Červen 2010

Jak zapálit svíčku..:D

30. června 2010 v 15:46 Youtube


Tak to je krutý =D

Diskuze na téma..týrání zvířat

29. června 2010 v 15:50 →Nezavírejte oči !
Ahoj..Tak mě tak napadlo, udělat diskuzi na téma týrání zvířat. Napište sem, co si o tom myslíte, co týrání je a co ne, jaké byste dávali tresty apod. Napište svůj názor!

Ragdoll

28. června 2010 v 15:55 | →Přednastaveno← |  Kočičí plemena
Plemeno:
Polo-dlouhosrstých koček
Původ:
Plemeno Ragdoll bylo vyšlechtěno v USA na konci 60. let 20. století.
Přikřížená plemena:
Bílá perská modrooká kočka a Siamský kocour.
Hmotnost:
Kocour dosahuje hmotnosti 7 až 10 kg.
Srst:
Ragdoll má jemnou a polodlouhou srst. Při šíření plemene se povoluje trojí zbarvení: kolor-point, bikolor, mitted a čtyři barvy - "seal", blue, čokoláda a liliový. Koťata se podle pravidel rodí bílá, ale po pár dnech se již začínají zbarvovat. Tělesně však dozrávají a i zbarvení se jim může lehce vyvíjet, tzn. tmavnout, až do třech let.
Hlava:
Hlava vytváří široký klín, v závislosti na zbarvení může mít očernalé tváře a čelisti.
Oči:
Oči jsou velké a oválné. Musí být modré, jiná barva není přípustná.
Tělo:
Tělo může u samců dosahovat až do délky jednoho metru, počítá se od čumáčku až ke konci ocasu. Nohy jsou dlouhé s oválnými tlapkami.
Ocas:
Ragdoll má středně dlouhý ocas.
Charakter:
Ragdollje hebká, přítulná a velice poddajná a tvárná kočka. Dovede se však také velice dobře bránit, zároveň je však "stresu-odolná" a obranu používá až ve velice krajním případě. "Hadrová panenka" se jí říká proto, že při zdvižení uvolní svalstvo, a jakoby "visí". Milovníci tohoto plemene tvrdí, že Ragdoll může nepřítomnost dětí v rodině plně nahradit. Jsou vnímavé, chápavé, inteligentní, přítulné, hravé a s jinými zvířaty se dobře sžívají.
Svým charakterem částečně připomínají psy. Stejně jako oni jsou totiž svému majiteli raději neustále v patách.
Ostatní popis:
Zevnějškem připomínají barmskou kočku, mají však širší hrudník, masivnější zadní část těla a silnější nohy.
Péče:
Ragdoll potřebuje přiměřenou péči o srst. Jinak nevyžaduje žádnou zvláštní péči.
Ragdol s čokoládové žíhanými odznaky

Po delší době píšu..:)

25. června 2010 v 21:34 Něco jako deník
Ahojda, tak po delší době vám píšu..Jakpak se máte? Já fajn, ve škole se teď neučíme a dneska byla obzvlášť sranda..S kámoškou jsme si celou hodinu výtvarky na chodbě házely haky sakem (co já vim jak se to píše), no celý se mi to nechce psát.
Pak odpoledne přijela kámoška a celou dobu jsme byly v bazénu (jj, máme bazén!! a včera jsme ho napustili).No a jinak pořád myškuju na micinách, budem mít medaili..
No to je asi všecko, tak se mějte..:)

Frisbíčko

25. června 2010 v 18:16 | →Přednastaveno← |  →Psí sporty
Házení létajícího talíře psovi je výbornou hrou, ale i užitečným doplňkovým sportem třeba k agility. Pes se při ní procvičuje v obratnosti a rychlosti a také v aportování.
V zahraničí se pořádají už i různé soutěže. U nás se zatím s touto hrou setkáváme v podobě poutavých ukázek pro diváky na výstavách a jiných sportovních akcích.
Je to skvělá hra - hlavně pro majitele temperamentních a hravých psů. Pes při chytání disku provádí různé výskoky a krkolomné obraty. Proto bychom měli i při této zdánlivě nenáročné hře zvážit jeho fyzické možnosti. U mladých psů, hlavně velkých plemen, bychom měli počkat s intenzivním tréninkem až bude ukončený vývoj jeho pohybového aparátu. Staršímu zdravému psovi tato hra jen prospěje.

