Listopad 2010

Dneska ve škole =D

30. listopadu 2010 v 23:19 Něco jako deník
Ahojda,
ty jo, dneska ve škole byla hrozná sranda :D. No dělali jsme projekt "Rozumíme penězům".
Učitelka vybrala 6 matek a ty si vybraly (bylo to na papirkach), jaky maj vzdělani, věk, zajmy..Tak si každej takhle někoho vybral.No já jsem byla 14 letej syn, co hraje závodně basket.
No a vybrala nás jako že četla jakoby celou rodinu, např 38leta matka s 40letym otcem a 12leta dcera, nebo tak.Jsem čekala, že to bude podle jmen, ale bylo to takhle podle toho, kdo jsme.
No mojí matce je 38, je to právnička a táta (to jsem přesně věděla, že se mnou bude to mačo..:D ) vede nějakou pobočku firmy, která prodává nábytek.Pak mám ještě 8letou sestru.
No příjmení jsme si měli určit podle toho, co nás vystihuje, my byli Zahradníkovi, ptž rodiče měli oba v zájmech zahradničení.Byli jsme Růžena Zahradníková (matka), Jaromír Zahradník (otec), Květa Zahradníková (sestra) a všichni maj černy vlasy, jen ja mam pochcanou slámu, tak jsem musela bejt Justin Zahradník (od Justina Biebra..:D ), no ale předtim jsem měla bejt Ježíš..:D
No a měli jsme jakoby si vypisovat příjmy a výdaje a počítat a přemejšlet..Ale jako bylo to dobrý, měli jsme i vypsáno, co máme za majetek, jaký máme půjčky a tak.
Třeba jako jídlo nekupujem, protože otec má rád myslivost (ne že mu to pálí, ale jako myslivec..:D), tak budem žrát veverky a tak, co uloví, nebo smažený vořechy..:D
Nebo abysme ušetřili za kadeřníka, tak nás táta vždycky vezme nůžkama na kytky..:D
My bysme fakt byli super rodina..:D

Nevíte někdo, kdo vyhrál čsmt?

28. listopadu 2010 v 23:51 Něco jako deník
Ahojda,
nevíte pls někdo, kdo vyhrál čsmt?Telku už normalně nesleduju, ale zrovna dneska mě to zajimalo, jenže nam nějak na žadny televizi nejde prima.
Hledala jsem na blogach atd, jestli někde někdo nema vysledky a nic.
Tak prosim, jestli jste to někdo sledoval, řekněte mi to..:D Jsem tady takovou dobu vzhuru (to jsem i normalne :D ) a stejne nejsem v obraze..ach jo, ja se z toho jednou picnu..:D

btw: fandila jsem nh6, jak si to sami skladaj a i kdyz jsou slepi, maj chut zit, to se mi na nich libi a jim jsem to moc prala, snad jim to vyslo..:)

Juchůůů

26. listopadu 2010 v 21:31 Něco jako deník
Ahojda,
ty jo, já mám tak neuvěřitelnou radost, protože jsem zjistila, že Jonatán, pejsek, kterej byl v útulku od června, má konečně domov!!!!Dneska si ho vzala jedna paní!!!
Jonatánka nikdo nechtěl, protože má nemocný srdíčko, má nějaký trvalý následky a musí pravidelně brát léky.Právě jsme ve škole byli dopol na pc a na stránkách útulku bylo, že moc prosej, ať se ho někdo ujme..a teď večer jsem na ty stránky šla znova..a najednou nebyl v "psi k adopci", ani v "aktuality" (kde byl ten článek, že moc prosej).No, tak jsem hned podlehla panice a začla bulet, že ho utratili..a v těch aktualitách byl ještě článek o Sendy, tak jsem si řekla, že si to přečtu, a tam bylo, že JONATÁN MÁ DOMOV.Já mám tak strašnou radost!!!!!
No, díky bohu, že se z toho "útulku" dostal.A proč je útulek v uvozovkách?
Přečtěte si úryvek sami:  
Holčinky, které za mnou chodily a dávaly mi masíčko, pořád koukaly a jako by čekaly, kdy už ty svoje drobečky "vyprdnu"...musela jsem je přeci chvíli napínat. A tak jsem jim 4.11.2010 udělala radost, když jsem nakonec dala život pěti chlupáčkům - 2 holky a 3 kluci. Hloupá náhoda dala tomu, že jeden z mých synů se narodil s rozštěpem horního patra. Kvůli tomu nemohl papat a ztratila jsem ho :c(  Nakonec mi zbyl jen jeden syn - jeho druhý bráška se mi vymotal z dek pelíšku a prochladl :´c(...

