Prosinec 2010

Takový normální hrátky dvou nenormálních psů :D

26. prosince 2010 v 17:39 →Videa se psy
Ano, ano, už fotim a natáčim a všechno možný. První video, kde si hraje Čakouš s Berťákem (jo, Berťák se trošku vzteká, ale vážně si jen hrajou :) )Ps: Když je to na malym, tak je to docela špatná kvalita. Ve velkym to je už dobrý (protože to je video velkejch rozměrů).
A nebo to stačí dát na velký, pak vrátit zas na malý a je to ok :)

Tak co jste dostali?

24. prosince 2010 v 23:37 Něco jako deník
Čauky, tak jaký byly Vánoce? Co jste dostali?

Já toto:

 • 14 mpix foťák Olympus, je naprosto bomba Líbouš (taťka) zkoušel "tancovat" a máchal rukama, běhal a všechno a úplně krásný, nerozmazaný fotky..Zkrátka bomba.
 • Mp4 Philips (má úžasnej design)
 • Peníze na tiskárnu (mamka byla názoru, že je to krám..tak jsem se smířila s tim, že ji nikdy nebudu mít..to jsem fakt nečekala..:) )
 • Sluchátka k pc
 • Knížku
 • Clicker (na výcvik psa)
 • 2x "legíny" jsou to prostě legíny, ae z jinýho materiálu. Jedny šedý a jedny černý.
 • naušnice
 • Nějakou kosmetiku
 • Dámskej holicí strojek
víc si asi nevzpomenu..

Čakouš toto: (budou fotky)
 • Dog frisbee
 • Reflexní pásek
 • Sadu na česání (je krátkosrstej, ale o každou srst se musí pečovat ;) )
 • Pamlsky
 • Hračku velkej uzel
 • Psí salám
 • Buvolí velkou kost
Chlupína, Světlanka, Muriel (prostě miciny):

Každá 800g Puriny One + Chlupína 1,5 kg Purina One s miskou, Science Plan paštiku (štědrovečerní véča), box na pamlsky (díky výhře ve fotosoutěži na micinách) atd

Píďa:
2x jablečné tyčinky (nic jiného milostivej nepapá. Jen granule Darwin's Happy mix a tyhle tyčky).

Berťák:
1,5 kg granulí Friskies 2 in 1
Kapsičky
Kostičku


Fotky nafotim co nejdřív :) Zejtra budu mit fotici den..:)

Skijöring

20. prosince 2010 v 15:56 | →Přednastaveno← |  →Psí sporty
Skijöring znamená takovou jízdu na lyžích, kdy je lyžař tažen. Tento sport má své kořeny ve Skandinávii, kde některé staré severské kmeny využívaly k přepravě člověka na lyžích nejen psy, ale i soby a v Norsku koně, a po rozšíření sportu do západní Evropy a Ameriky se zapřahají i motocykly a sněžné skútry. V tomto článku se budeme v souladu se zaměřením našeho času zabývat dog-skijöringem.

Co je třeba

Skijör (lyžař) musí mít samozřejmě jednoho až tři psy na úvazku, za který je tažen. Psi jsou přivázáni vlečnou šňůrou k širokému úvazku (z bezpečnostních důvodů by měl mít na zádech šířku 8 až 10 cm), který má na těle upevněn skijör (lyžař). Je připojen háčkem k pasu 2,5 až 4,5 m dlouhým popruhem vedoucímu k psímu úvazu. Zahrnuje protišokové lano (známé jako bungee), které je na straně lyžaře a má délku 30 až 100 cm. Bungee vyrovnává trhnutí při rozjezdu či zastavení, což chrání záda lyžaře i psa. Oba partneři by měli být dokonale sehraní a oba mají cítit radost z pohybu. Lyžař používá obvykle ke skijöringu běžky správné velikosti, případně běžky pro bruslařský styl, hole, kvalitní pohodlnou obuv. Dopředu je třeba počítat s tím, že běžky zpravidla nepřežijí první trénink, takže je lépe koupit pro začátek starší vybavení.

