Červenec 2009

31.týden

27. července 2009 v 14:45


30.týden

20. července 2009 v 11:45

Odjíždím na tábor!!

19. července 2009 v 23:00
Ahojky,že pozastavuju jsem psala už asi 3x...A po třech dnech jsem se tady zase objevila..Ale ted se tady opravdu neobjevim,od 19.7. do 1.8.jedu na tabor!! Tak paaa,mejte se!

Berták

18. července 2009 v 21:11 →Moje poklady

Chcete to taky?

18. července 2009 v 21:00


Vidí psi černobíle?

18. července 2009 v 20:27 →Psí zajímavosti
Vidí psi černobíle?
t_hpim1386Ne, jedná se o starý omyl, který byl vyvrácen pozdějšími důkladnějšími pokusy. Psi vidí barevně, ale jinak než člověk.
V oku jsou dva typy buněk schopných vnímat světlo - tyčinky a čípky. Zatímco tyčinky potřebují méně světla, ale vidí pouze černobíle, čípky jsou sice na světlo náročnější, zato dokáží vnímat i barvy.
V lidském oku jsou tři typy čípků (pro modrou, zelenou a červenou barvu), které dohromady skládají barevný obraz tak, jak jsme zvyklí. Psi však mají pouze dva druhy čípků, a jejich vidění je proto podobné jako u lidí trpících zvláštním druhem barvosleposti -nerozlišují zelenou a červenou barvu. V jimi vnímaném světě převládají různé odstíny modré, žluté a šedé.

Psí zrak je od lidského odlišný i v jiných aspektech. Je to pochopitelné, protože se jedná o šelmy, které mají jiné potřeby (lov pohyblivé kořisti) než primáti (orientace v prostoru, barevné rozlišení potravy). Psi mají proti člověku v sítnici větší poměr tyčinek k čípkům. Barevné vidění u nich proto není tak vyvinuté, zato mnohem lépe vidí za šera. Za sítnicí mají navíc zvláštní reflexní vrstvu (tapetum lucidum), která odráží světlo zpátky a zvyšuje tak jeho využití. (Tato vrstva je obzvlášť silně vyvinuta např. u koček - proto jim oči ve tmě svítí.)

Ve srovnání s člověkem mají psi menší ostrost vidění, zato výborně vnímají pohyb. Jednotlivá plemena se liší vzájemným postavením očí, které určuje šířku zorného úhlu a schopnost prostorového vidění (to vyžaduje překryv zorných polí obou očí). Obecně platí, že psi svým zrakem obsáhnou větší část svého okolí než člověk.

Nesmíme zapomínat, že zrak není pro psa nejdůležitějším smyslem. Většinu informací o světě získává pomocí nesmírně citlivého čichu.

Odporní ťamani

18. července 2009 v 19:56
Fuj,nenávidim ťamany!!
Jenže víte co se mi dnes stalo??!!
Dnes jsem balila na tabor a chtela jsem si vzit s sebou triko Adidas a tak jsem ho vzala do ruky a najednou jsem si všimla,že nemá 3 pruhy na rukávech,jako má každé triko Adidas...
Pak se mamka podívala a říkala,že je to napodobenina,nesmysl,říkala jsem si...Jenže jak je tam ta cedulka vzadu,tak jsem ji porovnala se 4 trikama Adidas co jsem zrovna našla ve skříňce a opravdu!!Odporná ťamanská napodobenina!Fuj,na sebe to už nevezmu!
Už nevím,kde jsem k němu přišla,myslela jsem po sestřenici(oni jsou HOOOODNĚ prachatý,takže by to nebylo od tamanu),tak jsem se ji zeptala,po ni to bylo a rikala ze to kupovali v nějakym normalnim obchodě,jako je Globus nebo tak ...Hm takže super...
Chtěla jsem sem dát fotky na porovnání,jenže mám příšernej sony ericsson,kterej nefunguje (nejde tlacitko 8,nejde bluetooth a nejde moc nabit),tak jelikoz zejtra jedu na tabor tak mi deda pujcil svou nokii od ktere mi nepujcil USB...Takže smůla :(

Pozastaveno

15. července 2009 v 20:00

Ahojky,tak blog bude opět pozastaven...A to od 15.7.-3.8.2009,vím,že už měl bejt pozastavenej,ale jela jsem na chvíli dom a něco sem přidala...

