Srpen 2010

Světlanka má narozky!!

28. srpna 2010 v 19:08 Světlanka
Ahojda, dnes, 28. srpna, jsou Světlance 2 roky. Teda už jí 2 roky byly, ale jelikož je nalezená, bereme jako že se narodila v den, kdy k nám přišla (společně s Tmavěnkou).
Za 2 roky prožila spousty hezkých, i nehezkých chvil. Starala se o koťátka, nechávala jim vždycky svoje žrádlo, taky to pak byla pěkná vižle. Celkem porodila 11 krásných koťátek. Z toho 1 má ještě u sebe, které hledá domov. Je to mourovatá holčička, dočasné jméno je Muriel.
Taky ale zažila ztrátu svojí milovaný sestřičky Tmavěnky, bylo nádherné, jak si hrály a tak. Ale po 3 měsících se nám ztratila :( Nebo když jí umřel její nejoblíbenější syn (z prvního porodu), náš Pažoutek. Však už jste si toho mohli přečíst, tady na blogu je toho o nich dost :-)
Zejtra to oslavíme, dárek ale koupim až v pondělí, jelikož dnes jsem zaspala :D Spala jsem do 12:17 ;D Jinak asi si říkáte co Chlupíno, dny trávila u sousedů a vracela se jen na večer, kdy byl na zahradě klid. Ale dneska byla celej den doma, my jsme byly u ní, chytit se ještě nenechá, ale dnes si ode mě z ruky vzala sýr (to dřív dělala normálně, ale u nás je to poprvé, asi se prostě bála, v neznámym prostředí..). Na Čakina prská, jednu mu dneska flákla :D A běhá strašně rychle a strašně se jí zalíbily stromy..:-)

světlíííí

Máme Chlupíno doma..:)

25. srpna 2010 v 22:56 Něco jako deník
Ahojda, tak dnes jsme si přivezli domu Chlupínu. Byla jsem u babičky s kámoškou, jednu noc jsme tam spaly. Dneska jsme s sebou domů přivezli i Chlupínu (já nevim, jak to skloňovat, tak to vždy píšu jinak :D).Měla jsem strach, že uteče, ale přijeli jsme domů, vykartáčovali jsme její srst (je dlouhosrstá, proto je to Chlupíno. Ostatní koťátka totiž byla "normálňosrstá" :D ) a dala jsem jí k boudičce, kterou celou dobu měli u babičky, chodila do ní s ostatníma sourozencema a mamkou Světlankou, takže je na ní zvyklá, tak hned do ní zalezla. Po chvíli vylezla se podívat, co má připravenýho dobrýho, půlku snědla a odběhla pod auto, kde brečela a brečela. No jenže jsem se otočila, pak jsem se podívala zpátky a ona nikde. Hledali jsme jí všude, volali, nepřišla. Tak jsem jí do mističky dala zbytek tý kapsičky (Whiskas supreme) a teď jsem se tam šla podívat a mistička byla prázdná, takže doma byla. Uff, to mám ale radost...:) Držte nám palce, ať ji ráno najdeme :)

30 důvodů, proč být vegetarián

23. srpna 2010 v 23:02 →O týrání zvířat(jak pomoci,atd..)

