Září 2010

V sobotu v 4:30h odlétáám

23. září 2010 v 21:19 Něco jako deník
Ahojda, tak píšu to už dnes, jelikož zítra se tu už nejspíš neobjevim. Budeme balit.
V sobotu v 1 ráno vyrážíme směr Praha-letiště a v 4:30 odlétáme na Zarzis. To je ostrov, nebo co, mezi Djerbou a Tunisem. Budeme tam až do 6. října. Jéé, vám se bude ve škole kouřit z kebulí a budete chodit v zimních bundách, zatím co já se budu válet na pláži :D Už se hrozně těšim :)
Tak se tu mějte, články asi přednastavené nebudou, sorry, ale teď už to nestihnu, musim ještě něco udělat a pak musim jít brzo spát, jelikož v pátek v noci spát vůbec nebudu, až do toho odletu. V letadle taky nechci spát, protože chci koukat, ale asi nic neuvidim, když bude noc :D

Pravidla pro majitele psů

22. září 2010 v 14:50 | přednaastaveno |  →Výcvik psa
Při přípravě cvičení potřebujete mít určité pomůcky.
postavte si svůj cvičební plán tak, abyste zpočátku potřebovali co nejméně pomůcek,
také je lepší nemít žádné pomocníky, i když se později bez nich neobejdete,
nesmíte pominout žádný výcvikový úkon,
psovi musíte nejdříve objasnit, co od něj požadujete, a to tak, abyste se pokud možno obešli bez pomůcek a donucování.

Velmi důležité pro psa je opakování. Uvědomte si, že výcvik psa musí být ve všech aspektech vyrovnaný a plynulý - ne řada nesouvislých cviků - a musí se řídit přesně odpovídajícími signály. Určitému povelu se pes učí na celý život, takže je zapotřebí mnoha tisíc opakování (nejméně pět tisíc), aby si jej dokonale osvojil. Cvičení musí probíhat za všech možných okolností a obtíží, s nimiž se pes může později setkat. Vše musí být jasné a důkladně nacvičené, aby pes byl později schopen kdykoli toto cvičení opakovat. Cvičte se psem i ve měste mezi lidmi, na vycházkách, v bytě, třeba i ve vlaku, prostě všude, kde máte možnost. Když už psa určitému cvičku naučíte, nikdy nesmíte použít daný signál za okolností, kdy jej pes nemůže splnit.
Taková spousta opakování není přehnaná. Odborné studie prokazují, že pravidelné a časté opakování a cvičení je nutné k tomu, aby si pes daný cvik dokonale zapamatoval a osvojil. Ostatně učení u lidí není nic jiného. Pochopitelně, že máte-li zvládnout cvičení se psem, je zapotřebí ještě mnohem častějšího opakování.

Přirozeně musíte i od mladého psa vyžadovat poslušnost. Vybírejte si však okamžiky, kdy vaše povely odpovídají situaci. Necvičte příliš dlouho bez přestávky, aby se pes neunavil, a pokračujte vždy ve vhodné chvíli!

Včerejší závody

20. září 2010 v 20:49 Něco jako deník
Ahojda, tak včera jsme byli na svých prvních agility závodech. Byla jsem hrozně, ale fakt hrozně nervózní..Ráno jsem do sebe ani nemohla nacpat snídani. Když jsme dojeli na místo, úplně mě bolelo břicho. Čakina evidentně taky, jelikož se hned vykadil :D No, údajně měl být lehký parkur. Samý otočky, dlouhý mezery mezi překážkama (to nám nejde, Čakin se pak kolem mě vždycky motá)..No takže jumping jsme byli 7. z 11 týmů. Na to, jak běžel pomalu, tak to ještě jde. A agility..no..fakt těžkej parkur. Většina psů měla několik chyb a hodně toho spletli. Ale Čakouš byl fakt rychlej, běžel krásně a čistě bez chyby. Ale před poslední (!!!!!!) skočkou se začuchal, zahlásili nám odmítnutí, a jak jsem viděla, že se mu klepe tlama, že cejtí háravku, bylo mi jasný, že je konec. Ke všemu na něj štěknul nějakej pes, Čakin se lekl a utekl úplně pryč z parkuru. Takže jsme byli diskvalifikovaní. Rozhodčí říkala, je že je to vážně škoda, jelikož jsme měli nejlepší čas !! Byly moc hezké poháry a ceny celkově, ale holt to se někdy stává. Moc mě potěšilo, že v 2. běhu makal, ale holt je to puberťák, tak se nedá nic dělat.. Tohle se nám určitě stane ještě tolikrát..Nějaký fotky:

agility
agility 2
agility 3

Při cestování nezapomeňte na oblíbenou hračku

20. září 2010 v 15:24 →Psí výbavička
Řeč je o domácím živočichovi, psovi nebo kočce. Je třeba si uvědomit, že cestování dopravním prostředkem, a to ať veřejnou dopravou nebo autem, je pro zvíře téměř vždy stres.
Pes je zvyklý na svého pána, a změnu prostředí prožívá méně než kočka. Přesto je dobré při cestě na chatu, chalupu nebo na dovolenou vždy přibalit jeho oblíbenou hračku. Kočky je dobré přemísťovat ve speciálním boxu s pevnými stěnami, nikoli v tašce. Lze doporučit přepravku nevytahovat "jako překvapení" těsně před přesunem. Šikovné je mít ji v domácnosti stále přístupnou, aby se stala běžnou věcí, takže "odchyt" před cestou není nikterak dramatický.
Při této příležitosti ještě doporučení při stěhování. Pes je opět zvládá docela dobře, ale je doporučeníhodné vzít mu do nového bydliště či místa pobytu jeho starý pelíšek a misky na žrádlo. To se týká i koček. A je určitě dobré vzít do nového bydliště nějaký kus nábytku, který má kočka ráda, například křeslo, ale i postel, popřípadě skříň, do které ráda chodí nocovat pod kabáty. I starý záchůdek. To budou její záchytné body v novém bydlišti a dříve si zvykne. Do nového záchůdku je dobré do granulí kápnout kozlíkové kapky.
A ještě k cestování za hranice. Pes i kočka musejí mít při cestování po zemích EU pas, ve kterém jsou zaznamenána očkování, zejména proti vzteklině. Podrobné podmínky lze nalézt na webových stránkách www.svscr.cz pod odkazem "cestování se psy a kočkami". A ještě obvyklé doporučení - cestovat raději za chladu zrána nebo až navečer. Mít s sebou vodu a vodítko, dobré je i pro kočku, musí se to ale naučit včas. A větrat s rozmyslem, a nikdy nenechávat psa vyhlížet z otevřeného okénka, hrozí zánět spojivky.

Whippet

18. září 2010 v 16:05 Dogypedia
 • původ plemene: Velká Británie
 • hmotnost v dospělosti: 13.00-19.00 kg
 • výška v kohoutku: 44-51 cm
 • nutná péče o srst: alespoň dvakrát týdně
 • délka srsti: krátká
 • povahové vlastnosti: veselý, rychlý, energický, klidný, ideální společník
 • vztah k ostatním zvířatům: dobrý
 • vztah k dětem: dobrý
 • vhodné prostředí: periferie / venkov
Tento nejrychlejší pes své velikosti byl mezi lety 1835 a 1855 chován horníky a dělníky v továrnách na severu Anglie, speciálně v hrabstvích Northumberland Durham a Yorkshire, přičemž byli s jistotou používáni chrti a několik teriérů, možná i mezitím vyhynulý starý anglický teriér (Old English Terrier) z rodiny Bedlingtonských teriérů (vzhledem tehdy ještě nesrovnatelný s dnešním) a manchesterský teriér. Později se nakřížil a velkými neušlechtilými rasami. Šlechtitelé Whippeta měli jasný záměr: vyšlechtit plemenného malého štvavého a závodního psa.Naše video..:D - KFC

16. září 2010 v 22:06 Youtube
Ahojda, tak jak víte, já nesnášim KFC.. Však ty fotky a videa z jatek tu jsou, tak se pak můžete podívat..No a tak jsme složily s kámoškama takovou písničku..Tu budem zpívat na demonstraci =D
No, spíš taková sranda, ale je to proti KFC, tak dobrý..