Tak ahojky,mějte se !


Jak psi lidem pomáhají

15. července 2009 v 15:00 →O pejskovi

Hledají zraněné pod troskami, poznají blížící se záchvat, jsou očima pro slepce, uklidňují nás.. Tohle všechno psi dokážou, tak se na to jdeme podívat blíž..


Kdo je z mých zvířátek nej?

14. července 2009 v 22:08
Tak kdo je nej?

Berťák :

Čaki:
Světlanka:
Píďánek:
Ještě máme toho Zrzouna,ale ten je tak malej,že jeho krása není tak vidět x)

Kontrola SB č.2

14. července 2009 v 21:22 →SBéčka
Ahojky,takže je tu další kontrola SBéneQ...
Takže stačí vyplnit toto :

1.Přezdívka
2.Blog
3.Chceš být mojím SB i nadále
4.Souhlasíš s pravidly
5.V čem se jako tvé sb mám zlepšit


To je vše tak páááá

Jak psi lidem škodí

14. července 2009 v 21:12 →O pejskovi

Dělají to nevědomky, ale někdy nás ohrožují: PŘENÁŠEJÍ KLÍŠŤATA A NENÍ PRAVDA, ŽE JEJICH BLECHY PO NÁS NEPŮJDOU..

Jak psi komunikují

14. července 2009 v 21:07 →O pejskovi
Psi a lidé spolu obvykle vycházejí velmi dobře,ale přece jen jsou příslušníky různých živočišných druhů a s rozdílnými způsoby komunikace.Lidé se více spoléhají na slova a méně na neverbální komunikační dovednosti.Jen málokdy nečině přihlížejí tomu,co se děje kolem nich.Přesně to musíte udělat ,pokud chcete poznat svého psa a zjistit ,jaký je jeho vztah k okolnímu světu i k vám .Jestližepsa pozorujete a sledujete jeho řeč těla ,brzy přijdete na to ,jak se věci mají.Dospějete dokonce k bodu,kdy budete vědět ,co se chystá udělat v příštím okamžiku.

Co říká jeho tělo a tvář
Poddajní psi se stahují ,kdešto sebevědomí psi se roztahují.Vystrašený pes se dělá co nejmenší a celý se stáhne do sebe. Maličko se zmenší,stáhne ocas,sklopí uši a odvrátí pohled.Někdy se ,,vzdá",převalí se na záda a odkryje břicho.Je-li vyděšený tak,že chce vzít do zaječíchstáhne pisky a posadí se na bobek.Sebevědomí pes pidadá větší,protože naježí chlupy na hřbetě,zvedne ocas a stojí naprosto vzpřímeně.Udržuje oční kontakt a obvykle má zavřenou tlamu.Jestliže se naklání v před( na rozdíl od vztyčeného postoje)a uši míří do předu,je patrně agresivní a chystá se zaútočit.Agresivní pes někdy také hledí upřeně před sebe,má zavřenou tlamu,vrčí,vrchní pysk ohrnuje nahoru a spodní dolů,aby ukázal zuby.Dobřa naladěný pes vypadá naprosto jinak.Vrtí ocasem v neutrální poloze-ocas není toporně vztyčený ani stažený mezi nohy.často má otevřenou tlamu,uši jsou napůl sklopené nebo zcela uvolněné,hmotnost rovnoměrně rozložená mezy všechny nohy a v očích nejsou patrné známky napětí ani hrozby.