Disk - můžeme koupit téměř v každém větším obchodě s potřebami a krmením pro psy. Vyrábí se plastové nebo z pevné látky (ze které se šijí batohy) v pěkných pestrých barvách, různých tvarů i velikostí. Psi mají raději disky látkové. I když mají menší životnost, zvlášť opatrnějším psům se lépe chytají bez rizika zranění. Plastové jsou vhodné pro tvrdší nebo už dobře trénované psy. U tohoto druhu disku musíme dávat pozor, abychom psa hlavně v začátcích tréninku nezranili a tím ho od další hry neodradili. Poškozený disk bychom měli včas vyměnit za nový, protože při hodu už nedrží předpokládaný směr a mohl by ohrozit psa i psovoda.

Disky, které se prodávají ve sportovních potřebách, nejsou pro hru se psem vhodné. Zpravidla jsou vyrobené z méně pevného a odolného materiálu než talíře pro psy. Pokud by je rozkousli, mohli by jejich úlomky i spolknout a zranit se. Nikdy také nenecháváme psovi disk na hraní bez dozoru psovoda.

Výcvik - vždy trénujeme na rovné, nejlépe travnaté ploše. Podklad by neměl klouzat, alespoň ne v začátcích výcviku. V okolí by neměly být stromy nebo větší předměty, o které by se v zápalu hry pes mohl zranit. Také by to mělo být dále od rušných silnic, kde jezdí auta. Ideální je zahrada, louka, volné hřiště nebo nefrekventované parkoviště. Měkký - tedy travnatý podklad je při tréninku optimální.
Psa nejdříve s diskem musíme seznámit. Podáváme mu v něm pamlsky nebo jiné krmení. Později si s diskem pohazujeme a pak mu ho zkusíme nabídnout. Pokud zná pes povel - vezmi, je to snadnější, ale každý pes, který rád aportuje po disku rád chňapne. Můžeme mu ho na kratší vzdálenosti i házet, ale pozor, aby se nenaučil disk pouze aportovat - tedy nosit ze země. Snadné je, když pes zná povel - chyť - při hře s balónkem, pak stačí vyměnit míček za disk a máme vyhráno.
Když už pes bere disk rád do tlamy, zkusíme se s ním o něj lehce přetahovat. Pokud se o něj i dále zajímá, můžeme mu ho z krátké vzdálenosti (asi 2 metry) lehce hodit. Později vzdálenost prodlužujeme. Pes se ale většinou snaží chytit disk přímo u nás, proto budeme potřebovat pomocníka, který psa v požadované vzdálenosti od nás přidrží. Můžeme i využít povely ze základního výcviku - stůj - nebo - čekej a tak udržet psa v potřebné vzdálenosti od nás i bez pomocníka. Časem, při opakovaném tréninku pes už pozná, že si má trochu "nadběhnout". Jakmile začne s chutí disk chytat - většinou výskokem, ze země nebo přímo z rozběhu, můžeme disk házet různým směrem i pod různým úhlem. Je zbytečné ho házet příliš vysoko, psovi se špatně chytá a o hru pak ztrácí zájem.

Házení bychom si měli nejdříve natrénovat sami bez psa, abychom mu pak jeho snažení zbytečně nekazili. Házet se dá celou paží nebo jen zápěstím. Na švihu a následné rotaci pak závisí let talíře.
Disk bychom nikdy neměli házet více psům naráz. V zápalu hry by mohlo dojít k vážné srážce a následnému zranění. Výbornou změnou je házení disku mezi více osobami, přičemž pes se ho nadšeně snaží chytit. Ten totiž téměř vždy vyhrává.