Štír

15. září 2010 v 15:15 | přednastaveno |  Psí znamení

Povaha:Váš psík je záhada sama.Vyzařuje z něj něco tajemného.
Je sice velmi emotivní,ale vy se o tom možná nikdy nedozvíte.
Nejhorší,co můžete svému kamarádovi způsobit,je neprávem ho potrestat.
To se dokáže rozčílit a bude si to dobře pamatovat.Jinak je ale Štír
naprosto oddaný a věrný přítel.Pána si většinou vybírá sám - neposlouchá
jen tak někoho.Obyčejně si oblíbí jednoho člena rodiny,kterému bude
oddán až za hrob.Je ale také dosti majetnický!Rád bývá se svým vyvoleným
páníčkem sám.Váš Štír má rád pevně stanovené hranice.
Zároveň si ale dokáže,jako žádný jiný pes,svého majitele testovat a stavět
ho před nejrůznější výzvy.Často jde především o boj o moc,
třeba nenápadný,ale o to víc urputný.Váš pejsek je to tiž silná
osobnost a chce,abyste o tom taky věděli.Pokud si porozumíte,
je schopen absolutní poslušnosti.


Zdraví: Štír vládne reprodukčním orgánům.To znamená,že je třeba těmto
orgánům věnovat zvýšenou péči.Měli byste se díky pravidelným kontrolám
snažit vyvarovat nejrůznějším infekcím a zánětům.
Vhodný páníček: Tento pes potřebuje páníčka,který je schopen dát
pejskovi uřčité hranice,které nesmí překročit,a zároveň bude
tolerovat jeho osobnost.

Koupání psa

12. září 2010 v 13:55 →Péče o zdraví

Kdy je nejvhodnější doba

Letní měsíce sice někteří psi využijí k vodním radovánkám, nicméně o "koupací lázeň" se nejedná. V zásadě platí pravidlo, že by se měl pes koupat vždy, když je viditelně špinavý nebo zapáchá.Většinu plemen postačí koupat jen dvakrát či třikrát do roka. Někteří psi, např. skotští teriéři mají sklon k lupům, a proto by se měli koupat jednou měsíčně. Záleží také na tom, zda se pes pohybuje jen ve venkovním prostředí, nebo se drží doma, případně chodí na výstavy apod.

Záleží na srsti

Přestože se psi příliš často koupat nemusí, měli bychom brát ohled také na kvalitu a délku jejich srsti.

Dlouhá srst

Dlouhosrsté psy koupejte v době, kdy dochází k línání (tedy na jaře a na podzim). Během roku používejte raději suché šampóny.

Hedvábná srst

Hedvábná srst vyžaduje pravidelné vyčesávání a doporučuje se koupání každé tři měsíce.

Hladká srst

Péče o hladkou srst je nejsnadnější. Tito psi by se neměli koupat příliš často, protože přirozená mastnota srsti se obnovuje až po šesti týdnech.

Kudrnatá nelínající srst

Psi s touto srstí nelínají, ale vyžadují koupání každé dva měsíce.

Hrubá srst

Ideální je, když se koupou až třikrát za rok.
Mějte na paměti, že pro udržovanou srst je nejen důležité správné koupání, ale i používání pomůcek - hřebenů, strojků pro psy aj. Koupání psa - jaké používat šampóny
Ke koupání používejte vždy speciální šampóny určené pro psy. Většina šampónů dokáže také bojovat proti vnějším parazitům, mají dezinfekční účinek a mnoho pěstících přísad. Použít můžete také dětské šampony, ale nikdy ne obyčejná mýdla. Pokud není srst příliš znečištěná, je pro rychlé ošetření vhodný suchý šampon. Jedná se o prášek, který důkladně vetřete do srsti a pak vykartáčujete.

Koupání psa krok za krokem

 • Před samotnou koupelí nejdříve psa vykartáčujte.
 • Voda by neměla být příliš teplá.
 • K namočení psa můžete používat plastovou nádobku, ale nezapomeňte vždy psa přidržovat.
 • Nejdříve naneste šampón na hřbet a poté jej vetřete také na boky a nohy.
 • Hlavu myjte až na konec - dejte pozor aby se šampón nedostal do očí a uší.
 • Vymývat šampón začněte nejdříve z hlavy a postupujte dále.
 • Nešetřete vodou.
 • Psa vysušte do sucha, nebo použijte vysoušeč vlasů.