30 nejdůležitějších

DŮVODŮ
PETA natočila zásadní a jeden z nejimpresivnějších vegetariánských filmíků. CHEW ON THIS totiž poskytuje 30 nejdůležitějších důvodů proč být vegetariánem.
 • Protože vyloučení zvířecích produktů předchází srdečním chorobám
  Ve studii Americké kardiologické společnosti se zjistilo, že veganská dieta uvolňuje tepny, zatímco masitá strava je ucpává o 28%.
 • Protože jezením masa, mléka a vajíček tloustnete
  Jen 2% vegetariánů jsou obézní.
 • Protože bychom neměli svým dětem lhát o původu masa které jíme
  Proč dětem lhát? Nesnažíte se skrýt pravdu? Děti mají zvířata rády- zkuste jim říct pohádku o jatkách. A proč ne?
 • Protože v každém balení kuřete je trochu výkalů
  Americké ministerstvo zemědělství ve své studii zjistilo, že 98% mrtvých těl brojlerů je infikováno výkaly.
 • Protože maso je špinavé a krvavé
  Na světě je ročně téměř miliarda masem způsobených nemocí, z kterých tisíce vedou ke smrti. Do svalu (který pak člověk sní) zvíře vylučuje tuky, ale i dioxiny, antibiotika, pesticidy a toxické formy arsenu.
 • Protože to není spravedlivé
  Zabíjení druhých zvířat pro potravu je pouhé vykořisťování a proč to děláme? Jen proto že jsme silnější než zvířata, máme omračovací pistole a řeznické nože. To vážně není fér.
 • Protože jezení masa a mléka způsobuje impotenci
  Vegetariánství je přírodní alternativou pro Viagru, protože předtím než maso ucpáváním tepen může přivodit infarkt, může ohrozit i jiné orgány. V jedné studii čtvrtina masojedících mužů popisovala častý výskyt poruchy erekce a u mužů nad 40 je to celá polovina.
 • Protože bys nesnědl/a svého psa
  Většina lidí je zděšena že některé národy jedí psy nebo velryby, ale tato zvířata trpí úplně stejně jako kuřata nebo krávy a není rozdíl mezi tím sníst v Africe zebru nebo doma u televize kuře.
 • Protože nám pořád hrozí BSE a ptačí chřipka
  Každé zvíře s mozkem může dostat jednu z nich, navíc když jsou miliony prasat a kuřat stále krmeny ostatky nakažených zvířat.
 • Protože je to krutost kterou můžeme zastavit
  Můžeme si připadat bezmocní proti válce a ostatním formám násilí, ale můžeme zastavit utrpení na jatkách, pokud jako jednotlivci odmítneme maso.
 • Protože v dnešní době je hloupé a zbytečné zabíjet abych žil
 • Protože jen hloupý člověk zbije zvíře... a ještě hloupější ho sní
  Jestli jíš maso, platíš něco tak krutého, že kdyby se to spáchalo na psovi či kočce, byla by za to jatka okamžitě odsouzena.
 • Protože žádné zvíře si nezaslouží zemřít pro naše chuťové buňky
  Lidská touha po příchuti masa není vůbec důležitá v porovnání s touhou zvířete nebýt týrán a krutě zabit.
 • Protože obilí použité k nakrmení dobytka by mohlo nakrmit celý svět
  Plných 80% zemědělské půdy je použito pro nakrmení kuřat, prasat a ostatních hosp. zvířat. Kdyby se toto gigantické množství potravy uvolnilo, bylo by možné nakrmit celý svět.
 • Protože víc než polovina všechné vody se spotřebuje pro "vyrobení" masa
  Vyrobit pro masožravce potravu na jeden den vyžaduje třináctkrát více vody než pro vegetariána. Time uvedl, že prameny pod tolikou zátěží vysychají.
 • Protože pokud jíš maso, nemůžeš si říkat ochránce zvířat a environmentalista
  Poskytováním vody a obilí faremním zvířatům namísto přímé spotřeby lidmi je největším důvodem proč ubývá pitné vody a narůstá světová chudoba. Velkofarmy spotřebovávají více vody než všichni spotřebovatelé dohromady a produkuje tolik odpadu jako celá Amerika.
 • Protože jsou bezbranní
  Laureát na Nobelovu cenu Isaac B. Singer označil speciesismus za nejradikálnější formu rasismu, protože zvířata jsou nejméně schopná se ubránit a nejlépe se na nich spáchává krutost.
 • Protože když zvířata cítí bolest, také pláčí
  Když je spálíšm cítí to. Když jim dáš elektrickou ránu, cítí to. Zvířata cítí bolest stejně a na stejné úrovni jako my lidé.
 • Protože oni také nechtějí zemřít
  Zvířata si svých životů váží stejně jako my.
 • Protože ať to nakrájíš jak chceš, je to pořád mrtvé tělo
  Nebo ne? I zvířata jsou ze svalů, kostí a krve, takže "maso" je jen eufemismus (zjemňující výraz) pro rozkládající se mrtvé tělo. A nebo ne?
 • Protože komerce není žádnou omluvou pro zabíjení
  Masné průmysly vám můžou tisíckrát tvrdit že maso potřebujeme pro správný růst, ale jestli je to pravda je, proč všichni vegetariáni dávno nezemřeli na selhání organismu?
 • Protože k tomu přeci křídla nejsou
  Kuřata, prasata a ostatní faremní zvířata nikdy nemohou dýchat čerstvý vzduch, stavět hnízda, přitulit se ke svým mladým ani nic co je pro ně přirozené.
 • Protože každý chce být volný
  Víme to když vypustíme papouška z klece nebo vezmeme psa do parku, a stejně je to i pro faremní zvířata. Touží po svobodě, stejně jako lidé.
 • Protože jíš-li ryby, nejsi vegetarián
  O tom snad nemá cenu mluvit: ryba = zvíře, jíš zvíře = nejsi vegetarián
 • Protože moc neznamená že je to správně
  V našem morálním vývoji jsme dosáhli hranice, kdy bychom měli uznat, že i ostatní druhy si zaslouží ohledy, stejně jako jsme si nakonec uvědomili, že otroctví je špatné, ženy si zaslouží práva a děti by neměly být zneužívány.
 • Protože jíme-li maso, jsme vysoce specisističtí
  Téma specisismus si zaslouží samostatnou kapitolu.
 • Protože víš že je to špatně

