Květen 2010

Horoskop na tento týden

31. května 2010 v 21:45 Psí horoskop

Máte-li doma pejska ve znamení Blíženců, nebude nic, co by ho nezajímalo. Dokonce i jakákoliv vaše činnost pro něj bude velmi zábavná. Rád se zapojí, tak to zkuste tolerovat. Nebude to ale až tak jednoduché období. Více se dozvíte v horoskopu pro psy na tento týden (od 31. května do 6. června 2010).
beranBeran (21. 3. - 20. 4.)
Pejsci ve znamení Berana si rádi spíše zalenoší, ale k nějaké aktivitě je dokážete přimět, pokud si na ně uděláte trochu více času. Až takový problém to nebude u aktivnějších plemen typu bulteriér, ale méně aktivní plemena si moc říci nedají. Je to tedy celé na jejich pánících.

býkBýk (21. 4. - 20. 5.)
Máte-li doma pejska ve znamení Býka, můžete si blahopřát. Dokonale se totiž zklidnil a nyní je skvělá doba začít s cíleným výcvikem. Raději si ale pospěšte, protože tak skvělé období nebude trvat stále. To, co se teď naučí, už nezapomene. Tak ho vychovávejte a užívejte si toho, že vás poslouchá.

blíženciBlíženci (21. 5 - 21. 6.)
Hledání a pátrání bude doménou chlupatých Blíženců v těchto dnech. Nic jim neunikne a vše je bude zajímat. To ale znamená, že vaše povely moc slyšet nebudou. Nedá se nic dělat, ale musíte je naučit, že poslouchat se musí. Pokud jim dokonale rozumíte, nebude to až takový problém.

rakRak (22. 6. - 22. 7.)
Co se týká družení se svými páníčky, nebude asi stále nic silnějšího. Můžete se sice pokusit je zaujmout novou hračkou, ale velké výsledky moc neočekávejte. Bude je to totiž zajímat jen tehdy, zúčastníte-li se jejich her i vy. Nezbývá tedy nic jiného, než se prostě obětovat a hrát si jak o život.

levLev (23. 7. - 22. 8.)
U pejsků ve znamení Lva se zaměřte na srst a tlapky. Tato místa budou trochu ohrožená, ale pokud budou pod stálou kontrolou, určitě předejdete jakýmkoliv nepříjemnostem. Rozmazlování tímto směrem je bude vůbec bavit, tak zkuste popřemýšlet o nějakém psím salonu.

pannaPanna (23. 8. - 22. 9.)
Pokud se vám již povedlo najít pro vaši Pannu ten správný sport, můžete si blahopřát a nadále ho jen co nejčastěji provozovat, protože v něm bude jednou moc dobrá. Pokud ne, můžete to ještě zkoušet, je na to skvělá doba. Pak máte o zábavu postaráno a váš chlupatý miláček taktéž.

váhyVáhy (23. 9. - 23. 10.)
Svůj díl pohody a klidu si pejsci ve znamení Vah stále ještě dokážou užít, ale už ne moc dlouho. Pomalu je připravujte na aktivnější období, kdy bude nutné je trochu i usměrnit. Přijde doba, kdy si nebudete s jeho vitalitou dokonce vědět rady. Přípravám tedy věnujte dostatečné množství času.

štírŠtír (24. 10. - 22. 11.)
Aktivita Štírů je sice stále ještě hodně velká, ale ve fázi, kterou můžete dokonale zkrotit. Jen vědět, jak na to. Nebude to ale tolik těžké, pokud víte, co vašeho pejska baví nejvíce. Tudy by se pak také měl vyvíjet výcvik. Pokud bude mít školu hrou, lépe se vše naučí a zapamatuje.

střelecStřelec (23. 11. - 21. 12.)
Pokud máte doma plemeno typu anglický mastif, nemůžete mít asi lepšího hlídacího psa. Nyní jsou takto ale nastaveni všichni Střelci. Jen je nutné dát jim jisté hranice, aby svoji touhu vše ochránit moc nepřeháněli. Prostě jim jen vysvětlete, kam až můžou zajít, pochopí vás dokonale.

kozorohKozoroh (22. 12. - 20. 1.)
Chcete-li vašeho Kozoroha k čemukoliv přimět, nezbývá, než se pokusit ho trochu uplácet. Třeba sladkostmi. Docela ale postačí, když mu dáte najevo svou lásku a to bez jakýchkoliv skrupulí. Budou moc šťastní a velmi rádi vám to i vrátí. Třeba v podobě toho, že jednoduše poslechnou.

vodnářVodnář (21. 1. - 20. 2.)
Pejsci ve znamení Vodnáře sice nic moc nového předvádět nebudou, ale soustředí se na to, co už znají dokonale. Nechtějí se jen předvádět příliš, čehož se dá i docela dobře využít. Trénujte věci, které dělají rádi a které už umí. Můžete je tak dovést
k dokonalosti. Složitější věci nechte na později.

rybyRyby (21. 2. - 20. 3.)
Pejsci v Rybkách jsou sice stále trochu ráznější, ale na druhou stranu i docela poslušní. Jen si chtějí trochu užít svého postavení, tak jim to neberte. Jen jejich tendence maličko usměrňujte. Nebude to až tak těžké, protože poslušnost jim cizí nebude. Jen je dobré vědět, kdy a jak je okřiknout.