No chápete to?Jako prostě jim tam netopěj nic a uvnitř v útulku jim pes prochladne a umře..no chápe tohle někdo..omg to fakt neni normální..!

Psí zákony

25. listopadu 2010 v 15:35 | →Přednastaveno← |  →Vtípky o psech a jiné
Jestli se mi to líbí, je to moje.
Pokud to mám v tlamě, je to moje.
Pokud ti to můžu sebrat, je to moje.
Pokud si s něčím hraješ a položíš to, je to moje.
Pokud jsem to měl před chvíli, je to moje.
Pokud to jen vypadá jako moje, je to moje.
Pokud je to moje, nesmí se to podobat ničemu z tvých věcí.
Pokud to rozkoušu na kousky, všechny kousky jsou moje.
Pokud jsem to viděl první, je to moje.
Když se to rozbije, je to tvoje

Jak správně krmit

24. listopadu 2010 v 15:35 Výživa a krmení psa
Jak to v Čapkově pohádce o pejskovi a kočičce dopadlo, víme všichni. Přesto většina majitelů psů a koček svým mazlíčkům takový dort »vaří« dnes a denně...
Češi patří mezi největší milovníky psů a koček v Evropě. Celkem u nás žije 1 400 000 psů a 1 500 000 koček. Jejich počty se od roku 1989 zdvojnásobily. Přesto stále nevíme, jak své mazlíčky krmit, abychom jim neubližovali.
Před dvaceti lety se hafani i kočky krmili výhradně doma připravenou potravou, granule ani konzervy u nás nebyly. "Jen zřídka jsme se setkávali se psy, kteří by netrpěli chronickými průjmy, zácpami, neměli onemocnění svalů, šlach, kostí, kloubů, či neměli problémy s kvalitou srsti ze špatně vyvážené stravy," říká prof. Miroslav Svoboda, přednosta Kliniky chorob psů a koček z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.
Dnes 40 % majitelů psů a 65 % chovatelů koček kupuje svým miláčkům granule a konzervy. "Dřívější nedostatek živin je nyní vystřídán jejich nadbytkem a překrmováním," konstatuje prof. Svoboda.
Většinou totiž nic neponecháváme náhodě a k vyvážené krmné dávce jen tak pro jistotu přidáváme vitaminové a minerální přípravky, zejména s vápníkem a vitaminem A. "Výsledkem bývají závažná onemocnění kloubů,ve kterých se odlučuje chrupavčitá tkáň, dochází k deformaci páteře, bolestivému pohybu a dalším nepříjemným problémům, které musí být následně řešeny ortopedickými zákroky, intenzivní léčbou a dlouhodobou rehabilitací," dodává prof. Svoboda.

Jak vaše mazlíčky správně živit?

 • Nejideálnější je podle veterinářů zvolit kompletní granulovaná nebo konzervovaná krmiva.
 • "Odměny ve formě pamlsků trávení nenaruší, pokud jejich objem netvoří více než 10 % denního příjmu energie," říká veterinář Leoš Železný.
 • Nestřídejte granule, konzervy a doma připravené krmení! "Bakterie ve střevech, které napomáhají kočkám a psům v trávení, se změnám potravy přizpůsobují 7 až 10 dní. Střídání receptur a doma připravené stravy vede k tzv. dietetickým průjmům. Pro zvířata je přirozenější, pokud mají svoji krmnou dávku stálou. Pokud chtějí chovatelé míchat granule s konzervami, měli by kombinovat různé formy jedné značky," radí veterinář Leoš Železný.
 • "Je vhodné využít i tzv. diety, prostřednictvím kterých lze udržovat pod kontrolou onemocnění chronického charakteru, např. výskyt močových kamenů, alergická onemocnění, vybraná onemocnění jater, srdce, ledvin, trávicího traktu," doporučuje prof. Miroslav Svoboda, přednosta Kliniky chorob psů a koček z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.
 • Některá hotová krmiva dokáží redukovat výskyt zubního kamene nebo onemocnění močového ústrojí. Existují i nízkokalorické diety pro psy a kočky trpící obezitou.