New přezdívka..:)

22. srpna 2010 v 22:23 Oznámení
Ahojda, přezdívku Ťapka už jsem měla hrozně dlouho, tak jsem začala přemejšlet o nový.
Napadlo mě Doggie, jenže pak jsem si uvědomila, že jedno moje sb je Dogí, no to se čte stejně, že jo. Tak jsem došla k přezdívce _Canis_ - kámoška maj chovatelskou stanici Cavia Canis- cavia je morče a canis pes, je to myslim latinsky.

Moje nová přezdívka: _CaNiS_

Jinak mám 2 nový weby, rozhodla jsem se, že udělám takovou "kolekci" blogů, vždy jen o 1 psim plemeni. Název bude vždy stejný www.dog- a plemeno, ale v anglickym znění.
Už mám :


Budu mít border kolii :P

21. srpna 2010 v 20:56 Něco jako deník
Ahojda, tak jsem zpátky ze stanování. Byla to úplná bomba, bylo nás tam jen pár, já s Čakinem, kámoška Káťa s Miškinem a Andýskem, kámoška Anička s Espí a pak ještě nějaký lidi..
Bylo to fakt úplně super, parádně jsem si to užila.Jinak jsme se byli podívat na štěňátka border kolie.Byli úplně božíííí. No a tak jsem přemlouvala mamku...no, dostanu jí když......budu mít v pololetí samý jedny. No, kdybych chtěla, tak bych mohla mít mnohem lepší známky, jenže mně se nikdy nechce, to jsem radši venku, nebo tak. Ach jooo, tak přemejšlim, přemejšlim. Stejně chci mít dobrý známky, když jdu do tý osmy, tak to jde na tu střední..Nj, jenže to si řikám teď, o prázkách, že se budu učit..Ale v září to zas bude jinak :D

Zejtra..odjéézd-stanovat

18. srpna 2010 v 19:46 Něco jako deník
Tak zejtra vyrážim stanovat :P Na agility, budem spát ve stanech..Já budu s kámoškou a s Čakinem, nwm, nwm jak se vyspíme..:D Vracim se asi v sobotu..Tak báááj :P :D

Správné odpovědi

14. srpna 2010 v 21:36
1. soutěž - bleskovka - xxx

2.soutěž - poznej plemeno psa- komondor, německý boxer, německý ovčák, německá doga, dalmatin

3.soutěž - vyjmenuj....-
a)agility, dog dancing, skijoring, bikejoring, pulling, atd, atd
b)bígl, hamiltonův honič, bloodhound, atd atd
c)čivava, jorkšír, maltézáček, kavalír king charles španěl, malý hladkosrtsý pinč, atd, atd
d)irský vlkodav
e)čivava
f)všichni, co mají ve jméně teriér :D
g)to snad každý pozná, jestli to na "b" začíná, nebo ne :)

4.soutěž - naše zvířátka

1.a) koťátka dostala jméno buď podle vzhledu, nebo charakteru
2.c) žádné kotě se nejmenovalo Micka
3.b) narodila se v květnu
4.b) byla převaha holek-3 holky a 1 kluk

5.soutěž - psí test

1.) b/c - acana, eukanuba
2.a) ano, potřebuje
3.b) pes musí mít neustálý přístup k vodě
4.b) v 8 týdnech
5.a) agility a flyball

6. soutěž - vyškrtávačka - xxx

7.soutěž - tvoje názory na.... - xxx

8. soutěž - rychlovka- afghánský chrt, čivava, faraonský chrt, buldok

9.soutěž - naše zvířátka 2-

1.b) jmenuje se Píďa
2.b) nejstarší je Bertik (rok 2004)
3.a) jmenovala se Tmavěnka
4.b) na agility chodim s Čakim
5.c) Bertik je bígl