Objednávka klikaček

31. května 2010 v 15:25 Ikonky

VYBER SI JAKEJ CHCEŠ TYP

a)

    


 b)    


 ...otočení listu, zmizení strany atd

 c) 

... obyčejná ikonka

Typ a)
Napiš mi barvu, co za nápis (a jestli nabíhající, nebo blikací) a jestli chceš třeba do pozadí obrázek a né jen barvu. Kdyžtak ti napíšu na blog, kdyby ještě něco.

Typ b)
kdybys ho chtěl/a, napiš a udělám ho..ae teď z hlavy nevim, co všecko potřebuju vědět..:D

Typ c)
Napiš mi adresu na tvůj blog a odkaz na obrázek :)

Klikačka

30. května 2010 v 19:24 Ikonky
Čauky, tak po dlouhé době sem dávám zase novou klikačku..No, dala mi práce dost, jelikož vždy zapomenu na nějaký ten detail :D
Já jsem celkem spokojená, jak se líbí vám?


Jinak klikačky jsem usoudila, že sem dám na objednání..Kdyby třeba někdo chtěl..:)
Uvidíme..;)

Photshoot 1.0 - Dalmatin

30. května 2010 v 16:02 | →Přednastaveno← |  Psí photoshooty


Moje ničivé dny :D

26. května 2010 v 21:45 Něco jako deník
Čauky, jakpak se máte? Já fajne, akorát mám poslední dobou nějakou ničivou náladu :D
No včera ve škole si kluci házeli smetáčkem a já jim to chytla, hodila to Tomášovi, ten se uhnul a smetáček zasáhl vypínač (od světla) :D Tak to šel zhasnout, jenže to nešlo.Prostě se to nějak rozbilo..No další přestávku jsme ten vypínač přeleptali izolepou..Samozřejmě kluci z toho měli děsnou srandu .
No a dnes mě učitelka poslala do rohu, že prej kecám (pcha, jen je na mě zasedlá!) ae v rohu nebylo místo, tak jsem šla za tabuli.Tak jsem si s ní tak pinkala (jak jsou ty odklápěcí strany) a učitelka mi řekla že jsem moc hyperaktivní, ať toho nechám.Tak mi kámoška dala lepidlo, ať mám co mačkat :D Tak jsem si tak mačkala a mačkala a pak jsem to zmáčkla trochu víc, víčko vylítlo do vzduchu a celej obsah lepidla vystříkl na zem :D
A ke všemu mi učitelka dala poznámku : "Neustálá nekázeň v hodinách" .
No, tak jsem usoudila, že z bezpečnostních důvodů by bylo lepší zítra do školy nejít, ale rodiče mi to neschválili :(

Petice proti zabíjení psů v Korei

25. května 2010 v 16:00 | →Přednastaveno← |  →O týrání zvířat(jak pomoci,atd..)
Každý rok je v Jižní Koreji zabito více než 2 miliony psů. To znamená, že každý den je uškrceno, ubito či usmrceno elektrošoky více než 5 000 psů kvůli masu. United Dogs and Cats spolu s místní organizací Korea Animal Rights Advocates (KARA) proto spustily petici, v níž požadují zákaz veškeré produkce psího masa. Potřebují získat aspoň 1 milion podpisů. Poté petici předají úředníkům v Soulu. Stačí vyplnit jméno, e-mail, vybrat stát, ze kterého pocházíte, a stisknout "Sign the petition". Zabere Vám to jen několik vteřin. V současné době petici podepsalo přes 295 000 lidí z celého světa. "Podepsat se" můžete na tomto odkazu: http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/.

Pejsci-útulek-duben 2010

24. května 2010 v 18:55 Útulek
Čauky, tak po dlouhé době sem dávám fotky pejsků u útulku..
Jezdíme tam pořád, ale už je nefotím.Teda někdy jo, ale mezi noťasem a mym  mobilem přes usb to moc nejde a na druhym pc to moc trvá, tak jsem líná to sem pak dávat..
No ale v dubnu jsem je fotila, všechny, ale ne všechy fotky jsou OK.
Pejsků k odběru tam bylo asi 10, tady máte alespoň některé :
utulek
ku
zjut
terz
gfh
htrh
Omlouvám se, že je to tak rozmazaný, ale oni furt skáčou a tak, maj strašnou radost, že se na ně někdo přišel podívat..:)

Fotky Světlanky

22. května 2010 v 16:20 Světlanka

Ta je ohebná, co ? :D A to byla ještě těhotná..Ani to není vidět, že?:)
světluš
kuk :)) To bříško fakt není vidět, co? A to je to focené 2 dny před porodem!světlíííí

Zítřejší závody..

