článků o vegetariánství. Vaše názory jsou různé.
Jedny jsou toho názoru, že maso je k životu potřeba. Další se nad tím alespoň zamyslí.
Moc se mi líbil jeden článek, který jsem tu měla a to bylo 30 důvodů, proč být vegetarián.
(Dám ho sem znovu :D). Někteří byli toho názoru, že je víc důvodů, proč vegetariánem nebýt.
Tak teď sem nedávám žádné video, ani obrázek (protože to by vás dohnalo k lítosti a k zamyšlení a napsali byste nějaký názor, ale byl by ovlivněnej těma obrázkama a videama..prostě..chápete..:D ).
Takže mi napište

a) co si myslíte o vegetariánství
b) proč jíte maso
c) říkáte si milovníci zvířat?

Líbilo se mi v těch 30 důvodech, že výmluva, že maso je k životu potřeba, se nepočítá. Nesmysl.
A že jen ten, kdo nejí maso, má právo říkat si milovník zvířat.

Pište.

Klikačka pro hachis.blog.cz

22. ledna 2011 v 19:49 Ikonky
 a
Taková nevim, no. Ta modrá není moc hezká. Já jsem totiž nějako zapomněla, jak se dělá jeden takovej jinej způsob :D Na to sakra nemůžu přijít..:D

Tvrdej trénink :D

21. ledna 2011 v 22:27 č: články
Ahoj, tak dneska nám s Čakoušem začal tvrdej fyzickej trénink :D.
Čakoušák nám přes zimu přibral a upřímně, moc se nehejbal. Já za to nemůžu, mně je v zimě tková zima..:D Vylezu na chvíli, jdem se projít a tak, ale prostě cvičíme vevnitř a tam on se neutahá.
Ale otepluje se a napravíme to. S kondičkou jsme na tom po zimě oba špatně.
Takže dneska večer jsme začali s tréninkem. Už jsem na to přišla.
Čakouš si dával sprinty (běžel 3 série po 12 běhách..pro míček :D).
Běhal po příjezdový cestě (vjezd do garáže), ten má 21m. Trošku matiky přijde..:D
Takže 36  krát 21 metrů tam a zpátky. To máme 36x21 což je 756m x 2 je 1512 metrů.
Páni, tak se trošku proběh..:D A každej den budem přidávat a přidávat, ať se vrátí do formy a na agilitách se mrská :) Já si dneska koupila švihadlo, takový super, tak jsem si hned litr naskákala ;).
Ještě jsem Čakinovi, možná spíš sobě koupila vrhač míčků. Jsem vzala tkovej starej tenisák, napřáhla se a letěl až přes 2 zahrady..:D To se Čakouš na louce vylítá..:D
Jináč zejtra jdem po dlouhý době na agility, asi to bude bída..když je sníh, tak se neběhá, takže měli pauzu..Nwm, jak zejtra, jestli běhat budem, nebo jen cvičit poslušnost.
Zahulíme, uvidíme..:D

Lev

21. ledna 2011 v 15:25
Lev  je savec čeledi kočkovitých. Lev je po tygrovi druhá největší kočkovitá šelma. Hlavním a určujícím rysem lvích samců je jejich hříva.
Samci váží od 150-250 kg a samice 120-150 kg. V divočině se lvi dožívají 10-14 let, kdežto v zajetí se mohou dožít i věku 20 let. Dříve se lvi nacházeli v celé
Africe, Asii a dokonce i Evropě, dnes se vyskytují pouze v Africe a na několika místech v
Indii. Jsou to společenská zvířata a loví ve smečkách. U lvů se znatelně projevuje pohlavní dimorfismus.

Lov:  Lvice loví ve smečkách, obvykle v noci nebo za úsvitu. Jejich kořistí se stávají hlavně vetší savci jako jsou antilopy, pakoně, buvoli a zebry, ale také menší zvířata jako zajíci a
ptáci. Nepohrdnou ani zdechlinami, které usmrtila jiná zvířata jako hyeny a jiné psovité šelmy. V některých lokalitách se lvi začali soustředit na pro ně jinak nezvyklou kořist, sloní
mláďata, která loví v území řeky Savuti a také v Linyanti, kde se naučili lovit hrochy.
     