Západosibiřská lajka

23. června 2010 v 13:27 Dogypedia
 • původ plemene: Rusko
 • hmotnost v dospělosti: 18.00-23.00 kg
 • výška v kohoutku: 53-61 cm
 • nutná péče o srst: alespoň dvakrát týdně
 • délka srsti: střední
 • povahové vlastnosti: vyrovnaná, inteligentní
 • vztah k ostatním zvířatům: nadstandardní
 • vztah k dětem: nadstandardní
 • vhodné prostředí: cetrum města / periferie / venkov
Západosibiřská lajka pochází z Ruska a vznikla v 19. století. Pro práci ji vyšlechtili lovci z kmene Chantů a Vogolů na Uralu. Původně se používala na lov losů, sobů a medvědů. Byla zapřahána do saní a táhla i poměrně těžká břemena. V roce 1959 byl sestaven standart. Pravděpodobně se jedná o plemeno, které doprovázelo Lenina během vyhnanství na Sibiři. Sovětští vědci ji hojně používali k lékařským experimentům a při vesmírných výzkumech. Ovšem prvním psem ve vesmíru nebyla tato lajka, kříženec podobný lajce jménem Limončik. Dnes je nejoblíbenější a nejrozšířenější ruskou lajkou. Do chovu byli vždy zařazováni nekonfliktní jedinci.

Západosibiřská lajka - Plemena psů, psí plemena - Západosibiřská lajka

Zlatý retrívr

22. června 2010 v 15:55 Dogypedia
 • původ plemene: Velká Británie
 • hmotnost v dospělosti: 27.00-36.00 kg
 • výška v kohoutku: 51-61 cm
 • nutná péče o srst:
 • délka srsti: střední
 • povahové vlastnosti: poslušný, inteligentní, důvěřivý, laskavý, sebejistý
 • vztah k ostatním zvířatům: přátelský
 • vztah k dětem: přátelský
 • vhodné prostředí: cetrum města / periferie / venkov
Lordu Tweedmouthovi, jenž byl domovem na svém Inverness, a jeho rozhodnutí vyšlechtit psa k uspokojení svých potřeb, vděčíme za milého a oblíbeného Zlatého retrívra. V jeho žilách pravděpodobně koluje krev Tweed-Walter-španěla, Irského setra, Labradora a snad i Bloodhounda. Někteří jsou toho názoru, že se tento druh vyvinul z ruských cirkusových psů. Ať již je pravda jakákoli, tento druh se nesmazatelně zapsal do našich srdcí jako domácí miláček, aktér na psích show, nebo jako pracovní nebo společenský pes. Do roku 1920 byl znám jako Golden Flatcoat.


Výskok do náruče

21. června 2010 v 13:25 →Výcvik psa
Tento cvik se hodí jen pro tým, ve kterém psovod bezpečně unese psa v náručí. Těžko vám asi bude skákat do náruče čtyřiceti kilový ovčák nebo třeba Bernský salašnický pes.

Proto než přistoupíte k nácviku pečlivě zvažte, zda je tento cvik pro vás i psa bezpečný. V případě, že psa nechytnete může se on i vy zranit a navíc ztratíte psovu důvěru pro další trénink tohoto cviku.

Možností jak naučit psa, aby vám skočil do náruče je mnoho. Můžete psovi hodit do vzduchu pamlsek či hračku a ve skoku jej chytit. Tento způsob se hodí pro malé a lehké psy, takové které mají k psovodovy důvěru a zbytečně nezmatkují. A pro psovody s rychlou reakcí.

Ve chvíli kdy se vám pes ocitá v náručí, jej moc pochvalte.

Další možnost je psa rozdovádět tak, aby na vás radostně vyskakoval. Od toho je již také jen malý krůček k tomu, aby vám skočil do náručí. Jen se pes musí více odrazit. Pomoci si můžete tím, že si do pusy vezmete pamlsek, ideální je když o pamlsku pes ví. Máte tak volné ruce a když se vám poskakujícího psa povede chytit do náruče, odměňte jej pamlskem který máte mezi rty.

Pes se díky tomu bude snažit vyskočit co nejvýše, aby se k pamlsku dostal a vy máte volné ruce pro manipulaci se psem. Zpočátku si může pes cvik ulehčit tím, že se vám odrazí od stehen. Když se trochu přikrčíte bude to pro psa ještě jednoduší.

Pokud žádná z těchto možností nácviku vašemu psu nesedí jsou samozřejmě i další metody. Můžete psa nejprve naučit vyskočit vám na klín, když sedíte na židli. Postupně se ze židle pomalu zvedejte až se dostanete do úplného stoje.