22. května 2010 v 14:40 Něco jako deník
Čauky, tak dnes jsme byli na agilitách.Čakimu to šlo, ale byl unavenější brzy než dřív, jelikož je teplo..
No jinak jsme připravovali věci na zítřejší závody.Je tam sraz už v 6 ráno, ale já si to naštěstí domluvila až na 8. :D
Asi něco nafotim..No a jinak od 17h máme cvičák..
Jo a dnes na agilitách tam byla fotografka a fotila nás, to bude katastrofa :D Bude to pak na webu agilit, tak pokud tam nebudu jak debil, tak to sem dám :D

Dárky Bertika

20. května 2010 v 16:15 Berťák
Bertik dostal velice ošklivý dárek :( Jak se háraly feny, tak nám utíkal a nejspíš ho někdo praštil po hlavě,když byl u feny, no měl to úplně ošklivý.
Prej se vrátil domů, strašně se klepal a děda ho šel vykoupat, celá voda červená..
Pak si lehl v obyváku a nchtěl jít vůbec ven a furt se klepal a klepal..¨
Ale každym dnem je to lepší..Ale nefotila jsem vám to, je to fakt ošklivý :((
Tak a teď ty hezký dárky:

Pelíšek :

pelíšek
Obojek proti klíšťatům (ale může ho mít až se mu zahojí ta hlavička):

www.dogs-are-best-friends.blog.cz
Kapsičky Pedigree ( tam má trošku vidět tu ránu)

mňááám
prasečí ucho:

mňáám
A něco na srdíčko ( to ve tvaru srdce):
www.dogs-are-best-friends.blog.cz

KONTROLA SB!

19. května 2010 v 21:57
Čauky, čauky! Tak je tu po delší době zase kontrola.. To víte, teď je pokles návštěvnosti u většiny blogů (jak jsem tak koukala), když je už lepší počasí.Ale momentálně ne :D
Samý záplavy atd..Ale jako je květen, takže chápu, že jste radši někde venku, než u pc..

No takže je tu kontrola sb, máte na to týden - BERU I NOVÁ SB

1)Přezdívka
2)Blog
3)Jakou známkou bys mě ohodnotila jako sb?
4)Jakou známkou bys ohodnotila moje články?

Toť vše..Jo a prosím tu 3 a 4 UPŘÍMNĚ!!

Dárky Čakiho

18. května 2010 v 14:35 | přednastaveno |  Čaki
Takže Čakinek ke svým 1. narozeninám dostal :

Obojek

nový obojek
Obojek proti klíšťatům:

www.dogs-are-best-friends.blog.cz
Něco na silnější kosti (to dole, ta kost)

www.dogs-are-best-friends.blog.cz
Kapsičky Pedigree:

mňááám
A prasečí ucho, ale vyfotit se nenechal, jelikož se bál, že mu to chci sebrat, tak vždy utekl :D

Je to jistý, koťata jsou ;)

17. května 2010 v 14:00 Něco jako deník
Čauky, no tak je to jistý, koťata vážně jsou..
Včera okolo 18h mi volal děda, že Světlanka přišla, už bez bříška.
Ale koťátka s sebou neměla..Přišla, dala si salám a děda říkal, že ji bude pozorovat, kam půjde..
No asi nebyl úspěšnej, jelikož se neozval..
Ale dnes mu napíšu..Jinak mám do úterý zaracha na pc, tak mě kdyžtak neschánějte..Tohle přednastavuju ;)

Jsem z5 a Světlanka rodí!