Kdo maže,ten jede

Správně zvolené mazání je základ úspěchu. Volba druhu vosku závisí na počasí momentálním i odhadovaném vývoji, na typu sněhu i na členitosti terénu. Mazání je proto nedílnou součástí tréninku. Klasičtí běžkaři nevidí rádi, když v "jejich" upravených stopách běhá pes. Některé národní parky a chráněné krajinné oblasti mají na svém území jízdu se psím spřežením zakázanou, což však zatím pro běžkaře se psy neplatí. Proto se dostupné tratě mohou využívat, ale s vědomím, že běžkařů "na vlastní pohon" je víc a mohli by docílit vyřazení skijöringu z těchto míst.

Pro koho se hodí

Pro zdatné lyžaře se soutěživou duší, kteří potřebují zaměstnat své psy i v zimě, a pro sebevědomé, silné a ovladatelné psy. Aby byl skijöring přínosem pro oba zúčastněné, musí být pes dokonale ovladatelný bez ohledu na příslušnost k plemenu. Pro skijöring se hodí všechna sportovní plemena, která lze používat v lehkém zápřahu. Kromě sibiřských a aljašských husky, aljašského malamuta a samojedského špice se ve skijöringu mohou uplatnit např. dobrmani, některá lovecká a ovčácká plemena nebo čeští horští psi, i když lze použít jakéhokoliv psa s vyšším kohoutkem a vážícího nad 15 kg. Špičkoví závodníci se většinou zaměřují na sportovní plemena šlechtěná pro rychlost a nepříliš osrstěná, kromě aljašského husky třeba na evropského saňového psa. Psi musejí mít přirozený instinkt k běhu a tahání, být sebejistí, ale ne agresivní. Hlavně při závodech by nesmělý pes mohl mít strach např. předjíždět jiného (sebevědomého) psa a zbytečně by nám tak kazil čas i požitek z jízdy.

Trénink

Začínáme u mladého psa až s úplným ukončením jeho tělesného vývoje. Agresivní pes by se v prostředí psích závodů rozhodně neměl objevit, takže případné známky agresivity potlačujeme důslednou výchovou a výcvikem už v začátcích tréninku, kdy jen běháme se psem v neobvyklém prostředí. Jako předpříprava pro skijöring je vhodný caniscross, stejně jako pro udržování kondice v letním období.

Kromě základních povelů ("fuj", "ke mně", "stůj", "zůstaň") cvičíme při společném běhání i "zpátky", "pomalu" a musherské povely pro odbočování "ho" [hó] - vlevo a "gee" [dží] - vpravo. Pes musí umět reagovat i na povely ke zrychlení běhu. Psa zvykáme také na různá prostředí, z míry by ho neměli vyvést nejen ostatní psi, ale ani veverky, koně nebo srny. Sebemenší náznaky loveckého pudu musíme nekompromisně tlumit. Kromě péče věnované psovi bychom měli zvyšovat i vlastní kondičku a zdokonalovat se také v ovládání lyží. I pro dokonalého běžkaře je jízda se psem poměrně nebezpečná, a proto musí spolehlivě zvládat techniku jízdy, aby se mohl soustředit na vedení psa.

Závody

Závody ve skijöringu se konají při závodech psích spřežení, pouze ty nejvýznamnější jsou organizovány odděleně (např. mistrovství světa). Kategorie jsou zvlášť pro ženy a muže, jezdí se s jedním nebo i dvěma psy. U nás je tento sport na velmi dobré úrovni a máme už závodníky, kteří nás skvěle reprezentují ve světě. Ovšem i víkendový rekreační skijöring uprostřed zasněžené přírody je ideálním vyžitím pro aktivní tandem člověk a jeho pes.

Vánoce

17. prosince 2010 v 22:56 Něco jako deník
Ahojky, tak co, jak se těšíte na Vánoce? Co si přejete? A co pro koho máte?
Já ještě skoro nic nemám :D No jinak když poslouchám nějaký písničky, třeba veselý, tak si říkám, jakej mám fajn život. A když smutný, tak přemejšlim, jakej má můj život smysl.
Tak mě napadlo, co je smyslem vašeho života? Zkuste se, prosim, zamyslet a napište k tomu něco :) Děkuju..:)

Jinak nějaká písnička :


Tipovačka

14. prosince 2010 v 18:29
Ahojte, tak včera brala mamka do práce kasičku s nápisem "PSÍ ÚTULEK, VÁNOCE 2010", takže se vybíralo na útulek a dneska mi ji plnou donesla..Je to tak každej rok, nejdřív se vybralo
nějakých 500Kč, další rok 624Kč a loni 731 Kč.