10.soutěž - doplňovačka - německý ovčák, boxer, německý špic, šiba inu

11.soutěž - test o kočkách -
1.c) dodávají tělu potřebnou energii
2.a) samozřejmě škrabadlo
3.b) protože nejsou na vodu zvyklá od mala
4.b) hledají teritorim

12.soutěž - tipovačka - b)0:03

13.soutěž - poznej plemeno 2 - jorkšír, bígl, afghánský chrt, buldok

14.soutěž - bleskovka-xx
             

Vyhodnocení dnešního dne

14. srpna 2010 v 21:00
Tákže, než vám řeknu umístění, chci poděkovat těm, kteří se zúčastnili!
I když teda moc lidí to nebylo a byla to zatím nejslabší párty, ale tak dala jsem o tom vědět den dopředu a ke všemu asi ve 23h, takže moc lidí o tom nevědělo. Normálně to lidi dávaj vědět dopředu o takovou dobu. Ale moje blbost. Už vás nebudu napínat, takže:

1.místo: Jája - vyhrává 500g granule, 4 kapsičky Pedigree+ještě něco k tomu
2.místo: Qvistálek - vyhrává 3týdenní reklamu na mym blogu
3. místo: T!nuSh & She!La - vyhrává nabíhající ikonku (viz menu)
4. místo: PET! - vyhrává diplomek
5. místo a dál : Maybelline, Smiley, Agi ♥ Kája, whiskaskocicky, Hannabath - vyhrávají společný diplomek.


Takže : Jájo, napiš mi na mail dogs-are-best-friends@seznam.cz, ještě ti napíšu ohledně toho balíčku

Qvistálkovi 3týdenní reklama začíná zítra

diplomky a ikonka budou hotovy zítra :)Správné odpovědi jednotlivých kategorií budou v dalším článku, který bude za chvíli :)

14.soutěž-bleskovka

14. srpna 2010 v 18:00
 • Ahojky
 • tak jak se ti líbily soutěže?
 • doufám, že aspoň trošku jo..
 • myslíš, že něco vyhraješ?
 • nemáš na blogu taky nějakou soutěž?
 • o čem máš blog?
 • umíš dobře s grafikou?
 • děláš si sam/a designy?
 • máš hodně sb?
 • děláš nějakej sport?
 • tak jo, už tě nebudu trápit, měj se, doufám, že se ti tu líbilo aspoň trochu a dík, že ses zúčastnil/a :)
Hodnocení :
každý získá 2 body

13.soutěž-poznej plemeno 2

14. srpna 2010 v 17:00
dogs-are-best-friends.blog.cz
www.dogs-are-best-friends.blog.cz

http://www.celysvet.cz/fotky/chrt_2.jpg

http://www.bulldog-breed.com/wp-content/uploads/2009/12/bulldog1.jpg


Hodnocení :
za každou správnou odpověď 1 bod

12.soutěž-tipovačka

14. srpna 2010 v 16:00
Takže je tu tipovačka..

Tipni si, kolik je teď hodin (přednastavuju to)

a)22:38
b)0:03
c)1:54

Každej, kdo uhodne získá 2 body, ostatní 1 bod

11. soutěž-menší testík o kočkách

14. srpna 2010 v 15:00
1. Bílkoviny a tuky:

a) jsou důležité pro zdravé kosti a zuby
b)pečují o správný chod metabolických procesu uvnitř těla
c) dodávají tělu kočky potřebnou energii

2. Škrábání je přirozeným chováním koček. Jaký nejlépe kočce zabráníte v ničení domova?
a) Pořídit škrabadlo
b) Použít odpuzovač
c) Odstranění drápů

3. Proč většina koček nemá ráda vodu?
a) Protože jejich předci pocházeli z pouště
b) Protože neumí plavat
c) Protože nejsou od brzkého věku na vodu zvyklé


4. Proč mají některé kočky tendenci utíkat, když se přestěhují do nového domova?
a) Hledají své kamarády
b) Hledají své teritorium
c) Protože trpí cestovní nevolností

Hodnocení:
Za každou správnou odpověď 1 bod, bez ohledu na pořadí odpovídajících :)

10. soutěž-doplňovačka

14. srpna 2010 v 14:40
Stačí doplnit písmenka, ale jako v předchozí soutěži...Aby to všichni nekopírovali, tak se jukněte, kolik lidí bylo před váma a kolikátí budete vy. Už to víte? OK

1. ODPOVÍDAJÍCÍ :

n**e*ký o**ák
b*xe*
něm**k* š*ic
š**a in*

2.ODPOVÍDAJÍCÍ:

š*r*ej
kn*r*č
lh*s* ap*o
fo*te*i*r

3.ODPOVÍDAJÍCÍ :

clu*b*r špa*ě*
la*rado**ký ret**vr
ir*k* vl*od*v
je**vč*k

4. ODPOVÍDAJÍCÍ A DÁL :

p*d*
gor*on*et*
p*inte*
vým*rs*ý o*ař

Hodnocení:
za každou správnou odpověď 1 bod

9.soutěž- naše zvířátka 2

14. srpna 2010 v 14:20
1. Jak se jmenuje můj králík?

a) Ouško
b) Píďa
c) Míša

2. Nejstarší zvířátko naší celý bandy je :

a) Čaki
b) Světlanka
c) Bertik

3. Světlanka přišla se svojí sestřičkou, její jméno bylo :

a) Tmavěnka
b) Bublinka
c) Kiki

Mimochodem po 3 měsících se nám ztratila :'(

4. Na agility chodím s :

a) Bertikem
b) Čakim

5. Bertik je plemeno:

a) německý ovčák
b) baset
c) bígl

Hodnocení :

Za každou správnou odpověď 1 bod, bez ohledu na pořadí odpovídajících :)

8.soutěž- rychlovka

14. srpna 2010 v 14:00
Ták, jestlipak přijdete na to, jakejpak je tam schovanej pejsek?
Ale každej odpovídající má něco jinýho :P ! Jukněte, kolik lidí odpovídalo před váma a kolikátej budeš ty! Už to víš? Tak jdi na to :) Hodnocení : 1 bod

1. odpovídající       afgnský chrt

2. odpovídající       čivava

3. odpovídající       faraonský chrt

4. a dál                  buldok

7.soutěž- tvoje názory na...

14. srpna 2010 v 13:40
Tohle není ani tak soutěž, spíš jako jen tak..pro zajímavost..


Tak jakej je tvůj názor na :

a) psí výstavy
b) žraní psů v Jižní Koreji
c) psí sportyHodnocení:

každý získá 2 body

6.soutěž- vyškrtávačka

14. srpna 2010 v 13:20
Ahojda x čauky
kafe x horká čokoláda
minulost x budoucnost
šelmy psovitý x šelmy kočkovitý
kamarádi x láska
justin bieber x miley cyrus
čivava x irský vlkodav
vyškrtávačka x bubleska
:) x :(
pp x ahoj

Hodnocení:
každý získá 2 body

5.soutěž-test o psech

14. srpna 2010 v 11:40
1. Jaká z těchto značek psího krmiva je nejlepší?

a) Pedigree
b) Acana
c) Eukanuba

2. Potřebuje březí fena speciální péči a krmení?

a) ano
b) ne

3. Pes musí mít neustálý přístup k :

a) hračkám
b) misce s vodou
c) pelíšku

4. Pro štěňata nastává čas pro odchod z domova přibližně v :

a) 4 týdnech
b) 8 týdnech
c) 12 týdnech

5. Ve Velké Británii si získaly velkou popularitu 2 psí sporty a to:

a) agility a flyball
b) PITCH & GO a mushing
c) bikejoring a pulling


Hodnocení:
za každou správnou odpověď získáš 1 bod, bez ohledu na to, jako kolikátý jsi odpovídal

4.soutěž - naše zvířátka

14. srpna 2010 v 11:20
Takže stačí odpovědět na otázky :

1. Světlanka porodila 4 krásná koťátka...Dočasná jména dostali podle:
a) vzhledu nebo charakteru
b) normální jména, co jsou v kalendáři
c) svých rodičů
d) dočasná jména neměli
e) jak které

2. Žádné naše koťátko se NEjmenovalo:

a) Muriel
b)Chlupíno
c) Micka
d) Prskavka
e) Vztekloun

3. Koťátka se narodila :

a) v dubnu
b) v květnu
c)v červnu
d) v červenci

4. Měli jsme převahu :

a) kluků
b) holek
c) nastejno


Hodnocení:

za každou správně zodpovězenou otázku 1 bod. Bez ohledu na pořadí

3.soutěž-vyjmenuj...

14. srpna 2010 v 11:00
Tak napiš :

 • 2 psí sporty
 • 2 lovecký plemena
 • 2 plemena, která se hodí do bytu
 • největší plemeno psa (iniciály i.v.)
 • nejmenší plemeno psa (č....)
 • 3 teriéry
 • 3 psí plemena, která začínají na "B"

Hodnocení :

za každou správně je 1 bod (pro každého, na pořadí nezáleží)