Štěňata-krmivo

10. září 2010 v 15:16 | →Přednastaveno← |  →Psí výbavička
štěňata :
Doprovodný obrázek
Kompletní a vyvážené krmivo pro štěňata velkých plemen (v dospělosti 25kg a více). Štěňata velkých plemen vyžadují specificky vyváženou stravu s vysokým obsahem proteinů podporujících svalstvo a s nízkým obsahem sacharidů. Tento faktor pomáhá regulovat hmotnost a přispívá k optimálnímu vývoji kostry.
ACANA PUPPY LARGE BREED je proto doslova nabita proteiny z prvotřídních živočišných surovin (55%) včetně volně chovaných kuřat, vajec z prérijních farem a lososů ze studených vod Tichého oceánu u Vancouver Island - všechny tyto suroviny jsou dodávány DENNĚ ČERSTVÉ, nezmražené a bez konzervačních prostředků.
ACANA obsahuje méně sacharidů a tak lépe odpovídá přirozené stravě vašeho štěněte, ACANA také neobsahuje pšenici, kukuřici a lepek, suroviny často spojované s poruchami zažívání. Namísto toho ACANA obsahuje plných 20% místního ovoce a zeleniny plus hnědou rýži a řezaný oves - zdravé sacharidy s nízkým glykemickým indexem, které zabraňují váhovému nárůstu u štěňat.
Čerstvý losos je vynikajícím zdrojem omegy-3 (EPA, DHA). Tyto nenasycené mastné kyseliny zvyšují imunity a zlepšují srst. Organické chaluhy a prérijní byliny, včetně listů maliníku a mléče bylinného, jsou přírodním zdrojem antioxidantů a fytoživin, které vyživují celé tělo. Vápník, fosfor a glukosamin pocházejí z přírodního zdroje a vyvažují stravu velkých plemen.
Krmivo světové úrovně ACANA se vyrábí z nejlepších a nejčerstvějších kanadských surovin v oceněné továrně nacházející se ve slunné Albertě v Kanadě. Když si přečtete jeho složení, určitě nám dáte za pravdu - ACANA je přírodní a lahodný způsob, jak udržet vaše štěně velkého plemene zdravé, šťastné a silné.
Cena : 1124

Doprovodný obrázek
Superprémiové hypoalergenní krmivo pro štěňata všech plemen od 4. týdne do 12. měsíce stáří.
Brit Care Puppy All Breed je dokonale vyvážené vysoce stravitelné superprémiové krmivo, které plně respektuje speciální nároky malých štěňat už od odstavu a zároveň zbytečně nezatěžuje trávicí trakt. Podporuje tak správný růst kostry, kloubů i zubů.
Podpora správného vývoje kostry a zubů Vyvážený poměr Ca a P, obsah glukosaminu a chondroitinu
Učenlivost, podpora rozvoje nervové soustavy Kyseliny EPA a DHA obsažené v lososovém oleji pozitivně ovlivňují vývoj nervové soustavy a smyslových orgánů
Ochrana sliznic a jater, omezení zápachu výkalů Extrakt z juky vyvazuje čpavek a páchnoucí látky Vysoké využití bílkovin krmiva Vyvážený poměr aminokyselin (ideální protein) a obsah krystalických aminokyselin, zajišťují dostatek bílkovin pro tvorbu svalstva a kostr
Ochrana zdraví a podpora imunity Modulace střevní mikroflóry a omezení patogenů ve střevě vlivem obsahu MOS (mannanoligosacharidů)
Složení: jehněčí maso a produkty jehněčího původu, rýže, drůbeží tuk, lososový olej, přírodní chuť, rýžové otruby, sušené cukrovkové řízky, pivovarské kvasnice, sušená vejce, extrakt z juky, sušená jablka, minerální látky, glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, DL-methionin, L-lysin, mannan- oligosacharidy, frukto- oligosacharidy, síran měďnatý pentahydrát, niacin, pantotenan vápenatý, kyselina listová, cholinchlorid, biotin, vitamín A, vitamín D3, vitamín E (alfa-tokoferol).
Cena 299

Doprovodný obrázek
Kompletní krmivo pro mladé psy ve věku 6-15 měsíců.
Obsahuje dostatek živin a energie pro rostoucí psy s pečlivě vyváženým poměrem vápníku a fosforu. Stejně jako u ostatních produktů řady se používají prvotřídní suroviny. Velikost granulí je přizpůsobena rostoucím psům. Svým složením napomáhá správnému rozvoji trávicího traktu a vývoji imunního systému štěňat. Vhodné pro psy ve věku 6?15 měsíců.