Úžasný video :) Dazzle :)

22. listopadu 2010 v 20:44 →Videa se psy
Ahojda, tohohle bafana já miluju, sleduju to furt dokola :D Je vážně moc šikovnej :)Jinak pište do komentů, jestli váš pejsek umí taky nějakej dobrej kousek :)

Pes honí auta

20. listopadu 2010 v 16:15 | →Přednastaveno← |  Chování psů
Problém: Pes utíká za každým jedoucím autem, a hrozí mu nebezpečí úrazu nebo může způsobit nehodu.

Příčina: Pes instinktivně považuje vše, co se hýbe za lovnou zvěř, a pokud není v dosahu kočka nebo jiné zvíře, může honit pohybující se auta nebo kola. Když se objekt jeho zájmu zastaví, většinou pro něj přestává být zajímavý, ale pokud jej dostihne, může zaútočit. Tento problém vyvstává nejvíce u loveckých nebo pasteveckých psů.

Prevence: Nenechávejte psa volně běhat na nebezpečných místech. Věnujte se maximálně jeho výcviku poslušnosti. Psovi umožněte volný pohyb až v případě, že zvládá bezchybně všechny povely. Poskytněte mu dostatek pohybu, běhejte s ním v parku nebo v přírodě, hrajte si s ním a věnujte se mu. Potřebuje mít dostatek zábavy a zaměstnání i bez honění aut.

Náprava: Nenechejte psa volně běhat a věnujte se jeho výcviku poslušnosti na vodítku. Výcvik provádějte doma nebo v klidném prostředí. Až pes zvládne všechny cviky, vezměte ho ven, ale stále jej držte na volném vodítku. Pokud se bude chystat vyběhnout za projíždějícím autem, škubněte několikrát vodítkem a rázně vydejte povel "Nesmíš!" nebo "Ne!". Pokud pes přestane být vůči autu ostražitý, dejte mu povel "Sedni!" a pochvalte jej. Tento cvik opakujte několikrát během dne. Až pes začne ignorovat auta na dvoumetrovém vodítku, začněte výcvik na vodítku desetimetrovém. Zůstaňte stát na chodníku vzdáleni od psa asi pět metrů a vodítko nechejte volné. Předstírejte, že si psa nevšímáte. Pokud se pokusí za autem vyběhnout, cvik opakujte. Psa můžete potrestat mírným fyzickým trestem, jako je zatřesení za zátylek nebo po něm ze vzdálenosti hoďte řetízek. V případě, že pes auta ignoruje, vodítko prodlužujte. Pokud je tato metoda neúčinná, požádejte o pomoc profesionálního cvičitele.

Tak tenhle problém má náš Berťas.Když vidí auto může se zbláznit a proto se ho bojim na procházkách pouštět,jelikož vždycky běží jakoby před autem a ty řidiči vždycky šíleně nadávaj.A nejhorší je,že Čakin už taky se vždycky jako tak připravuje,že se rozběhne,to už okoukal :D

Chlupí č.1

19. listopadu 2010 v 18:20 ch: fotky
To jsou fotky z prvního dne, co byla u nás..A omlouvám se za kvalitu, je to focený kamerou :/
Foťák si přeju k Vánocům..:D Jo a ty fotky jsou teda asi už přes 2 měsíce starý.Ani moc za tu dobu nevyrostla, jen je zlobivější.A mnohem přátelštější-před tim se moc nedala chytit.Fotky ze dneška a tak, tu budou brzo :)

Bleskovka

17. listopadu 2010 v 13:30 →Bleskovky
*ahojda
*jak se máš?
*máš pejska?
*jakou hračku má nejradši?
*má rád sníh?
*jaký plemeno se ti nejvíc líbí?
*a co se ti na něm líbí?
*na dipu bude pejsek, neva?
*pp


Trošku soutěží..