16. května 2010 v 17:10 Něco jako deník
Čauky, tak jsem zpátky..
No, Berťas s Čakinem dostali dárků dost, ale fotek je ještě více, tak to všechno nedám sem, ale přednastavim to, nějak uvidíme jak..;)
No ale teď se držte!!!
Včera bylo hotové drama, páč Světlance se zalíbil Bertikův pelech ( ten má Bertik vevnitř v domě) a furt se mi snažila proklouznout mezi dveřma, aby se tam dostala.
Jenže v tom děda prohlásil, ať ji tam nepouštim, že bude rodit, že určitě hledá místo!!
Tak jsme jí to venku hezky připravili, kolečko jako minulej rok a pod to jsme jí dali polštářek, no úplnej luxus.
Tak jsem přes 2 hodiny tvrdla venku a pozorovala jí, chtěla jsem porod zdokumentovat.
Světlanka furt mňoukala, a furt se chtěla mazlit..
Psi byli kvůli ní celej den zavření, aby měla klid..No a co myslíte?Samozřejmě NEporodila!
Ale probudila jsem se ráno okolo 5h, volala jsem ji a hledala, ale ona nikde..
Hledali jsme jí až do 16 h, pak jsme museli jet dom.
No prostě se někde zašila a porodila si někde nevim kde, ale doma ne.
Sousedů a všech jsme se ptali a nikdo jí neviděl.No tak uvidíme, za jak dlouho je přivede domů.
Strašně se těším!!
A víte co je super?? Že porodila dnes, 16. května..To je datum přímo mezi Čakim(13.5.), a Bertikem(19.5.)!

Photshoot 0.9 - ve sněhu

15. května 2010 v 16:01 | →Přednastaveno← |  Psí photoshootyZítra "jakoby" pátek..;D

12. května 2010 v 20:03 Něco jako deník
Ahojte..Tak v pátek máme ředitelský volno, jupíí, takže budeme slavit narozky těch našich blázínků (čakinka a bertika), pro Bertika mám novej pelíšek, fakt krááásnej  a takovou něco na žvejkání, na srdíčko, stálo to 90 kč, a je to dlouhý asi 15 cm, takže jestli mu to nebude chutnat :D
Jinak Čakoušák má taky něco na žvejkání, ale na kosti, aby je měl dobrý na agility..
Potom dostane obojek, a ještě jeden obojek proti klíšťatům..
Jo a ještě jim koupim prasečí nožky (v 1 balení jsou 2 kusy) a taky upatlám nějakej dort..
Dárky vám vyfotim, i oslavence, i ten dort :))

JÁ VYHRÁÁÁLA !!

10. května 2010 v 22:25 Něco jako deník
Lidi, držte se, já vyhrála ! Není to sice nic extra, ale chápete vyhrála jsem něco porpvé v životě..V soutěži (na hafici.cz)kde se zodpoví na jednu otázku a pak se tipuje, kolik lidí se účastnilo..
Jasné, já to vždy vyplním, jelikož za to jsou bonusové body, nečekala jsem, že se někdy trefim!
Vyhrála jsem balíček kosmetiky Vetriderm (šampon a čistič uší) v hodnotě 500kč.
Zabíjí blechy, klíšťata a všecky takový mrchy..A to Čaki má za 3 dny narozky a taťka mu chtěl koupit obojek proti klíšťatům..
No lidi, já tak koukala, jaký šťastlivci vyhráli a pak jsem tam uviděla mamky jméno (vždy to píšu na ní) no já ječela radostí :D


Agility..:/

10. května 2010 v 20:15 Něco jako deník
Čauky..Tak dnes byly agility.No  s t r a š n ý !! Čaki mi furt odbíhal a běhal do dráhy ostatním, tak na mě všichni jen byli naštvaní..
Jinak dnes jsem tam teda byla s Džemou, která tam byla poprvé a budou chodit, což je super..:)
No Čakouš dnes nezvládl to, co už by měl.Doufejme, že ho tahle nálada přejde a že za chvíli bude zase s chutí agilitovat  !

New dess..

10. května 2010 v 10:00 | →přednastaveno← |  Oznámení
Ahojda, tak je nový dess.S našima pejskama, jelikož oba mají v květnu narozky (Čaki 13.5. a Bertik 19.5.) ..
Jinak je nějakej pokles návštěvnosti..a Docela brutální :((.Normálně jsem měla na den 45-60, ale teď mám okolo 30.Nevim, jak je to možný, když sb obíhám častěji, články přidávám..:-O
Jinak o těch narozkách našich psů..Je tu tipovačka..

Kolik let bude Bertikovi 19.5.2010 ?
a)5
b)6
c)7

Kolik let bude Čakimu 13.5.2010?
a)1
b)2
c)3

První který to bude mít správně, získá diplomek, nebo animaci, ještě uvidim :D

Dnešek..:)

9. května 2010 v 19:17 Něco jako deník
Ahojky, tak dnes jsem musela vstavat brzo, abych jela ke kámošce, jelikož musíme udělat plakát na občanku, na téma drogy..
Pak mě vyzvedli rodiče a s Čakinem a jeli jsme za babčou..Teda řeknu vám, ta Světlanka má ale pupek!Vůbec jí nezávidim..Už aby je vyprdla!
Jinak zejtra jdu na agility, jdu i s Džemou a s jejim bafanem, no já se táák těšim..
Mimochodem Čaki už zvládá sám slalom, no teda ale dalo mi to zabrat ;)