Zdravý metabolismus
Správný vývoj pevných a zdravých kostí
Optimální růst a výkon svalů
Vyvážený poměr omega 3 a omega 6 nenasycených mastných kyselin
16 vitaminů minerálních látek
Složení: drůbeží maso a produkty drůbežího původu, rýže, kukuřice, drůbeží tuk, lososí olej, pivovarské kvasnice, cukrovarské řízky sušené, minerální látky, DL-methionin, L-lysin, síran měďnatý pentahydrát (CuSO4 x 5H2O), vitamin A, vitamin D3, vitamin E (alfa-tokoferol), extrakt z juky, derivát buněčné stěny vybraného druhu kvasinek.
Cena 1171

Doprovodný obrázek
DOG CHOW JUNIOR je 100% kompletní a vyvážená strava pro štěňata. Krmivo je vhodné i pro kojící a březí feny. Obsahuje jehněčí jako přírodní zdroj bílkovin, které spolu s celozrnnými obilovinami a rýží podporují zdravý růst vašeho štěňete.
Purina DOG CHOW je prémiové krmivo bohaté na kvalitní maso, které spolu s celozrnnými obilovinami nebo rýží tvoří základ krmiv pokrývající potřeby psů všech plemen ve všech jejich životních obdobích. Křupavá struktura granulí DOG CHOW pomáhá udržovat čisté zuby a podporuje dobrou dentální hygienu psů. Speciální kombinace granulí dvojí velikosti, které jsou obsaženy ve všech recepturách řady DOG CHOW, pomáhá pokrývat potřeby psů bez ohledu na druh plemene, věk a životní podmínky psa.
Imunitní systém: Receptury Purina DOG CHOW Puppy a Purina DOG CHOW Puppy pro velká plemena obsahují vitamíny E & C, které jako přírodní antioxidanty vážou volné radikály a podporují přirozenou obranyschopnost štěňat. Všechny receptury Purina DOG CHOW pro dospělé psy obsahují vitamin E, který pomáhá udržovat silný imunitní systém.
Trávicí trakt: Receptury DOG CHOW obsahují rýži a přírodní vlákninu z čekanky a řepné dužiny. Rýže přispívá k lepší stravitelnosti krmiva. Čekanka je zdrojem přírodních prebiotik, které zvyšují počet kladných bakterií ve střevech a podporují zdravý zažívací trakt. Řepná dužina je dobře známá pro svou vlastnost zlepšovat kvalitu výkalů.
Cena 863

Doprovodný obrázek
Friskies Junior granule - kompletní a vyváženou výživa pro štěňata
Jedná se o krmivo s vysokým obsahem proteinů, s optimálním obsahem vápníku a vitaminů, plně odpovídající potřebám štěňat. Velikost granulí jsme u tohoto krmiva přizpůsobili tak, aby odpovídala menší tlamičce štěňátka. S Friskies Junior si můžete být jisti, že vaše štěňátko vykročí do života tou správnou cestou.
Vysoce kvalitní bílkoviny pro silné svaly a srdce
Taurin pro zdravé srdce
Pomáhá udržet čisté zuby a zdravé dásně
Vitaminy E a C pro podporu přirozené obranyschopnosti
Směs vitaminů a tuků pro zdravou kůži a lesklou srst
Přírodní vláknina pro zdravé zažívání
Cena 199