14. listopadu 2010 v 19:25 Info
Ahojda, asi jste si všimli, že tu nejsou žádný soutěže, co?
Dloooouho tu nebyly.Jenže zas o diplomky mi to přijde na nic, vždyť k čemu jsou..?
No třeba když jsem měla párty naposled, tak se hrálo o ten Pedigree balíček.
No ale nwm, no, o co by se hrálo.Asi bych mohla vyrábět klikačky (viz menu), ačkoliv mě to moc nebaví a strašně se u toho rozčiluju..:D
No nwm no, asi bude bleskovka o dip a pak se uvidí..;)

Vtipy

14. listopadu 2010 v 16:16 | →Přednastaveno← |  →Vtípky o psech a jiné
 • Blondýnka je venku se psem. Potká ji brunetka a říká."Jé, to je hezký pejsek! Co stojí?" Blondýnka: "No já taky nevím, proč si ten blbec nesedne."
 • Jde takhle prase po ulici a potká psa a říká: "Psí počasí!" A pes na to: "A jak svinsky leje."
 • V okně stojí chrt. Pod oknem se prochází buldog a volá: "Pojď dolů, půjdeme si hrát!" - "Nemůžu, jsou zamčené dveře!" - "Tak skoč dolů!" - "Kdepak, nechci vypadat jako ty!"
 • Jdou takhle dva chlapi po parku proti sobě, jeden z nich má na vodítku dva přerostlé pittbully, že je sotva udrží, a druhý takového pískově žlutého, divně vypadajícího psa. Začnou se spolu bavit a nakonec se dohodnou, že je na sebe pustí, aby zjistili, kdo má doma lepší rasu. Oba zavelí svým miláčkum "Trhej!" a pak už jen sledují kouli šedivých a žlutých nohou a ocasu. Po chvilce se najednou mela utiší a v kaluži krve a hromadě chlupu stojí lehce poškrábaný žlutý pes. Bývalý majitel pittbullů se chytne za hlavu a lamentuje: "Sakra práce, šedesát papíru a dva roky piplání v soudu. Chlape, co to je za rasu? Kde jste to koupil?" "Víte, já ani nevím, co je to za rasu. Já ho dostal od známých, když to bylo ješte štenátko. Akorát mu pořád stříhám ty divný dlouhý chlupy, co mu rostou kolem krku."
 • Jde pes pouští a říká: Sakra, jestli do minuty nenajdu patník, tak se počurám.
 • Obrovský pes s peněženkou v tlamě vejde do řeznictví, položí peněženku na pult aposadí se před vitrínu s masem. "Tak co to bude chlapče?" ptá se řezník žertem. "Chtěl bys masíčko?" "Haf!" štekne pes. "Hm," přikývne řezník. "A co to bude? Játra, slanina, roštěná..." "Haf!" přeruší ho pes. "A kolik té roštěné chcete? Půl kila, kilo..." "Haf!" oznámí pes. Ohromený řezník maso zabalí a z peněženky si vezme peníze. Když pes odchází, řezník se ho rozhodne sledovat. Pes vejde do činžáku, vystoupí do druhého patra a začne škrábat na dveře. Vzápětí se dveře otevřou a nějaký muž začne psovi nadávat. "Proč na něj křičíte?" ptá se užaslý rezník. "Tak chytré zvíře jsem v životě neviděl!" "Chytré?" opáčí muž. "Tenhle týden si už potřetí zapomněl klíče!"

To snad není možný..:D

13. listopadu 2010 v 23:13 Něco jako deník
Ahojda, no normálně to snad není možný..:D S kámoškou lámem rekordy na hry.cz..Třeba na horolezcích jsme chtěly bejt jako furt nastejno..jsme myslely, že třeba vylezem na 500m :D
No a my jsme na 3. pokus (vždycky jsme to jinak spletly) byly obě první..:D
Nebo jsme chtěly zaplnit celý piškvorkový pole..a po tom šíleně nudnym klikání jsme udělaly chybu těsně před koncem a Kýta vyhrála :D No s náma to málem švihlo..:D
Jinak dneska na agilitách super, Čakoušák makal a šlo mu to :) No a jinak dneska, nebo možná až zejtra odešlem objednávku na Pro Plan granule (14kg pro citlivý žaludky-pro Čakouše), lítající talíř pro Čakouše (a jeden i pro kámoščinýho psa), kapsičky pro Chlupínu a knížku "Cvičení a hry se psem"..No, vám to pak nafotim..Rozhodla jsem se pro rubriku o žrádle a hračkách naší zvěře..:D Ne, jako jen co je dobrý, co jim prospívá a tak..Co jim dáváme, jaký maj hračky a tak..No, uvidíme..:D