Naučte se psí řeči
většina majitelů psů ví,že jejich psi dokážou vydávat nejrůznější zvuky:štěkání,knučení,naříkání a vytí.Přestože se nám někdy zdá, že se psi pokoušejí mluvit,nesnaží se svými zvukovými projevy napodobit naši řeč.váš pes ví,že svými hlasovými projevy bezpečně upoutá vaši pozornost,proto se samozřejmě bude chovathlučně,aby ste se na něj podívali a naslouchali mu.Psi někdy vydávají zvuky proto,aby manipulovali s jinými psy.Jestliže jsou v domácnosti dva psi a jeden z nich právě podřimuje na pohovce,druhý někdy chytře používá řeč těla a zvukové projevy,aby ho přesvědšil ke hře.Jakmile se první pes zvedne z pohovky,druhý na něj vyskočí a obsadí nejlepší místo.Psi často štěkají,aby vyrušili protivníka,nabo knučí,aby druhý pes polevil v ostražitosti.Vrčení,štěkání a knučení může mít v různých situacích různý význam.Štěkot zaručeně upoutá pozornost a může taky naznačovat obavy,spokojenost,neklid nebo překvpení.Obecně lze říci,že čím rychleji a hlasitěji pes štěká,tím více je rozčílený nebo rozrušený.Vrčení může být hluboké a výhružné,ale někdy může připomínat spíše spokojené předení,když pán drbe psa na zádech.budete-li svému psu naslouchat,jistě brzy začnete jeho hlasovým projevům rozumět.Jste-li však ve společnosti cizího psa,dejte na své instinktya nadbejte na slova jeho majitele,že znepokojivé zvuky jsou vlastně docela nškodné.

Jak psi vnímají bolest-mýty a skutečnosti

14. července 2009 v 21:03 →O pejskovi
Psi, stejně jako lidé, se často potýkají s bolestivým onemocněním. Ale zatímco člověk si na kruté bolesti postěžuje, zvíře je snáší "mlčky". To ovšem neznamená, že by trpělo méně.


Typickými projevy bolesti u psů jsou zejména:
• změna jejich chování,
• neklid, agresivita, apatie,
• štěkání a kňučení při pocitu bolesti.

Tvrzení, že psi vnímají bolest jinak než lidé, nebo že jsou k ní odolnější, jsou pouhé mýty. Je to o to komplikovanější, že psi, stejně jako další zvířata, bolest instinktivně skrývají. V přírodě a ve smečce to je totiž signál okolí, že jsou zranitelnější a mohou být napadeni.

Stejně tak není pravda, že v případech, kdy není pohyb zvířete žádoucí, může být bolest výhodná, protože brání dalšímu poškození. Lepším řešením je samozřejmě bolest ošetřit a pohyb psa kontrolovat jiným zůsobem.

I když to nemusí být na první pohled zřejmé, neléčená bolest způsobuje zvířeti stres a nadměrně zatěžuje jeho organismus. Může vést k bušení srdce, žaludečním vředům, zhoršené funkci ledvin a dalším zdravotním komplikacím, jako je například zhoršené hojení ran a oslabení imunitních funkcí. Ve snaze vyhnout se situacím, které jim způsobují bolest, mohou být psi dokonce agresivní.

Diplomek pro Týnku

13. července 2009 v 22:43
gratuluju !

Jmenovka

13. července 2009 v 22:12
Moje jmenovka,jsem se nudila tak jsem si udelala jmenovku,mno

Myspace GlitterMyspace GlitterMyspace GlitterMyspace GlitterMyspace Glitter


Myspace GlitterMyspace GlitterMyspace GlitterMyspace GlitterMyspace GlitterMyspace GlitterMyspace GlitterMyspace Glitter¨

A víte co je vážně super za písmeno?Písmeno Q :

Myspace Glitter

Kdo napíše jako první co mu to připomíná dostane dip!

Změny blogu

13. července 2009 v 20:30
Ahojky,tak jsem se rozhodla trochu pozměnit blog,ačkoliv mi to dalo dost práce a dost mě to nebavilo..
Za prvé mám new dess,to mi zabralo tak 10 min a pak jsem měnila ty rubriky,jako jak mám pes a pak ty rubriky pod tim,no tak to jsem dělala včera přes hodinu a došla jsem tak k půlce a dneska asi taky tak hoďku a dodělala jsem to,pěkná nuda!!
Doufám,že to aspoň trochu vypadá!

29.týden

13. července 2009 v 20:14


Zvířecí banda má nového člena !

13. července 2009 v 11:02 →Moje poklady
Ahojky,mám novinu!
Naše zvířecí banda už má od 4.7.2009 5.člena!!
A tím je Zrzek-samozřejmě že to je jen dočasné vystihující jméno!
Zrzek je koťátkem naší Světlanky,takže Světlanka je hrdou matkou,měla 3 koťátka,2 černé a 1 zrzavé a ty 2 černé umřela hned po porodu....
No,ale tak připomeňme si všechny členy zvířecí bandy !