I pro tento cvik musíte mít nějaký povel. Já osobně používám jako slovní povel pouze hop. Pes mi spíše reaguje na posunkový povel - rozpažení rukou. Tím se zároveň připravuji k tomu psa chytit.

Tento cvik můžete v sestavě využít tak že vám pes znenadání z místa vyskočí do náruče, často bývá sestava takto zakončena. Nebo jej můžete využít v dramatické části skladby a psa s rozběhem nechat skočit do vaší náruče. Takto cvik vypadá opravdu efektně. Ne každý pes je však schopen s rozběhem tento cvik udělat, na druhou stranu zase opět musíte zvážit, zda vašeho psa opravdu dokážete chytit. S rozběhem vám pes skočí do náruče s velkou razancí a zdá se tak být mnohem těžší.

Mnoho psů si tento cvik zamiluje, jakby také ne, vždyť jej páneček vlastně chová.


Určitě to s Čakim zkusim..Ale s Bertikem fakt ne, ten by mě povalil :D

To jsem z toho blázen..

19. června 2010 v 22:24 Něco jako deník
Čauky, tak to mi z toho snad hrábne..Jeli jsme se dnes podívat k babičce, na ty Světlančiný koťátka a co si myslíte..? Ona je zase odtáhla..! Takže jsou někde nevim kde, ale rozhodně ne doma.Hlavně aby byla někde v bezpečí a přišla k nám živí..Ach jo, ta Světlanka..:(
No jinak dnes jsme byli na cvičáku, pohoda, ale kdybyste viděli Čakouše, jak štěká na ty větší psy..Ta cvičitelka říkala, že se o sebe strašně bojí, že je to taková "dámička" =D
Dneska nás cvičila ta, kterou mám radši.
Jinak teď večer jsem koukala na film a o reklamě jsem šla dát Čakouše na pelech a šla jsem na zahradu, chvíli jsme si hráli a pak jsem si všimla, že tam leží činky, tak jsem posilovala a pak je hodila na zem, Čakouš tu jednu vzal a začal s ní utíkat a tu hlavu měl úplně na stranu =D
Jedna má 1,5 kg, tak si trošku zaposiloval, protože když jsem mu ji chtěla vzít, začal utíkat..=D