Nevim název =D

12. listopadu 2010 v 20:49 Něco jako deník
Ahojda, tak konečně pátek, co? Bravoo.No, dneska jsme byli s Čakinem a s kámoškou a jejim psem venčit..Zase pohroma, prostě když na Čakouše někdo vrčí, tak on na něj taky, ke všemu když je ten druhej větší (sice jen o 3 cm v kohoutku, ale působí mohutně)..
Pak jsme cvičili, přemejšlela jsem, že bysme natočili nějaký video..jako z těch povelů nějakou sestavu, no.Ale každopádně nečekejte nic super.I když poslední dobou je šikovnej, trénujem vždy tak okolo 18h a nwm, ale má nějakou náladu, kdy dává pozor a snaží se.
No jinak jsme si tak cvičili..a najednou jsem slyšela hrozný rány jakoby v jiný části zahrady, tak jsem se tam šla podívat.Něco i cinkalo, tak jsem myslela, že je to pes (že cinkaj známky).
No a normálně na Čakoušově boudě, kde má Chlupíno misku s hamu papu, seděla mega kočka.
Úplná Chlupína, ale ve veeelkym provedení.Chlupatá, tmavá a měla obojek bílej proti klíšťatům a na tom rolničku.Čekala jsem, až vstane a poběží pryč, protože bych jí líp viděla (ta bouda je v části, kam nedosáhne světlo).No ale ona si jako lehla a koukala.Řekla jsem Čakoušovi, ať ji vyžene (jako by mě chápal, začal na ní štěkat a dorážet).No co, ležela si dál.Tak jsem letěla domů pro baterku, abych ji viděla, jaká kočka to je, jenže když jsem se vrátila, už tam nebyla (prostě moje štěsti jako vždycky).No takže Chlupajzně vyžírá žrádlo nějaká kočka, spíš asi kocour.Chlupína je nějaká furt zakrslá, na půl roku nevypadá, prostě proti němu nemá šanci.
No jinak zejtra jdem na agility, po dlouhý době.
Jo a taky ve škole jsme byli na anglickym gymplu, jakoby nakupovat.Jako že se učej podnikat, každej ve svym oboru něco prodával a my byli jako zákazníci.Já, ještě se třema kámoškama, jsme utratily 8 mega :D Každá máme svoje fáro (já Audi S8), koupili jsme si zájezd do Francie, lekce Španělštiny (chtěla jsem japonštinu, ale tu nevedou =D ), poznávací zájezd do Francie, zorbing, paintball, jízda formulí 1, plavání mezi žralokama, 12 dortů na oslavu :D No a všecko to máme napsaný jako na firmu Čaki :D No jsem jim to musela diktovat po písmenkách, ale stejnak psali : Čaki, Čaky, Chaky .. :D No ale dcl se mi to líbilo, takhle utrácet, to by bylo..:D
Jako v 5 minutách se rozhodnout, jaký chci auto..:D A 12 dortů pro 4 lidi na oslavu toho, že jsme si toho tolik koupili..:D

Čakoušák jako štěňátko

12. listopadu 2010 v 16:20 č: fotky
Tak jsem na kameře našla starý fotky a byl tam i Čakoušák jako malinkatý štěňátko:


Podzimní dess

11. listopadu 2010 v 22:18 Info
Ahojda, tak jak jsem psala včera..dess na zimu mám a mám KONEČNĚ už i podzimní..
Jak jinak, než s našema ušopleskama ;) (Píďa, Čakouš, Chlupí)
No příště bude asi s Berťákem, Světlankou a Muriel ;) Protože na 1 dess je nenacpu.
No, doufám, že se vám aspoň trochu líbí.Berte ohled na to, že dessy mě nebavěj a dělám je jednou za uherskej rok..:D

Dess na zimu

10. listopadu 2010 v 23:09 Oznámení
Ahojda, světe div se, mám dess na zimu! :D
(určitě jste si všimli, že teď, na podzim mám ještě letní dess :D )
No a podzimní už je zbytečný dělat.No, přemejšlim, možná ho ještě zkusim.Zimní dess asi udělám znova, jen jsem experimentovala a trval mi cca 6 minut.Masitý :D
Je tady..Jsme experimentovaly s kámoškou, no.Ještě uvidim, jak se mi bude chtít..Znáte mě, no :D
Už je dcla pozdě, tak si půjdu vyfénovat vlasy a spát :)