Lvíčata se učí lovit už ve třech měsících, ale většinou se nestanou úspěšnými lovci před dosažením druhého roku života.
     
Lvi vyvinou rychlost 80 km/h,
ale postrádají vytrvalost. Proto se nejdříve musí za svou kořistí plížit alespoň do vzdálenosti 30 metrů. Obvykle někteří lvi spolupracují a snaží se obklíčit stádo z několika míst. Jejich útok je rychlý a smrtící, lvice se snaží dohnat kořist rychlým sprintem a výpadem s vytaženými drápy,dlouhé skoky na oběť jsou mýtus.

Rozmnožování: Lvi se páří v jakémkoliv roční období, samice mívají estrální cykly. V průběhu souboje, který páření doprovází a který může trvat i několik dní kopuluje pár pravidelně 20× až 40× denně. V tomto období také zřídka pořádají větší lovy. V zajetí se lvi rozmnožují velice dobře.
Březost samice trvá 100-120 dní, poté porodí 1 až 4 mláďata. Samice ve smečce se snaží rozmnožovat ve stejnou dobu, takže se můžou vzájemně starat o krmení a chování mláďat. Lvíčata jsou odstavena po šesti až sedmi měsících. Vzájemné souboje o jídlo jsou v divočině na denním pořádku, proto se až 80% mláďat nedožije ani dvou let.
Útoky na člověka: Běžně lvi na člověka neútočí, není jejich přirozenou kořistí, avšak někdy je hlad dovede i do blízkosti lidských obydlí a člověk se poté stává snadno dostupnou kořistí. Lvi nejsou tak agresivní jako třeba bengálští tygři nebo levharti, které mají na svědomí vetší počet lidských obětí.

Je lev: pustinný, berberský, jihoafrický, kapský, konžský, núbijský, senegalský, severokonžský, východoafrický atd, ale jejich charakteristika si je velmi podobná.


Něco pro holky :)

19. ledna 2011 v 20:34 Pro holky
Vynechejme taky jednou téma zvířata. Nejsou hezky jen zviřata..:D
Toto je taky moc hezky..:) :D 


Moje nejoblíbenější video z celyho youtubka :D

Psycho písnička..:D

19. ledna 2011 v 19:41 Youtube
Tohle je super písnička, dneska jsme ve škole byli klub, jsme to tam rozjeli..:D
A dala jsem jí tak super název, nějakej haluz, nebo tak a nemůžu si vzpomenout :/
No to máte jedno..:D


Play: 

Jsem divná :D

19. ledna 2011 v 15:00 Něco jako deník
Hodně lidí o mně říká, že jsem magor. Ani nevim, čim jsem si to zasloužila :D
Možná jsem trochu blbší a pomalejší, ale s tim jsem se prostě narodila :D
Ale faktem je, že jsem divná. Protože nemám ráda lidi.
Normálně děti v Africe. Kaput. Absolutně mě nezajímaj. Ty videa, každej u toho bulí jak želva, ale já teda koukám na způsob "to je mi fakt líto", ale ve skutečnosti mi je to úplně jedno..:D
Nebo jako řikaj v televizi, že shořel dům i s rodinou a psem..A teď jak 2 lidi umřeli a dítě přežilo..A o psovi dál nic neřekli. Tak začnu nadávat, že jestli to někdo chápe, no co to je, že nějaký lidi popisujou a ty zranění..a o psovi ani zmínka. A mamka vždycky jen ,,Jo, já to chápu." :D
Nebo ty jo, já jsem magor, teď tu koukám na videa, jak žraloci a krokodýli žerou lidi a lámu se smíchy :D Nějaký videa jsou totálně komický :D
 
Mám ráda zvířata, co žerou lidi :D Jenže lidi si je předělali k obrazu svýmu, chytaj je a zabíjej.
Prostě..lidi!