Jak vybrat správné krmivo

19. června 2010 v 16:15 →Psí výbavička

Většina novopečených majitelů psů si dělá starosti s tím, jak vybrat správné krmení. Dělají si starosti s tím, aby pejsek dobře prospíval a také aby nebyl příliš hubený, ani příliš tlustý. Někteří se možná obávají, aby moc nevyrostl. Na trhu je nepřeberná řada krmiv, ale jal vybrat to pravé? Je přece tolik reklam a tolik názorů... Ani v tomto článku nenajdete spolehlivý návod na výběr nejlepšího krmiva, protože každý pes a každé jednotlivé plemeno a velikostní ráz mají své požadavky, ale podíváme se na typy dostupných krmiv a také na to, jak poznat, že jsme vybrali dobře?
Suchá krmiva
Obsahují méně než 10% vody.
Prodávají se zpravidla v pytlích, v balení od 1 do 20 kg.Načaté balení vydrží v závislosti na okolních podmínkách 2-4 týdny. Suchému krmení určitě nesvědčí vlhko a přílišné teplo, to může vést ke znehodnocení nebo žluknutí granulí.
Některým psům suchá potrava moc "nejede", zpestřit je můžete tím, že je zalijete vodou nebo vývarem, případně je postříkáte rybím olejem. Některé druhy granulí se vyrábějí se speciální omáčkou, která se uvolní po jejich zalití vodou.
Výhodou suchých krmiv je, že se v horkém počasí v misce nekazí, miska od nich není moc špinavá, dají se dobře dávkovat a většinou zajišťují u psů pravidelnou a pevnou stolici.
Vlhká krmiva
Obsahují 75% vody.
Většinou se prodávají v konzervách.
Mnoho psů je přijímá raději než suchá krmiva, avšak pro lidi mají tato krmiva často nepříjemný zápach.
Lze je uchovávat otevřené v ledničce, pouze 1-2 dny
V létě se v misce rychle kazí a lákají mouchy. Miska je od nich hodně špinavá a musí se denně mýt, aby se zabránilo bakteriálním infekcím.
Někteří psi mívají po tomto druhu potravy průjem nebo zvrací šťávy.
Snažte se vybírat krmivo s co nejmenším množstvím konzervantů.
Polosuchá krmiva
Obsahují 15-30% vody.
Na trhu jsou zastoupena nejméně.
V obchodech bývají zavařená v obalu nebo ve folii.
Psi je zpravidla dobře přijímají, i když lidem moc nevoní.
Často mívají vysoký obsah cukru.
Jak poznám, že mu svědčí?
Mezi krmivy jsou velké rozdíly v kvalitě a složení. Na to, abyste poznali, jestli daný druh vašemu psovi svědčí, je třeba krmit jedním krmivem alespoň 1-2 měsíce, teprve potom můžete pozorovat jeho vliv na zdraví a vitalitu vašeho psa. Na co se soustředit?
Odpovězte si na tyto otázky:
Přijímá můj pes tento druh krmení rád? (pozor! Některá krmiva obsahují poměrně dost soli, což psům samozřejmě chutná, ale jejich zdraví to příliš nesvědčí)
První otázku ale určitě zkombinujte s dalšími.
Je vitální a radostný? (pokud je krmení dobré, měl by být)
Má pevné výkaly? (i to je známka dobrého krmiva, někdy při přechodu na jiný typ krmení bude chvíli trvat, než se s tím střeva porovnají)
Leskne se mu srst? (lesklá srst je známkou kvalitní stravy)
Nedrbe se? (některá krmiva mohou u citlivějších jedinců vyvolat alergickou reakci, pokud se pes začne po změně krmení drbat, vyměňte jej)
Je množství výkalů velké? (velké množství výkalů je zpravidla ukazatelem menší kvality krmení, pes vlastně většinu krmiva zase vyloučí)
Objevuje se u mého psa nadýmání a průjem? (pokud ano, je dobré krmivo změnit)
Je můj pes je velmi hubený? (zkontrolujte, zda mu dáváte správnou dávku, pokud ano, zkuste ji zvýšit. Pokud ani to nepomůže, zkuste změnit značku.)
Je můj pes tlustý? (zkontrolujte krmnou dávku, zda mu nedopřáváte víc, než je zdrávo, pokud ne, zkuste light granule, většina značek je ve své sérii má)
Co se týče krmení, nesnažte se příliš šetřit, kvalitní krmení je sice dražší, ale také více stravitelné, to znamená, že ho nemusíte dávat tolik, aby se pes nasytil a dostal do těla potřebné živiny. U malých plemen může být podávání "levné" potravy obzvláště fatální, protože malý pejsek do svého malého žaludečku nemůže nacpat mísu granulí, a proto potřebnou denní dávku nikdy nesežere, tím postupně ztrácí vitamíny a minerály a další potřebné živiny. Je to asi jako kdybyste dostali na den bochník chleba a k němu dvě kolečka salámu a trojúhelníček sýra.
Pamlsky
I pejsek si rád zamlsá a zaslouží si odměnu za dobrou práci nebo za šikovnost. Volte jako odměnu raději speciální psí pamlsky, které neobsahují tolik cukrů a solí, jak naše lidská strava. A kdyby přece, tak jako obzvláště příležitostnou laskominu.

Pár novinek..:)*

17. června 2010 v 21:02 Něco jako deník
Ahojda, tak mám pár novinek, co se stalo od té doby, co jsem psala naposledy:


 • Včera Světlanka přitáhla koťátka, děda chtěl dát Bertikovi snídani, tak šel ven a hádejte co spinkalo v Bertikově misce..Koťátko! Mourovatý.No, pak si šel děda lehnout na zahradu, na takovou matračku a co bylo v matračce..?Koťátka-mourovatý a béžový (do zrzava), tak děda zavolal babču, ať se jde podívat, ale najednou tam byla 2 koťata - mourovatý.Takže by měla bejt 3, ale děda se neozval, jestli ještě nepřibyla.
 • dnes jsem byla venku s kámoškou Jeepem, měly jsme sportovní den ;D
 • zejtra jedem venčit pejsky do útulku
 • vychází mi 3 z matiky, ale můžu si to opravit na 2 (kdybych měla vyznamenání, zvýší mi rodiče kapesný :D)
 • zejtra budu mít konečně photoshop
 • ve škole teď pohoda- žádný učení, úkoly..ve středu se uzavíraj známky, ufff
Toť asi vše..;)*

Psi jsou věci.