Základní povely

8. září 2010 v 16:20 →Výcvik psa
Každý pes, který žije v lidské smečce, je chován proto, aby byl lidem užitečný. A aby i vám právě ten váš pes přinášel užitek, vy mu musíte dopřát alespoň základní výcvik. V dnešní době už nemusíte při výcviku pátrat, pracně hledat a zkoušet různé metody, které jsou již za mnoho let odzkoušeny. Lidé už vyzkoušeli mnoho různých výcvikových postupů, metod a ty nejosvědčenější a nejdůležitější dnes tvoří souhrn poznatků, který se odborně nazývá metodika výcviku. Samozřejmě, že každý zkušený kynolog ví, že výcvikové metody a postupy se nedají shodně aplikovat na každého psa a každé plemeno. Proto je velice důležité umět zvolit ten nejvhodnější způsob výcviku. Pro výběr toho nejlepšího způsobu musíte samozřejmě rozumět chování psů, musíte znát jeho přirozené chování, sklony a psychické vlastnosti. Rozeznávat rozdíly v chování svého psa vám pomůže vyvarovat se základním chybám ve výcviku. Je spousta možností a směrů, jak cvičit svého psa a ještě jednou připomínám, není pes jako pes…
Ne každý majitel samozřejmě vyžaduje aby jeho mazlíček přeskakoval obruč jako v cirkuse, aby zvládal překážky nebo dokonce tančil. Základní výcvik je, když pes okamžitě reaguje na povely "ne", "sedni", zůstaň", "ke mně" a tím se stává přijatelným členem nejen vaší rodiny, ale také vašeho okolí. Vaše soužití bude nejen jednodušší, ale také veselejší a přirozenější.
Dnes existuje spousta společností, které nabízejí hodiny výcviku k poslušnosti, díky kterým se váš pes rychleji a jednodušeji zařadí do společnosti. Pokud se do výcviku vrhnete sami, jak se říká na vlastní pěst, měli by jste určitě znát povahu a přirozené chování vašeho psa. Měli by jste vědět jaký je rozdíl mezi nároky na výcvik jezevčíka, německého ovčáka, rotvajlera, dogy… prostě každý "má to své".
My vás samozřejmě nenaučíme jak docílit bezchybného výcviku a dokonalé poslušnosti, ale pro začátek vám nabízíme pár osvědčených rad a zkušeností, jak a čím začít, a bez čeho se při dalším výcviku rozhodně neobejdete. Připomínám jen, že se jedná o již výše zmiňované základní povely, pokud je vy i váš pes zvládnete, můžete se pustit dál.

Několik zásad

- Před výcvikem nechejte psa proběhnout a vykonat potřebu
- Začněte jednoduššími cviky a pokračujte k těm složitějším
- Stejný cvik nedělejte příliš dlouho
- Výcvik vyžaduje trpělivost a sebeovládání
- Učení by mělo být příjemné pro psa i pro vás
- Necvičte s nemocným psem nebo háravou fenou
- Nikdy netrestejte psa v pokorné poloze vleže na zádech
- Výcvikové pomůcky nedávejte psovi na hraní

Začínejte sami

Nezáleží, jestli začínáte se štěnětem nebo dospělým psem, ale zpočátku musí celý výcvik prováďet jedna osoba, aby byly povely stále stejné. Psa by mohla lehce zmást odlišná intonace hlasu a taky to, že ne všichni jsou stejně důslední a mají stejné nároky. Co jednomu cvičiteli stačí, druhý s tím spokojen nemusí být.

Jméno

Slyšet na jméno je první věc, kterou se štěně naučí. Musíte na něj mluvit a opakovat jeho jméno, aby se ho brzy naučilo rozeznávat. Když štěně slyší dobře na jméno, můžete začít cvičit základní povely.

Jak dlouho

Délka lekcí by neměla být zpočátku příliš dlouhá. Začněte dvěma až třemi minutami a postupně čas prodlužujte na deset, maximálně patnáct minut. Nechejte psa zvládnout vždy jen jednu věc a nesnažte se ho naučit "všechno" najednou. Až si budete jistí, že plně pochopil každý krok nového cvičení, pak pokračujte dál.