Murphyho zákony o konících

9. listopadu 2010 v 14:55 | →přednastaveno← |  Koníci
 • Neposlušnost koně je přímo úměrná počtu přihlížejících lidí.
 • Pokud před přepravou koní zkontrolujete přívěs, určitě se cestou pokazí.
 • Nikdo si pořádně nevšimně jak jezdíte, dokud nespadnete z koně.
 • Ten nejhorší kůň z celé stáje rozhodně žere ze všech nejvíc, potřebuje nové podkovy každé čtyři týdny a aspoň jednou měsíčně je nutné k němu přivolat veterináře.
 • Výstroj kterou nesnášíte je nezničitelná.
 • Kůň, kterého nesnášíte, je neprodejný a přežije všechny ve stáji.
 • Neplodná stájová kočka NEEXISTUJE!
 • Mašinka na holení se pokazí zásadně jen tehdy, když zbývá oholit pouze hlavu.
 • Pokud si nejste jisti, zda jste ve stáji zastavili vodu, pak jste ji nezastavili.
 • Pokud si nejste jisti, zda jste zavřeli ohradu, pak jste ji nezavřeli.
 • Jeden kůň je málo, dva jsou moc.
 • Jakmile se ve svém svátečním oblečení dostanete na deset metrů od stáje, zašpiníte se.
 • Síla větru roste přímo úměrně tomu jak špatně vám sedí klobouk.
 • Nejlepší je přestat, když vyhráváš.

Alergie

8. listopadu 2010 v 16:05 | →Přednastaveno← |  →Péče o zdraví
Okamžitou péči vyžadují dva typy alergií, anafylaktický šok a kopřivka. V obou případech se jedná o okamžitou alergickou reakci, přičemž první z nich (anafylaktický šok) proběhne během několika minut a druhá (kopřivka) asi do dvaceti minut.

Anafylaktický šok

Anafylaktický šok může nastat z několika příčin, většinou je to požití léků a antibiotik, lokální anestézie, hormony, injekce, bodnutí hmyzu či jídlo. U citlivých psů tyto látky během několika minut vyvolají reakci, která může způsobit srdeční nebo plicní kolaps. Příznaky jsou:
 • Těžké dýchání
 • Zvracení
 • Průjem
 • Šok
 • Bezvědomí
První pomoc
 • Uvolněte dýchací cesty.
 • Proveďte resuscitaci, pokud je to nutné.
 • Na cestě ke zvěrolékaři učiňte protišoková opatření.

Kopřivka

Kopřivka je většinou zapříčiněna alergií na určitou stravu, hlavně na stravu bohatou na bílkoviny, jako je kravské mléko, maso či vejce. U citlivějších psů může kopřivka nastat také při transfuzi krve či bodnutí hmyzu. Příznaky se objevují v oblasti hlavy:
 • Rudnutí, oteklé oči a tlama
 • Svědění oteklých míst
 • Tření hlavy o zem
 • Škrábání tlapou na hlavě
 • Těžké dýchání
První pomoc:

Pes při vědomí
 • Pokud je reakce komplikovaná a pes těžce dýchá, ihned volejte zvěrolékaře a sledujte dechovou frekvenci vašeho psa.
 • Pokud si vás pes oteklá místa škrábe, nasaďte mu ochranný límec.
 • Ošetřete rány na hlavě.
Máte-li podezření, že váš pes má alergii na jídlo, zeptejte se zvěrolékaře na hypoalergickou dietu.

tak mám dnesk narozky..

5. listopadu 2010 v 20:21 Něco jako deník
Ahojda, tak dneska mám narozky, je mi 14.Rodinnou oslavu jsme měli včera (dostala jsem tašku přes rameno na noťas Rip Curl, slovníky aj a nj (to víte, zas na dovče se budou hodit), boty DC a peníze od babči a to si koupim asi naušnice a co se zbytkem, to nevim..:D ) No a pak jsme šli na bowling (jen s rodičema ale) a 2x jsem byla 2. a jednou 1. ;)
S kámoškama mám oslavu v neděli, půjdem na bowling..;) Jinak teď je tu u mně Chlupína, chce vám furt něco psát a leze mi na klávesnici a jezdí mi s myší, tak abych se rozloučila..:D