16. června 2010 v 17:00 →Nezavírejte oči !
Zvířata jsou zvířata, řekli byste. Ale podle našich právníků jsou psi i kočky jen věci.
Jedním problémů v připravované novele občanského zákoníku bude vyřešení problému, zdali má pro účely zákona zůstat pojem zvíře "věcí". Upozornil na to poradce Komory veterinárních lékařů ČR a někdejší představitel Ústřední komise na ochranu zvířat (ÚKOZ) Zdeněk Burda.
Právě ochránci zvířat se přitom snaží v novele občanského zákona dosáhnout zrušení postavení zvířete jako věci a změnit jej na "živý tvor".


Jsou zvířata věci?
"Stejný problém se řeší v EU už 15 let a stále se nedošlo k žádnému výsledku. Kdyby totiž zvíře pro potřeby zákona věcí nebylo, čím by tedy bylo," podotýká Burda. Podle jeho údajů má přitom ze současné unie upraveno postavení zvířete v zákonech pouze 12 zemí zcela různým způsobem, převažuje ale pojetí, že zvíře je věc.

Kdyby pes nebyl věc, nešel by zdědit

To mimo jiné znamená, že zvíře lze vyvlastnit, dědit, prodat či koupit. Kdyby ale zvíře věcí nebylo, nastaly by podle Burdy tak paradoxní problémy, že by při určitém výkladu bylo v zákonech nutné řešit, zdali má zvíře volební právo či je pro něj povinná školní docházka.

"Osobně si myslím, že by zvíře mělo v zákoně zůstat věcí. To, jak se budou lidé ke zvířatům chovat, nezajistí jedna věta v zákoně, ale závisí to na úrovni lidského myšlení a vnímání zvířat celou společností," zdůrazňuje Burda.

Veterináři jsou pro

S tím souhlasí i mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben. "Současná praxe je z našeho pohledu vyhovující a plnící funkci. To znamená, že zvíře je občanským zákoníkem považováno za věc z důvodu odpovědnosti majitele za ni a pokud někdo svou věcí někomu něco způsobí, nese za to zodpovědnost," uvedl Duben. Podle něj je také správné, aby bylo možno tuto "věc" i dědit, prodávat a koupí nabývat.
"To všechno je možné ale právě z toho důvodu, že zvíře je v zákoně pojímáno jako věc," říká mluvčí SVS. Také podle Dubna může úsilí o "zcela zbytečné konstatování", že zvíře je živý tvor, vyvolat celou řadu problémů, na jejichž řešení se budou přiživovat právníci a různí aktivisté.

"Připadá mi to, jako by někdo chtěl do zákona vtělit konstatování, že v noci je tma a ve dne světlo, což přece každý dobře ví. I když někdy je hodně pod mrakem a někdy zase v noci hodně svítí měsíc. Podstatné ale je, že při snížené viditelnosti je potřeba svítit. Podobně se zvířaty je to tak, že při snížené úrovni péče o ně je možné podle zákonů, které platí, dotyčného trapiče či lajdáka postihnout," konstatoval Duben.

JASNĚ PSI JSOU VĚCI..TY VOLE, ALE KDYŽ NĚKDO PORODÍ MIMINO, PAK HEXNE, TAK MIMINO TAKY SNAD NĚKDO "ZDĚDÍ", NE? PROSTĚ PADNE DO NÁRUČE NĚKOMU Z RODINY..
BOŽE TO JE LOGIKA!

Roztomilé a vtipné čičinky

15. června 2010 v 16:12 | →Přednastaveno← |  Youtube


Prospí pes většinu dne?

13. června 2010 v 15:22 →Psí zajímavosti
Psovi, co se týče spaní, by mohli konkurovat snad jen ti největší spáči a lenoši - pokud bychom je vůbec ve světě lidí našli. Dá se říci, že co do intenzity spaní se vyrovná snad známému Honzovi z pohádky, který většinu času trávil doma za pecí a lenošil. To ovšem neplatí o všech psech, obzvláště pracovních, u kterých se denní činnost podstatně liší od činnosti psů, které chováme doma pro potěchu nebo jako hlídací.