Základní povely

Jako první na řadu přichází "ne"! Což má pro nás lidi mnoho významů "hned s tím přestaň", "nechej to", "neber to", " nechoď tam"… atd. Ovšem štěně nemá slovní zásobu jako my lidé, proto si zvolte skutečně jedno slovo a vždy když štěně něco kouše, dělá co by neměl, jde kam nesmí apod., řekněte důrazně "ne" a povel opakujte spolu s jeho jménem. To vše musíte říct rozkazovacím tónem hlasu a pokud nereaguje, povel opakujte a případně ukažte na věc, kterou má nechat. Když přestane, pochvalte ho a snažte se odvrátit jeho pozornost na něco jiného.
"Ke mně"! nebo "K noze"! Záleží na vás, který z povelů si zvolíte, ale vždy používejte jen jeden. Psa přivolejte v podřepu, plácněte dlaní o stehno, zavolejte na psa jménem a zavelte "ke mně"! Každý příchod náležitě odměňte pochvalou i odměnou. Zpočátku se stává, že i po opakovaném přivolání zajímá psa něco důležitějšího než vaše marné volání. Také si rádi libují ve hře na honěnou, když je voláte - nikdy jej nehoňte, ale naopak se můžete rozběhnout opačným směrem, nebo se schovejte. Když k vám konečně přiběhne, netrestejte ho, aby si nespojoval návrat s trestem.
Naučit psa sednout na povel není až tak složité. U malých psů obvykle stačí říct "sedni"!, položit mu ruku na zadeček a jemně zatlačit dolů. U větších psů je někdy potřeba položit jednu ruku na zadek a druhou na hruď. Když se pes naučí tento povel, následuje "zůstaň"! Pokud se chce zvednout řekněte nejprve "ne"! a potom "zůstaň"!

Doma je doma

S výcvikem začínejte doma. Až když se pes naučí přijít na zavolání, sedět a zůstat na místě na povel, zkuste dávat tyto povely bez předchozího varování, když volně běhá po zahradě a není ve vaší bezprostřední blízkosti. Ve chvíli, kdy poslechne na povel i za těchto podmínek, můžete je zkusit použít na procházce. Ze začátku bude psa opět rozptylovat vše kolem něj, ale trpělivost a vytrvalost nakonec zvítězí.

Chvalte

Když vás pes neposlouchá, nemusíte ho trestat plácnutím, tón vašeho hlasu stačí k tomu, aby se styděl. Nezapomínejte však také na chválu, která psa vždy potěší a pro výcvik je také nezbytná! Opakování a pochvaly hrají při každém výcviku významnou roli. Jako odměnu můžete také používat pamlsek pro psy. Ze začátku můžete štěně odměnit pokaždé, když poslechne nejjednodušší příkaz a postupně množství odměn snižujte.
Každou "lekci" zakončete povelem, kterému pes rozumí, aby jste ho mohli za správné splnění pochválit. Tím skončí cvičení pro psa šťastně a bude se těšit i na to další.

Pokračujte

Jestliže váš pes zvládne základní povely, můžete pokračovat dále. Od věku čtyř až šesti měsíců lze výcvik praktikovat ve skupinách mladých psů na cvičištích. Pro mladého psa představuje skupina mladých psů určitě důležitou zkušenost. Nezapomeňte, že musíte být vždy důslední, trpělivý a věnovat mu mnoho času.
Pes, kterého zvládáte vy a on ovládá alespoň základní povely a poslušnost se snadněji zařadí jak do smečky lidské, tak psí.

Hračky

6. září 2010 v 22:22 →Psí výbavička
Dnešní trh nabízí širokou řadu psích hraček. Jsou to bojové míče, tenisové míčky, latexové balonky, létací talíře, kaučukové hračky, přetahovadla, aporty, kousadla, plovací hračky, lana, plyšáci apod. Ne každá hračka je však vhodná právě pro vašeho pejska. A jak vybrat tu správnou psí hračku?Pes nemůže kousat

Má-li Váš pejsek problémy se zuby nebo dásněmi, nejsou pro něj vhodné hračky z tvrdého materiálu, které jsou určené ke kousání. V takovém případě jsou nejlepší gumové míčky, duté pískací hračky nebo plyšáci.