Tipněte si, kolik se vybralo letos. Kdo bude nejblíž, dostane diplomek.

* jo a je to docela skok, není to o těch zhruba 100 Kč jako v předchozích letech ;)

P.s.: Mám z toho ohromnou radost! Je to bomba, už něco máme nakoupíno, něco mám já, něco kámošky (ťuy se mnou jezdí vždycky a Karel jezdil dřív, ale teď už ne, tak aspoň na Vánoce jede..).
Tak tipujte, tipujte :)

Kluci

11. prosince 2010 v 15:21
Celej život se snažim vyfotit co nejvíc našich rošťáků najednou..:D Ale vždycky jsou maximálně po dvou a to kolem sebe jen projdou, takže to je fakt fotka za všechny prachy..:D
No ale tadyta by se povedla, kdyby bylo lepši počasí a kdybych měla lepši foťak..:/
Ale i tak..úspěch :D


Video

10. prosince 2010 v 15:43 →Nezavírejte oči !

Tohle video mě rozbrečelo (ostatně..jako všechny).
Je to neuvěřitelně smutný. Já..já nevim, já prostě nějako nemůžu uvěřit, že to tak je.
Jo, zjistila jsem, že několik mých sb, vlastně všechny, maj jinej názor než já.
A i když vás to nezajímá, tak to sem dávám.
Třeba by se na světě našel ještě nějakej člověk, kterýmu to není lhostejný..
I když..upřímně řečeno celkem o tom pochybuju.
Na světě není vola, kterej by byl jako já. Jen těch pár, co to natočili a co se tim zabejvaj.
Upřímně řečeno, nechci bejt taková, jaká jsem.
Z jistýho úhlu pohledu na sebe jsem hrdá, že jsem něco platná, že pomáhám (ještě s 1 kámoškou) útulku. Že tam jezdim a že mám psa. Mám voříška z útulku a jsem
na něj moc pyšná. Lepší, než nějakej přešlechtěnec.
Ale z jinýho úhlu pohledu chci bejt ÚPLNĚ jiná! Proč nemůžu bejt jako ostatní, kterejm je to jedno?
Proč to je všem lhostejný, jen mě to štve?! Já chci bejt jako ostatní!!!!
Každej den nad tim přemejšlim, kožichy, maso, kůže, vodicí psi, tažní koně, týrání atd.
Proč to tak jen musí bejt? To já nikdy nepochopim. A i když bych svět chtěla změnit sebevíc,
mně samotný se to nikdy nemůže povíst..

Světlusk

8. prosince 2010 v 13:55 s: fotky


Ta první se mi hrozně líbí :)

Chlupča

5. prosince 2010 v 14:20 ch: fotky

První fotky Muriel

2. prosince 2010 v 22:14 M: fotky
Ahojda, tak tu jsou první fotky Muriel, za kvalitu se omlouvám, no ale není to na žádnou soutěž, prostě jen abyste viděli, jak vypadá, no.Ta kvalita je fakt špatná a ke všemu když bylo tak hnusně.
Jinak je to ségra Chlupíny, ale je úplně jiná.Jsou ze 4 koťat, 1 zrzavý (kluk) a zbytek mourovatý holky, se zrzavou tečkou na hlavě, jen Muriel jí nemá. Vždycky byla taková odstrčená a měla svůj svět a ostatní si jí moc nevšímali. Ale malí lumpíci měli domov a zůstaly jen Chlupína, Muriel a Světlanka a pak jsme si Chlupču odvezli (S+M jsou u babičky, ale prostě jsou moje :D )
a tak jsou tam samy a zrovna v lásce se nemaj. Světlanka měla nejradši Chlupínu.
No takže si sebe moc nevšímaj a když jo, tak se mlátěj..:/