Nazdárek..:)

11. června 2010 v 20:37 Něco jako deník
Čauky lidi!
To je ale vedro, co?
No, dnes jsem byla s mejma kámoškama nejdřív u řeky, kde nám něaký mača naházeli bláto na hadry, no kámoška na ně ječela, no já z toho nemohla =D
Pak jsme šly k ťutčoný babče, kde jsme byly v bazénu.
Jsme celou dobu dělaly vír ;D
No a včera jsme byly s ťutinou v útulku, dokonce jsme i venčily.
Tak přemlouvám rodiče, ať jdem někdy taky (venčit můžou jen starší 18 let :'( )

Roztomilé a vtipné obrázky

11. června 2010 v 16:10 | →Přednastaveno← |  →Videa se psy


To si snad dělaj..? Kožichy ze psů a koček V ČESKU !

9. června 2010 v 16:20 →Nezavírejte oči !



Tak to je teda výborný.Každej druhej obchod s kožešinama prodává kožichy ze psů a koček?
Je to strašný, já po každý když si kupuju něco na sebe, tak se ještě ptám, jestli to náhodou není pravý.Ne, nic pravýho nemám.Nikdy bych to na sebe nevzala, nikdy!!
Ty vole a ke všemu ze psa, nebo kočky? To si snad dělaj srandu, ne? A za jak dlouho je budem žrát? Vždyť se dělá salám z koní, no a za jak dlouho bude párek ze psa a paštika z kočky??!!

Fotka Bertika

8. června 2010 v 15:00 Berťák
Ahojky, už je to sice dýl, co mám tuhle fotku, ale nějako jsem ji sem zapomněla dát..


bertik

Mám psací náladu..;D

7. června 2010 v 21:12 Něco jako deník
Čudus, lidi! Tak jak dnes je? Já mám poslední dobou nějakou psací náladu..Užívejte si to, moc dlouho mi to nevydrží :D
No dneska jsme běhali 800m ve škole, docela dobrý, měla jsem 3:43, byly jsme rozdělený na polovinu (abysme všech 30 holek neběžely najednou) no a v naší polovině jsem byla první.
Takhle mě to baví :D Jinak odpolko jsem na agility nešla, jelikož by Čakouš shořel, tak jsem si byla ve městě kupovat žabky.Líbily se mi takový DC*, jenže stály 900kč a na to že je zničim..:D
Tak mám takový se Snoopykem.:)
No a víc nwm co psát..:D
Tak teda pááčko



Pejsek vodnář

7. června 2010 v 17:20 | →Přednastaveno← |  Psí znamení
Povaha: Vodnáři jsou velmi živí a někdy dokonce i roztržití.Vodnář je
všechno,jen ne snadno zvládnutelný a klidný pes.Je to takové lítající
třeštidlo,pro které je obtížné pohybovat se jen jedním směrem.Vypadá,
jako by se pohyboval všemi směry najednou.Přesto je to citlivý společník.
Vodnář potřebuje nejvíc ze všech znamení zvěrokruhu svobodu.Jsou to
tuláci,proto je potřeba,aby si je jejich majitel hlídal.Zvíře Vodnář je velmi
přátelské,ale nepřilne jen k jednomu člověku.Každého má rád jen chvilku
a každého jen chvilku poslouchá.Když se mu zachce,rozběhne se
a zmizí vám na několik hodin z dohledu.Je prostě svůj a miluje vzrušení.
Rád se odlišuje od ostatních,rád se nechává prosit.Když ale cítí,že mu lidé
jeho individualitu neomezují,je schopen velkých činů.Má čilou mysl a je velmi
pozorný.Jen tak mu něco neunikne.
Zdraví: Vodnář vládne krevnímu oběhu,holením a kotníkům.Zajistěte mu
proto dostatek prostoru k pohybu na místě,kde se nemůže poranit,
a pověste mu na krk identifikační známku.
Vhodný páníček: Pes ve znamení Vodnáře potřebuje páníčka,který
nevyžaduje pevnou disciplínu a má,stejně jako jeho pes,rád dobrodružství