Každou hračku rozkouše

Pokud Vašemu pejskovi žádná hračka dlouho nevydrží, protože jí okamžitě rozkouše a zničí, pořizujte mu hračky z pevného materiálu. Vhodné jsou například uzle nebo hračky z bůvolí kůže, které může pejsek i sníst. I hračky z latexového materiálu mohou být pro kousavého pejska vhodné. Sami je nejprve osahejte a posuďte jejich pevnost. Dobré jsou latexové balonky, jsou tvrdší a flexibilní, takže něco vydrží. Kaučukové hračky jsou pro kousavé pejsky nenahraditelné, nedají se jen tak rozkousat a jako bonus pro pejsky a jejich zabavení jsou duté a dají se naplnit krémovou dobrotou, kterou pejsek jistě ocení.
Má spoustu hraček a s žádnou si nehraje
Psi bývají v některých situacích stejně nerozhodní jako lidé. To se týká především hraček. Mají-li na výběr z mnoha různých druhů hraček, okusí hru se všemi, často se ale nedokáží rozhodnout, která hračka je nejlepší, a tak si nehrají s ničím. Ideální počet hraček je kolem pěti. Bohatě postačí jeden míček, bůvolí kost, aportovací činka a přetahovadlo. Každá z hraček by měla mít jiné využití, pes se tak snadněji rozhodne, jakou hračku ke své hře potřebuje. Nízký počet hraček je dobrý i pro hru na schovávanou. Oblíbená hračka se snadno zatoulá a pes má pak novou hru a náplň dne - hledat. Pokud redukce hraček na minimum nepomůže, můžeme pejska přelstít dutou kaučukovou hračkou, do které se natře trocha pomazánky nebo tvarohu. Pes si pochutná a hračku pak bude mít spojenou s mlsáním. Může se také stát, že psa samostatného hra nebaví. V tomto případě Vám nezbude nic jiného, než při hře pejskovi asistovat.


Důležité!

U plyšových hraček dejte pozor na malé předměty, které by pes mohl spolknout. Raději je odstraňte dříve, než to udělá on. Jsou to například našitá či nalepená očička či čumáček.
U plyšových hraček také často kontrolujte jejich stav. Pokud je plyšák natržený a leze z něj výplň, je nejvyšší čas pořídit plyšáka nového, protože pes by výplň hračky mohl jíst, a to pro něj rozhodně není dobré.
Malé hračky jsou pro psy nebezpečné. Pes by je mohl úmyslně spolknout nebo by mu mohly zaskočit, a to by mohlo vést k dávení a dokonce až k udušení psa. Nejnebezpečnější jsou malé míčky, rolničky apod.
Do kaučukových plnících hraček je vhodné mazat například tvaroh, pomazánkový sýr, vitamínové pasty pro psy nebo speciální plnící pěny s příchutěmi.

Nešel net..:/

6. září 2010 v 21:08 Něco jako deník
Ahojda, moc se omlouvám, že jsem tu teď nebyla, ale nešel vůbec net. Nějako to blblo, možná těma bouřkama, nevím. Každopádně jsem měla šílenej absťák..:D
No, dnes jsme byli na agilitách, normálka a zejra jdeme na "brigádu", co si musíme na agilitách odpracovat, 4 hodiny, nebo zaplatit 400kč. Takže jdu makat..:( :D
No, jinak závody se nám blíží, no mám dojem, že už to moc nevypilujem :( Poslední dobou nám to moc nejde..Nevím.. Snad to na těch závodech nebude tak hrozný.V naší kategorii (začátečníci, vel. L) je nás nejvíc, samý borderky, supr. No ale tak myslim, že Čaki bude vyjevenej, i já, kolik lidí a psů tam bude, takže nevim, doufám, že to bude dobrý. On vůbec není špatnej, právě naopak. No, ať to ale zaběhnem jakkoliv, zkušenost to bude dobrá. A ať budem jakkoliv umístěni, pro mě Čaki bude ten nejlepší :)

Yorkšírský teriér

4. září 2010 v 15:15 Dogypedia
 • původ plemene: Velká Británie
 • hmotnost v dospělosti: -3.20 kg
 • výška v kohoutku: 23 cm
 • nutná péče o srst: denně
 • délka srsti: střední
 • povahové vlastnosti: veselý, temperamentní, hravý, společenský
 • vztah k ostatním zvířatům: nadstandardní
 • vztah k dětem: nadstandardní
 • vhodné prostředí: cetrum města / periferie / venkov
Meziplemenným křížením Skye teriéra, Dandie Dinmonta, Clysedale teriéra (Paisley teriéra), a snad i English Roy teriéra a Maltézáčka, jej vyšlechtili dělníci v uhelných dolech a textilkách z Yorkshire v oblasti West Riding, aby docílili malého neohroženého psa určeného k lovu havěti. Kolem roku 1865 se objevuje Huddersfield Ben a stává se vzorem pro mnohé pozdější Yorkšírské teriéry tak, jak je známe dodnes.


dogs-are-best-friends.blog.cz

Photoshoot 2

2. září 2010 v 15:00 | →Přednastaveno← |  Koníci